Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan feljesszem a mozgás...

Hogyan feljesszem a mozgás koordinációmat?

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok. Mondhatni egy olyan fajta ember vagyok, aki állva elesik a saját lábában és ha csak egyhelyben tartok valamit a kezemben, simán kiejtem a semmiért. Néha úgy érzem, mintha kihagyna az agyam. Egyik pillanatban sétálok, kifagy az agyam és már esek is el. Ugyanez, ha állva eszek vagy iszok, egy pillanatra elkezd rángatózni a kezem, mint egy idegbetegnek és kiejtem a kezemből a kaját vagy poharat. Nem tudok itallal sétálni, mert mindig kilötykölöm legalább a felét. Mindenhova beütöm magam, beleütközöm az asztalba, székbe. Ha csak sétálok pl a konyhában a székek mellett egyszer csak akaratomon kívül lendítek egy nagyot a lábamon és tiszta erőböl belerúgok. Ugyanez, ágyam mellett sétálok, kicsúsznak alólam a lábaim és tiszta erőből belevágódik a lábam az ágy sarkába. Nem tudok helyesen írni gyorsan mert mindig mindent félreütök a billenytűzeten, nem tudok labdasportolni, mert sosem találom el a labdát az ütőkkel, fogalmam nincs hogyan lehet kitalálni, hogy hova kéne ütni, ha mégis oda akarnék ütni, teljesen máshova ütök akkor is. Lúdtalpam van és a lábfejeim 45 fokkal kb el vannak fordulva kifelé, ezért nagyon érdekesen sétálok. Gerincferdülésem is van. Emellett 120 kiló környékén lehetek, elég kövérke vagyok. Egy kész szerencsétlenség vagyok. Vezetni is azért nem tudtam megtanulni, mert vannak kihagyások az agyamban és olyankor teljesen elvesztem a fókuszt kb 2 másodpercre. Vagy pedig még azért sem, mert nem tudom eldönteni, hogy elférek-e pl 2 autó mözött vagy beférek-e a parkolóba, nem tudom felismerni a méreteket. Nem tudok saccolni, ha azt mondják 5 métert mérjek ki kb, fogalmam nincs, hogy mennyit kéne. Nagyon csúnyán írok, egyszerűen nem tudok szépen írni. Néha olyan érzésem van, mintha a kezeim nem a testrészeim lennének, nem tudnám őket irányítani. Minden reggel arra kelek, hogy álmomban ráfeküdtem a kezemre és legalább 2 percig tart amíg visszafolyik a vér a kezembe, addig mozgatni sem tudom. Mindenbe elesek, pedig nézek a lábam elé, de mintha direkt bele akarnék esni egy lyukba. Mit tegyek? Hogyan fejlesszem magam?

2019. nov. 9. 16:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Én először kivizsgáltatnám magamat, mert lehet, hogy valami fejlődési rendellenességed van. Egy gyógytornászt javasolnék első körben, talán tudnak kezdeni veled valamit.
2019. nov. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!