Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tudnátok mondani 20-25 olyan...

Tudnátok mondani 20-25 olyan egyszerű, hétköznapi angol szót, melynek eredete nem latin vagy francia?

Figyelt kérdés

Lehet főnév, ige vagy melléknév, és fordítással együtt írjátok.

Lényeg, hogy ne különlegesek vagy kacifántosak, hanem valóban mindennapi, gyakran használt szavak legyenek.

A 20-25 persze nem kötelező, természetesen lehet több vagy kevesebb is.



2016. máj. 14. 19:21
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Julianna, válogass kedvedre!


[link]

2016. máj. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Az arab részben elég sok köznapi szó van.
2016. máj. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

A magyar részben pedig ottan van a biro és a coach (a többi szerintem nem igazán játszik egyszerű és hétköznapi szóként)

:)

2016. máj. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Azt szokták mondani, hogy a rövid, alap dolgokat jelentő, éhezést és fáradozást magában hordó szavak szász eredetűek. Például a földművelés, mint till the land.
2016. máj. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de rosszul írtam ki a kérdést.

Olyan szavakat keresek, amelyeket csak és kizárólag angol nyelvterületeken használnak, vagyis nincs idegen eredete.

Az első válaszoló linkje nagyon érdekes, de rengeteget kellene bogarászni, és a valóban eredeti szavakat is nehéz kiválogatni.

Olyan egyszerű dolgokra van szükségem, mint enni, inni, asztal, szék stb. A lényeg az, hogy ne legyen idegen eredetű.

2016. máj. 17. 12:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A pontosítástól jól elbizonytalanodtam. :D Pedig előtte azt hittem, tudom, hogy szász szavakat keresel, nem pedig normannokat. De ez az "csak és kizárólag angol nyelvterületen használnak", ez érdekes megkötés, mert akkor olyan szó, ami angol nyelven egy magyar étlapon olvasható, az kiesik? :)

Ha mégis szász szavakat keresel, a drink az az, az eat viszont... az külön kategória, mert lehet, hogy közös eredete volt a szász és a latin szónak.

A table az francia.

A chair is, de a stool az szász.1

Talán Scott egyik hőse (az Ivanhoe-ban? fene tudja már) morog, hogy az állatok neve szász, amíg a húsuknak a neve az asztalon az már francia, mert a normannok eszik, a szászok meg trágyáznak. A sheep szász, a mutton nem, a deer szász, a venison nem, ezeknél ez beválik.

2016. máj. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A számok a színek nagy része, és sok alapszókincshez tartozó jelző germán eredetű, - azok megfelelnének?
2016. máj. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6. válaszoló, köszönöm, ilyesmikre gondoltam.

7. hozzászóló: NEM germán eredetű szavakat keresek.


Érdekes, azt hittem, hogy ez egy könnyű kérdés lesz, de úgy látom, nem is olyan egyszerű a dolog.

2016. máj. 31. 17:21
 9/10 anonim ***** válasza:

No, ha nem germán, akkor baj van, mert Indoeuropean-Germanic-West German-Low German-Old English a leágazás. Én is a szászt az angolszász értelemben használtam, de teljesen pontatlanul, csak a Ki jár ott? Kelta vagy szász? filmbéli duma alapján.

Tehát én azokat írtam ki eddig is, amikre eredetében az van megjegyezve, hogy Anglo-Saxon. Kivéve azokat, amelyek még akkor is latin őssel (például) büszkélkedhetnek.


Még: ash, birch, bird, blood, clay, dull, fang, feather, fire, hound...

2016. máj. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves Misa (mármint Sztrogoff), ezek jók, ilyesmikre gondoltam.

Köszönöm a fáradságot! :)

2016. jún. 1. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!