Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az itt feltett...

Szerintetek az itt feltett kérdések, illetve válaszok mennyire fedik a valóságot?

Figyelt kérdés

Legyen az bármelyik kategória, ahol 100 %-ban lefedi a valóságot és melyik az, ahol kevésbé?

Hogy látjátok?



2019. nov. 4. 10:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Ugyebár, ami még kimaradt, hogy sokszor vannak valótlan kérdések és válaszok is, szerintetek melyik kategóriában, témakörben fordul elő ez a leggyakrabban és melyikben kevésbé?
2019. nov. 4. 11:02
 2/9 anonim ***** válasza:

A valóságot nem fedi, mert egy réteg jár ide.

Legtöbb kamu a politika, család, emberek kategóriákban van. Legkevesebb az technikai, elektronikai, otthon.

2019. nov. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ahol nem emberi kapcsolatokkal foglalkozó kérdés és válasz van, hanem például számítástechnika, azok a váaszok talán jobban közelítenek az igazsághoz, de az sem objektív, mert tapasztalataikat írják meg. Az emberi kapcsolatos kérdésekre személyes ismeretség nélkül sablon-válaszok születnek. Olyan is van, amikor teljesen félre lesz értve egy kérdés és úgy válaszolnak, hogy tényekre nem kérdeznek rá, csak egy történet kialakul a fejükben a kérdés olvasása során és már nem is a kérdésre reagálnak válaszukkal, hanem a kérdés kapcsán bennük kialakult elgondolásra.
2019. nov. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mit értesz valóság alatt?

A szubjektív ízlésem, véleményem annak számít olyan dologban, amiben nincs általánosan jó válasz?

A valóság az, hogy a spenót vastartalmát egy tizedes vesszővel elrontották, ráadásul főzelék formájában nem hasznosul, de sokáig erőltették, hogy milyen egészséges. A szubjektív ízlésem az, hogy rosszul vagyok még a szagától is, másnak meg az a szubjektív ízlése, hogy szereti.

2019. nov. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem egyre kevésbé, már aktívan kell keresni olyan kérdést, aminek a megfogalmazásánál még nem látod, hogy unatkozó trollok, vagy az opniból szabadon engedett retardáltak lényegtelen provokációja lenne. Persze kategóriája válogatja. A legfontosabb lépés a jelenség visszaszorítására a toplisták megszüntetése lenne amúgy.
2019. nov. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem gyakran járok fel erre az oldalra szóval pontos statisztikát nem tudok levonni,de abban biztos vagyok,hogy egyrészt sok a rosszindulatú ember,aki csak azért válaszolgat,hogy jobban érezze magát azzal,hogy mást bosszant,de semmibem sem viszi előrébb a kérdezőt a válasz megtalálásához.Másrészt szubkulturális témában sokan félrevezetik az embert olyanok,akik alig tudnak valamit az adott témáról és ez is segíti erősíteni a sztereotípiákat az adott dologgal kapcsolatban.Viszont elképzelhető,hogy ez nem csak szubkulturális témákban fordul elő.Azért tudok csak erről véleményt mondani,mert főképp ilyen kérdéseket nézek és mivel benne vagyok a témába így kicsit b@ssza a csőrömet a primitív sztereotíp,félrevezető válasz.Remélem tudtam egy kicsit segíteni.
2019. nov. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Az emberek kategóriában a legtöbb válaszoló szerintem nem azt írja le, amilyen az élete, ahogy gondolkozik, hanem amilyennek SZERETNÉ az életét és ahogy gondolkozni szeretne.


Nem tudom amúgy hova tenni azt a jelenséget, amikor valaki kérdez valakiről és 20-ból 19 válaszoló letámadja, hogy miért érdekel téged a másik élete?

Pedig:

1. mindenkit érdekel

2. azért vagyunk emberek, hogy ne csak az evés, alvás, szaporodás érdekeljen

3. "amit máshol nem mertél, itt megkérdezheted", tehát pont itt miért ne kérdezzen emberi jellemről, szokásról, tulajdonságról, amit furának talál?


Nagyon sok kérdés van, amire jó hosszú, olykor elvont, már-már filozofiai jellegű választ lehetne adni, itt névtelenül ki lehetne írni, mit gondolunk adott témáról; itt fel lehetne vállalni, hogy nem állunk be a hosszú birka-sorba - de nem, mert megint 20-ból 19 válaszoló lehurrogja az ilyen kérdéseket.


Igazából az embernek az a benyomása, hogy itt már semmit se lehet kérdezni, egyik kategóriában sem, mert mindenért bitófára tennék.


A kérdések zöme meg szerintem nem kamu, maximum ismétlődő, de ez is érthető több szempontból is.

Nagyon sok változatosan rossz emberi sors van és aki nem éppen attól szenved, el se tudja képzelni, hogy nem feltétlen olyan könnyű a kitörés.

2019. nov. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A Szex, szerelem, illetve a felnőtt rész nagy résez vagy kamu, vagy pedig ha igaz, akkor igencsak gáz egy társadalomban élünk...
2019. nov. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amikor "valaki kérdez valakiről", az sokszor ilyen "sztár-pletyka"-szerűen van megfogalmazva vagy feltéve és ha a kérdésben szereplő illető egyfajta bulvár-celeb, a kérdés is olyan bulvárosan van feltéve, biztos sokan indulatosan reagálnak.

Sok a kamu, átverős kérdés is, van amikor pár tucat válasz után a kérdező elkezd saját kérdésére válaszolni mintha válaszadó lenne, stb. Van amikor valós problémákat írnak ki és mégis kitalációnak, kamunak van minősítve a kérdés, mert már sokan nem hisznek el semmit. Volt valaki, aki őszintén kiírt egy kérdést, leírta, hogy több fogyatékossággal él, volt aki rögtön nekitámadt, hogy "kamu" én pedig személyesen ismertem az illetőt.

Konkrét élethelyzetek hiányos ismeretéből adódóan csak sablon-tanácsokat írogatnak:

- költözz el (ha az illető 15 éves akkor is ez jön)

- menj kollégiumba (ha nem tud akkor ő hibája)

- albérlet (ha magas árak miatt nem tudja fizetni ő hibája)

- saját lakás (ha 18 évesen nem tud venni ő hibája)

stb.

2019. nov. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!