Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek, hogy lehetne...

Shaggy95 kérdése:

Szerintetek, hogy lehetne hatni keresztanyámra? Hagynátok?

Figyelt kérdés

Nagynénémnek van Heves megye egy aprócska településén, csodálatos környezetben egy kis faházikója. Már legalább 10 éve megvan ez a kis házikó. Keresztanyukám és a családja, még egyszer nem voltak ott. Azt mondta, hogy nem tud máshol aludni. Minden évben nyáron Siófokra mennek pár napra nyaralni. Ott viszont már el tud aludni. Nem olvasnak, de úgy amblokk nem érdekli őket semmi igazán. Leginkább keresztanyumról beszélek. Van egy 14 éves lánya, akivel még mindig egymás kezét fogva mennek az utcán. Ahogy apum szokta mondani, a kisebb ellenállás felé mennek. Az zavar, hogy teljesen kivonják magukat mindenből, én nagyon szeretek utazni pl. Mikor amerikai képeimet mutogattam nekik a Grand Canyonból, összenéztek, hogy ők bezzeg otthon maradtak és nézték a Barátok Köztöt, biztos zugban. Számukra egy buszmenetrend megnézése 1 átszállással már nagy erőfeszítést jelent. Ha valami kicsit hideg, kicsit kényelmetlen, már megy a bizonytalankodás. A lányát féltem leginkább, hogy ő is eltanulja ezeket, és kivonja magát minden újdonság alól.

Bármit mondunk, mindig az van, hogy :"Hát köszönjük, nagyon jó amit mondasz, majd talán egyszer..."

Ha nem lennénk rokonok, nyilván hagynám ezt, de így, hogy rokonok vagyunk, és ennyire érdektelenek a világ iránt, ez nem annyira hagy nyugodni.



2019. nov. 10. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Én nem foglalkoznék velük egyáltalán!
2019. nov. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért foglalkozol mások életével?

Ők úgy érzik jól magukat, úgy boldogok.

Foglalkozz a saját dolgoddal.

2019. nov. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ebben nincs semmi, van aki ilyen van aki olyan. Nekik igy jo, hagyd őket
2019. nov. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van ez, hogy beleszólsz a rokonok életébe, van az autisztikus bátyád, akin már előre agyalsz, így ismeretlenül is megmondom, hogy ritka idegesítő gyerek vagy. Tudom, hogy tizenévesen mindnekinek van ilyen komplexusa, hogy megoldja a világ baját és a saját vállán érzi a terheit, de szállj ki mások magánéletéből. Nem neked kell elődönteni mindenki helyett, hogy hogy éli az életét.
2019. nov. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!