Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg meg kéne értenem őt?

Tényleg meg kéne értenem őt?

Figyelt kérdés
Volt párom anyagi gondokkal kuszkodott, mikor én teherbe estem tőle, ami jövőbeli tervként volt megbeszélve. Ő azt mondta dontsem el én mit akarok, de ő nem akar ebben részt venni. Akkoriban voltak drob problémai is, amiről én csak most tudtam meg mennyire súlyos volt, hiszen előttem titkolta. Láttam,hogy megváltozott a viselkedése és azt gondoltam, csak ezért áll így a gyerek témához, bíztam benne hogy ez kilendítheti. Nem ez tortent, terhesen fokozatosan elhanyagolt aztan egyedul hagyott, aztán pedig amiutan megszuletett, neki lett 1 új kapcsolata, aki segített neki kimászni az akkoriban már elég súlyos fuggosegebol. Már fél éve egyutt vannak, neki lassan de biztosan jön meg az esze de a személyisége sokat változott szerintem. Azt mondta,hogy elvből nem veszi a nevére a fiunkat, mert ő megmondta hogy nem akarja, de fizet gyerektartást. De nincs kedve gyerekezni. ( már van 1 neki, vele foglalkozik, de mivel mi szétmentunk és massal van, így nincs ideje a miénkre..) Mindeközben azt állitja, hogy szeret engem de értsem meg őt, mert neki végre sínre kerult az elete hisz ez a nő mennyit segít neki ( fuggoseg leszokas, lakasa van, autoja, penzugyi gondjaiban is segit). És azt mondja, hogy nem az a lényeg, hogy esténként kinek adja a puszit, hanem vannak ettől fontosabb szempontok is, ezért van ezzel a nővel. Most ez tényleg meg kéne értenem? Nekem ez nagyon durva, soha nem gondoltan volna rola hogy így cserbenhagy.
2019. nov. 5. 21:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igyekezz vele minél inkább megszakítani a kapcsolatot. A gyerek érdekében is, meg a saját érdekedben is.

Mégis mit vártál egy drogostól, aki előre megmondta, hogy nem akar gyereket????? Mert ha azt nem is tudtad, hogy mennyire súlyos, annyit tudtál, hogy drogozik.

2019. nov. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már nem csinálja, leszokott teljesen. Ő alapjáraton egy kedves, normális ember volt. Ha annyira rossz lenne, még a gyerektartást se fizetné.
2019. nov. 5. 22:19
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit megérteni, vagyis csak annyit, hogy a saját javát tartja szemelőtt. Kár ebbe több energiát belefeccölni, és rágnod érte magadat. Inkább a gyerekedre szándd az idődet, és tanítsd meg neki azokat az értékeket, amik a volt párodból hiányoztak/nak, bár a mai világban többnyire pont az olyan emberek érvényesülnek és járnak jól, mint az exed...

... Ami bizonyos szempontokból nem negatívum, azaz az egyénre nézve (tehát "nekem" legyen jó elv), de a kollektívára már romboló hatással van, főleg akkor, ha képtelen kompromisszumra.

2019. nov. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Itt egyetlen ember hibás, és az te vagy! Megmondta, hogy nem akar gyereket, te meg megtartottad. Eleve mért nem védekeztél hatékonyan. Bíztál benne, hogy kilendítheti. Ha gyerekről van szó, nem bízunk benne. Nem tesz csodát a gyerek. Edd meg, amit főztél. Az, hogy te mit nem gondoltál róla, az téged minősít, nem őt.

Abban viszont nem válogathat az apa, hogy nevére veszi-e, ha az övé, akkor köteles.

2019. nov. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Inkább magadat kellene megértened (hogy' lehettél ennyire naiv/hülye/ vak/stb.)!!!! Az a nehezebb része.
2019. nov. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A pasi egy random felelőtlen drogos hülyegyerek. Te kérdező, hát téged viszont nem tudlak minősíteni. Sajnálom a gyereked.
2019. nov. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Miért sajnálod a gyerekem?

Az, hogy így benèztem azért volt, mert túlságosan szerettem es vak voltam. Amióta a gyerekem megszuletett, csak ő számít elsősorban, mindenem alárendelem, hogy neki boldog gyermekkora legyen és ha az apja nem is, én és az osszes csaladtagom nagyon szeretik Őt!

2019. nov. 5. 23:28
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Tehát elkezdesz kavarni egy olyan férfival akinek már van gyereke, ráadásul drogozik, ezt észre sem veszed, felcsinálnak utána meg még te sajnálod a pasit. Ez azért kicsit több, mint idiotizmus.
2019. nov. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A felelössegtudat vagy a szeretet is, az olyan erdekes.

Akit akartak gyereket azt szeretik gondoskodnak rola, akit meg nem, az felölük fel is fordulhat.(ez pontosan igy van csak epp nem mondjàk ki)

Sajat-sajàt gyerek mindket eset. Mégis ég es föld a különbsèg.


Sokan nem èrtik azt hogy a gyereket büntetik aki pedig erröl nem tehet.mindig a gyerek sziv meg amugy mindent. Akarmilyen hülye apja anyja van, mindig nekik kell azt megbünhödni.


Most akkor az a kerdes hogy meg kellene erteni a hülye szülöket vagy nem?

2019. nov. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Amugy fura hogy Azert nem szeretnek valakit (saját gyereket)mert az él és van. Es ez a büne.

Es pedig ilyenek a felnöttek.

2019. nov. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!