Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit gondoltok a késésről?

Ti mit gondoltok a késésről?

Figyelt kérdés

Nyilván nem a MÁV kesésére gondolok, hanem mint emberi tulajdonság/ rossz szokás.

Mi a véleményetek róla? Van elfogadható indok rá? Ti mennyire vagytok pontosak? Netán van akit az ellenkezője, a túlzott pontosság idegesít, mikor valaki inkább 20 perccel előbb ott van, csak nehogy késsen?



2019. nov. 10. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Bárkivel előfordulhat, én is volt, hogy késtem, mert meghibásodott valami a HÉV-en, amin utaztam, és leszállítottak minket. Ha van rá érthető ok, akkor nem látok vele különösebb problémát, még a "Elnéztem az időt" indok is egyszer-kétszer elnézhető.


Ha tudom valakiről, hogy állandóan késik, ami egy idő után nagyon bosszantó tud lenni, akkor direkt korábbra adom meg a találkozás időpontját, így ha késik is, akkor se lesz baj.


Ha tehetem, akkor inkább hamarabb odaérek (5-20 perc), ez eddig még senkit nem zavart, épp ellenkezőleg. Legalább biztosan időben átveszem a jegyeket, vagy ilyesmi.

2019. nov. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Én késős vagyok. Szerintem fasság az, hogy a vonatok órákat késnek, az egyszerű emberektől pedig elvárják, hogy 15 másodpercet se késsenek. Nyilván nem arról beszélek, hogy valaki 20 perccel később ér oda valahova, de nem befolyásolja valaki munkáját az, hogy 1 percet késik.
2019. nov. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
99%

Engem viszont rettenetesen idegesít a pontatlanság.

5-10 perc késés még ok, de csak akkor, ha az illető tudatja, hogy késni fog - ma ez már nem nagy szám: telefon, sms, messenger stb.

Nem szoktam késni, de ha akár 2-3 percet kések, akkor is megy a telefon vagy az üzenet a másiknak. Ennyi tiszteletet a másik megérdemel - főleg, ha kellemetlen környezetben kell várni, pl. télen az utcán stb. (Persze, ez akkor áll, ha konkrét időpont van megbeszélve. Ha "valamikor 4 körül vagy délután stb., akkor nem)

2019. nov. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

5 perc még nem gond, afelett sztem illik szólni, én szoktam is.

Az viszont nagyon idegesített, mikor gimiben a sulitól kb 10 perc sétára lakó csaj MINDIG késett reggel, beesve zavarta az órát a pakolászással, aztán persze ő volt kiakadva, mikor a sokadik alkalom után az egyik szigorúbb tanár keményen lecseszte az osztály előtt. Ja persze azért kellett késnie mindig, mert a kilós sminkje nem volt tökéletes 😂

Az ilyen sztem szánalmas. Ha a tanár és mindenki más is oda tud érni időben, akkor nettó tiszteletlenség ezt semmibe venni, és tényleg minden egyes alkalommal min 5-10 percet késni. Egy-két eset persze nem a világvége, de rendszert csinálni gáz.

2019. nov. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
A késés az emberi fejlődéssel alakul. Régen érzékeny voltam rá, egy ideje nem foglalkozom vele és sose kések el vagy nagyon ritkán (bár a megbeszélt időpontban nagyon ritkán vagyok ott). Szóval a késés két ember játéka, amit késéssel is könnyen meg lehet nyerni:)
2019. nov. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt osztálytársam a sulival szemben lakott általánosban és rendszeresen elkésett az óráról.
2019. nov. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Bárkivel előfordulhat, de többnyire el lehetne kerülni egy kis odafigyeléssel.
2019. nov. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

Én is késős vagyok, de pont ezért nem is mondok olyat senkinek, h ekkorra, meg akkorra ott vagyok.


Iskolából is folyton elkéstem, meg munkából is, amíg olyan helyen dolgoztam. De mindig felháborított, és visszaszóltam annak aki ezért számon kér. Milyen jogon kér bárki számon bárkit? Nincs ember a földön aki megmondhatja nekem h mit csináljak. Ha valakinek problémát jelent az, h kések, akkor kirúghat, de akkor sem tilthatja meg h késsek.


Az egyik munkahelyemről ki is rúgtak emiatt, ott nem kellettem annyira. A másikról már nem rúgtak ki, hanem elfogadták h ilyen vagyok. Lehet ezzel játszani, a legrosszabb ami történhet az az h kirúgnak. Persze van az a munkakör ahonnan tényleg nem lehet elkésni, mert rengeteg dologra van hatással a késés. Azt már hülyeség bevállalni, ha valaki úgyis késik.

2019. nov. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

“Milyen jogon kér bárki számon bárkit? Nincs ember a földön aki megmondhatja nekem h mit csináljak.”

Te amúgy mit képzelsz magadról, ki vagy te, hogy egy komplett cég idejével rendelkezz?

Olyan jogon kér mellesleg számon, hogy ún. munkaidő létezik, amit neked is kötelező betartani, ha ott dolgozol. Megint megkérdezem, ki vagy te, hogy neked később kezdődik a munkaidő, mint másoknak? Miért gondolod, hogy neked ez jár?

Ne félj, lehet, hogy most tolerálják a pofátlanságodat, de ha egyszer jön egy keményebb főnök, az úgy kihajít, mint azt a bizonyos macskát. Idő kérdése az is, hogy a kollégáid megfúrjanak, mert ilyen nagyképű, bicskanyitogató jellemmel tuti nem vagy a szívük csücske...gondolom, azért is puffogsz min magadban, ha számon merik kérni rajtad a munkádat. ”Hogy merészelnek rajtam bármit is számon kérni, hogy jönnek ahhoz, hogy dolgozni kényszerítsenek?”

2019. nov. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha flúgos személyről van szó, akkor nem csodálkozom, amúgy nem nagyon csipázom. Ritkán kések el, én törekszem pontos lenni.
2019. nov. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!