Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor használjuk az angolban...

Mikor használjuk az angolban a Sir, Ma'am, Gentleman, Lady szavakat? Tehát pl a hétköznapi életben milyen szituban jöhetnek elő ezek?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat.

2018. jan. 15. 15:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

My Ladys and Gentlemen - Hölgyeim és Uraim, ez mai is gyakori

A Sir, egy kitüntetés, amit a királynő adhat. Sir Antonie Hopkins stb.

A Lady is inkább csak az uralkodóház tagjaira mondják, Lady Diana stb.


Ma már gyakorlatilag sehol, mint az uralkodócsaládnál, a középkorban gyakoribb volt.

2018. jan. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A "sir" és a "ma'am" kifejezést ma is nagyon gyakran használják a szolgáltatószektorban, tehát például egy étteremben, szállodában stb. ha nem ismerik az adott vendég nevét, akkor a férfiakat egyszerűen úgy szólítják meg, hogy "sir", a női vendégeket pedig úgy, hogy "ma'am".
2018. jan. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. A màsodik vàlaszoló közelebb jàr ahhoz, amit tudni akarok.
2018. jan. 15. 17:25
 4/14 chtt ***** válasza:
32%
A tanárok megszólítása is Sir és Madam (ilyenkor persze nincs név, csak simán 'uram, asszonyom') Gyakran az apát is szólítják Sirnek, amolyan 'igenis, uram' stílusban (tekintélyelvű családban vagy tréfás szituban).
2018. jan. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

1-es vagyok

Én jártam iskolába Angliában.

A tanárok megszólítása, Ms (mis) és Mr (mister), ilketve ha férjezett, akkor Mrs (misis).

Pl Ms Jones, Mr Tayler abd Mrs Taylor.


Sesem kellett Sir vagy Madam megszólízást használni. Ahogy apukára se használják.

Az éttermes is igaz, az idősebb korosztályra. Én ott is mindig Ms voltam.

2018. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Illet a tanár is szimplán Mr, Ms, név nélkül is így, nem Madam.
2018. jan. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 chtt ***** válasza:

Nem tudom, nem Angliában jártam iskolában, csak olyan tanáraim voltak, akik ott jártak ill eleve angolok voltak. Őket (csajok) Madamnek kellett szólítani. Volt képük azt tanítani a gonoszoknak, hogy önmagában nem szólítunk Mr-nek, Mrs-nek, csakis vezetéknévvel együtt, vezetéknév elhagyásánál a hölgyeket Madamnek vagy Missnek híják, az urakat Sirnek.

Kedves kérdező, nem akartalak becsapni, csak azt írtam, amit az angol tanáraimtól és az angoltanáraimtól tanultam.

Az apa Sir megszólításával filmekben és könyvekben találkoztam nem kevésszer, mivel nem odakint élek, elfogadom, hogy életben nem fordulhat elő (bár - régi bútordarab lévén - nagyon is el tudom képzelni bizonyos helyzetekben:)

2018. jan. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Igen, simán hívtuk Miss-nek a tanárt.

De régen volt. Illetve: Excuse me, Mister. Simán Mister máskor. Viszont a Mrs. tényleg fura egy kicsit, ahhoz áktalában csatolunk vezetéjnevet. Bár volt rá ellenpélda böven.

Én is el tudom képzelni, hogy az idősebb korosztálynak mehet a Madam, Sir.

Általános iskolában (elementery) jártam félévet, mert Apa kint volt orvos.

2018. jan. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A tanárokat itt Angliában. "Sir"-nek és "Miss"-nek szolitjuk de ugye ha nyelvtanár (Francia/nő) akkor 'madame'
2018. jan. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 chtt ***** válasza:

DeJóó, tök érdekes téma. Azért nem fogtam nagyon mellé, mer' ilyeneket találtam:


Check with what the school culture is. There are many options.

In some schools, teachers are addressed by their first name (John, Margaret)

In some schools, teachers are addressed by their title and surname (Mr Smith, Ms/Miss/Mrs Jackson)

In some schools, teachers are called 'sir' or 'ma'am'/'miss' (2011)


meg:

Traditionally, Mr. Johns or Mrs. Hardin or Ms. Brown would be used in AE in elementary or grammar schools. // In the UK it is usually "Miss", regardless of marital status, or "Sir". (2007)


Egy 2014-es BBC cikkre hivatkozva ezt írják:

"In general, British teachers are indeed referred to as 'Miss' or 'Sir' or 'Miss/Mrs' or 'Mr' and their last names."

Ez a legjobb, mert mindjárt hoz más példákat is a világ más tájairól (minket, magyarokat valamiért kihagytak:)) - [link]


Köszi a kérdést, kedves kérdező, érdekes a téma, tetszenek a hozzászólások.

2018. jan. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!