Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nagyon gazdag emberek miért...

A nagyon gazdag emberek miért nem adnak a szegényeknek pénzt?

Figyelt kérdés
Akik azt se tudják hova tegyék a pénzt, már annyi van nekik. Miért nem segít senki?

2019. nov. 10. 21:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező! El sem hiszed, hogy milyen gazdag vagy! Van meleg szobád, van hűtőszekrényed étellel, tanulhatsz, fürödhetsz tiszta vízben, sőt, csapod van, amiből ivóvíz folyik bármikor! Van interneted, ki tudsz menni nyugodtan az utcára, ruhában! Most nézz utána, hogy a Földön hány olyan hely van, ahol ezekkel nem rendelkeznek az emberek! A gyerekeknek nem hogy ételt, vizet sem tudnak adni! Szóval, most mit gondolsz? Van napi 100 forintod félretenni, és egy hónapban egy összegben elutalni egy alapítványnak? Nem nagy összeg, de valakinek lehet ez egy havi ételre elég! Minden csak viszonyítás kérdése! Hozzájuk képest te is gazdag vagy! Mit szólsz?
2019. nov. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Elég sok ismerősünk rendszeresen adakozik, de én sem tudom, hogy pontosan melyik szervezeteknek. Gazdagok nem vagyunk, talán jómódúak igen. Nem szokták az emberek ezt nagy dobra verni. Mi mindig az éves jövedelmünk alapján adakozunk, ha jobb év van többet. Eddig szerencsére évről-évre növeltük az adomány összegét. Idén is több százezret fogunk adakozni. (Pedig az autónk 13 éves.) A durva benne az, hogy minél többet adakozunk, annál több a következő évi jövedelmünk. (Persze tudom, hogy a gazdasági helyzet befolyásolja, de akkor is érdekes.)


Én mindenkinek azt javaslom, hogy adakozzon a pénztárcájának megfelelően. Aki nem teheti meg, hogy sokat adjon, adakozzon pár száz forintot vagy pár ezret. Sok hülyeség van az életünkben, amire "elszórjuk" a pénzt. Akkor inkább jó helyre adjuk ki.

2019. nov. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Jégszív ***** válasza:

A válasz egyszerű:

Mert örököltek valamit...

No nem anyagiakat felmenőiktől, hanem hajlamokat, ösztönöket az EVOLÚCIÓTÓL.

2023. jan. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!