Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vezetőként én gondolkodom...

Vezetőként én gondolkodom rosszul?

Figyelt kérdés

Már fél éve vagyok csoportvezető egy portán. Az elején is nehezen bírtam, de mostanság egyre nehezebb. 4 őr tartozik alám, őket kell irányítani, oktatni, stb... És 12 órán át elviselnem. Ez utóbbi néha már nem megy.


Még csak 22 éves vagyok, de komolyan mondom, néha legszívesebben elszöknék az emberek elől.


Gyakorlatilag a munkahelyemen 12 órában mást nem hallok, mint hogy mekkora szar ez, mekkora szar az az ember. Idióta faviccek, állandó nyavalygás, mások okolása a saját szerencsétlenségükért, összeesküvés-elméletek, vég nélküli negativitás. Konkrétan azért nyavalyognak, mert 30 percet dolgoznak (ha kell) és egy órát pihennek. Ha beszélek valamelyikhez, gyakorlatilag olyan mintha a falnak beszélnék, mert 70%-ban fogalma sincs, hogy egyáltalán hol van.


Nem tudom, hogy most velem van-e a baj, vagy az embereimmel. Már sokan megfordultak nálam őrként, de mindegyik stikkes volt. Ritka volt az az ember, aki valóban normális volt, nem volt alkoholista és lehetett vele együtt dolgozni.


A legelszomorítóbb az, hogy 2 éve dolgozom, de mindenhol ugyanezt látom. Egy nagy multinál, ami prémium kategóriás autókat gyárt, ezt látom. És nem csak az őröknél, hanem a logisztikai cégeknél, partnercégeknél is ugyanezt látom.


Nem tudom, hogy egyáltalán hova vagy merre lehetne ebből kilépni. Nem végeztem fősulit, most tervezem, de addig míg elvégzem rengeteg idő van...


Egyáltalán van valami módszer a tűrésen kívül?


2019. nov. 9. 05:00
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Nincs veled az égvilágon semmi gond,sajnos ilyen ez a magyar mentalitás, vannak kivételek, sajnos te rossz helyre kerültél mert nem vagy ugyanolyan mint ők,nem is baj, maradj pozitív.
2019. nov. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Szerinted ki megy el ornek? Akinrk nincs mas lehetosege, mert pl agyilag nem igazan van a helyzet magaslatan.

Tudom, mert egy evig en is voltam, egy irodahazban. Tovabb nem birtam, pedig nem csinaltam semmit.

Szoval sajnos az emberek tobbsege ilyen. Nem veled van a baj.

2019. nov. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem gondolkodsz rosszul!


Nem képesek Hálát Adni azért, mert pl. VAN MUNKÁJUK, AMIBŐL A FIZETSÉGÜK IS - tehát fenn tudják tartani Magukat...


Nézőpontom szerint a lényeget összefoglaltam.

2019. nov. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Tipikus megkeseredett, üres életű magarok, tipikus magyar munkahely. Kivétel nélkül ez megy mindenhol. Ezért is örülök olyan munkahelynek, ahol gyakorlatilag egyedül vagyok. Van ugyan kollégám, de csak váltótársak, egyikünk jön, másik megy. De amúgy még így is tudnak szart kavarni, de hát sajnos teljesen izolálódni egyenlőre nem tudok. Legszivesebben vállalkozó lennék, hogy mindettől távol tartsam magam.
2019. nov. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert kb. az utolsó naplopó, semmirekellő emberek mennek őrnek.
2019. nov. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Ez nem csak a magyar munkahelyekre jellemzo. Az emberek iszonyat ostobak Angliaban is.
2019. nov. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igazából nem vélem úgy, hogy benned lenne komoly hiba. A fiatalság egy állapot, - nem bűn. Azt gondolom, hogy az életkorod miatt nem vesznek komolyan és az ilyen embereken csak a motiváció segíthet, amit viszont nagyon nehéz megtalálni, - pláne egy olyan társulatban, amelyik többfelé húz, mint ahány embert számlál. Nehéz ügy, ellenben én abba az irányba próbálnék meg elmozdulni, hogy ráébresszem a beosztottjaimat egy-két olyan dologra, amelyről tévhiteik vannak. Például az, hogy annyira ismerik a szakmát, a buktatókat, mint amennyire hiszik magukról. Melyek a jogi háttereik? Mik azok a körülmények, amelyek feljogosítják adott viselkedésre őket, ill. kizárják ezeket a viselkedésmodelleket? Melyek a jogi, eszközbeli korlátaik? Melyek azok a sarkalatos pontok, amelyek által könnyedén börtönben találhatják magukat?

Ha baj történik, hogyan van esélyük életben tartani bárkit is? -Ez lehet adott esetben egy saját kolléga is, - nem feltétlenül behatolóban kell gondolkodni! És így tovább! Motiválni (demotiválni) a kereset rugalmas alakulásával is: ha valaki nem veszi komolyan az oktatásokon esedékes építő részvételt, érezze csak meg a zsebén, hogy bizony be kell állnia ebbe a sorba, ha maradni akar! Ugyanakkor meg kell adni adni x időközönként arra is a lehetőséget, amikor EGYÜTT lazultok, - ami nem egyenlő az árokban alkoholmérgezetten hempergéssel, de lehetőség, amelyről tudja a beosztott is, hogy nem "vérre megy" és egy szintig elengedheti magát. Nehéz ezek egészséges egyensúlyát megteremteni, ill. érvényesíteni. A portás szakma nagyon egyhangú, monoton, együgyűvé teszi az embert, - van, amikor három órát kell összesen koncentrálni (egy szolgálat viszonylatában), de akkor a világ "nyolc égtája" felől jön minden és mindenki. Telefon, kocsi, gyalogos, behatoló és a főnök is akkor keres, hogy referálj a (nem) történtekről... Akaszd ki néha őket! - Reggel úgy állítasz be, hogy egy termoszból forró kávéval kínálod a beosztottad, - akiről tudod, hogy szereti a kávét! Gyereknapra viszel valami kütyüt- annak, akiről tudod, hogy kicsi gyereke van, - és közlöd, hogy "Ezt a Lurkónak hoztam!". Ünnepi szolgálat környékén kerüljön elő egy-egy alkoholmentes pezsgő, energiaital! - Filléres dolgok, de fél év múlva másképpen fognak rád nézni, mivel nem csak követelsz, hanem észreveszik benned az Embert is. Fontos az is, hogy amiket megkövetelsz a beosztottjaidtól, azt éjjel kettőkor is "kis újjból rázd", - ne csak "a távkapcsolót nyomkodó embert" lássák benned! És ha megkérdezed valamelyiktől, hogy "Hogy vagy?", akkor adj esélyt is arra, hogy tömören elmondja a kérdezett a választ! - Bocsi a terjedelemért!

2019. nov. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es válaszoló összefoglalta a lényeget!


Őszintén gratulálok a "kimerítő" terjedelmű segítőkészségért.

2019. nov. 10. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!