Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket is idegesít, ha...

Titeket is idegesít, ha valaki rengeteg angol szót hasznal a hétköznapi beszédben?

Figyelt kérdés
Én értem, hogy vannak olyan angol szavak, amelyeket nem igazán lehet a magyarban ugyanúgy egy szóval kifejezni, de szerintem van olyan nagy szókincse a magyar nyelvnek, hogy ne kelljen mindig angol szavakat használni.

2019. nov. 7. 21:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
99%
Skippeld az ilyen embereket!
2019. nov. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
81%
Engem nem zavar, én is eléggé a kocka világban nőttem fel, sokszor akarva akaratlanul is kicsúszik időnként pár angol szó. Szerintem amúgy ez normális, minden nyelv így alakult ki, és alakul folyamatosan. A magyar nyelv is Angol+Német+arab+orosz+latin meg még pár nyelvből összetákolt katyvasz, csak már olyan régóta megvannak ezek a szavak hogy nem tűnik fel hogy nem "magyar eredetű", most is ugyanúgy változik a nyelv mint régen, csak valamivel gyorsabban, és ehhez sokan nem hajlandóak alkalmazkodni és polgárpukkasztásnak veszik...
2019. nov. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
33%
Engem nagyon irritál, és több, egymást alig ismerő barátom is csinálja.
2019. nov. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
68%
Dá, teljesen értelmetlenné teszi így a kommunikációt, a környezetet.
2019. nov. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
53%
Egyáltalán nem, és mindig örülök, ha találkozok más ilyen emberekkel. Igenis vannak szavak, meg kifejezések, amiknek nincsen magyar megfelelőjük, és sokkal kifejezőbb 1-2 szóban angolul, mintha elkezdenénk körülírni.
2019. nov. 8. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
73%

Nekem nem probléma, sőt bizonyos dolgokat jobban kifejez, hiszen megfelelőbben lehet bizonyos mémekre, filmekre, zenékre, idézetekre asszociálni.

Nekem inkább ezzel az erőltetett magyarral van bajom. Mindent fordítsunk le magyarra, mert az milyen ,,szép”. Tegnap is itt a Fórumban énekelték az ABBA-tól a Mamma mia-t magyarul, förtelmes volt.

2019. nov. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
45%
Annak ellenére, hogy jól beszélek angolul engem zavar, ha indokolatlanul használnak idegen kifejezéseket. Főleg, amikor még rosszul is használják őket.
2019. nov. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
57%
Igen. És személyes tapasztalatom, hogy az alig beszélők szokása ez. Felsőfokú nyelvvizsgával rendelkező, angoltanar vagy 20 éve külföldön élő ismerőseim nem csinálják, csak Döncikék, akik zavarba jönnek, ha valóban angolul kell beszélni.
2019. nov. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
78%
Engem nagyon idegesít. A párom is ezt csinálja, sokat játszik számítógépen, gondolom ezért. Egy ideig szóltam érte, de már kezdem megszokni. Hétköznapi nyelvben mindig megüti a fülem, aztán azon gondolkodom, hogy ezt miért nem lehet magyarul mondani. Amikor elterjedt a "random" szó, már az is irritált. Amikor meg valaki angol szavakat ragoz magyarul, na az a halálom.
2019. nov. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Nem zavar, én is hajlamos vagyok rá.

(Kocka-videojátékos körökben + munkában ragadt rám.)

2019. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!