Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bennetek is él az a látásmód,...

Bennetek is él az a látásmód, hogy a szép/vékony/gazdag (stb. ) embereknek nincsenek belső értékeik, míg a csúnyáknak/kövéreknek/szegényeknek vannak?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom (főleg nőktől) azt a meglátást, hogy a duci/csúnya/szegény nőknek vannak belső értékeik, míg vékony/szép társaik ezekkel egyáltalán nem rendelkeznek.


Ez amolyan önnyugtatás vajon?


Vagy ti pl. egyetértetek azzal, hogy ez így van? Mindenkinek csak egy valami adathat meg, mert különben igazságtalan lenne az élet?


2014. szept. 11. 08:38
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
64%

Nekem kifejezetten a husis, ducibb emberek jönnek be, férfiaknál és nőknél is. Társul ehhez egy nagyon jó hangulat, kedv, kacaj, nyitottság, pozitív életérzés és sokkal rendesebbek, lazábbak is, mint a túlzottan vékony emberek. Ha már egyszer ebből a szempontból elemezzük őket, akkor ez az általános véleményem.

Minden alkalommal, amikor akár élőben, akár neten ismerkedtem túlzottan vékony srácokkal (ami pl. engem egyáltalán nem zavar), akkor szinte a Szia után azt kérdezték, hogy mennyi kg vagyok. Viszont én is visszakérdeztem: mennyire vagy jó a szexben?? - sajnos ebben már több rossz tapasztalatom volt, mármint odaadás és minőségi szex szempontjából, annak ellenére, hogy bármikor el tudok tekinteni attól, hogy kinek milyen a külseje, igazi 20. századinak tartom magam.

2014. szept. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez hülyeség, nem külső határozza meg a belső értékeket.
2014. szept. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
97%
Nem a külső, nemcsak a külső a lényeg, de befolyással van az önértékelésre! És ebből adódóan a megnyilvánulásokra is, mivel traktál másokat.
2014. szept. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez így hülyeség
2014. szept. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Én számos ronda, kövér, és szegény emberrel találkoztam aki emberileg egy selejt volt, és sok vékony, gazdag, szép emberrel aki jó és értékes ember volt. Szóval ilyen helyzetben tényleg nem lehet általánosítani.
2014. szept. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Bennem nem. Nekem az a meglátásom a kövér emberekkel kapcsolatban, hogy két fajtájuk van, önbizalomszinttől függően. Az egyik normális, rendes, elfogadja a testét, de nem csinál úgy, mintha az lenne az etalon. A másik egy pcsa, intrikál, pletykál, befeküdne mindenki alá és próbál úgy tenni, mintha a teste teljesen normális lenne, és nem érti, miért nem tetszik senkinek.
2014. szept. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem él bennem, láttam én már szörnyű értékekkel rendelkező "jó" tulajdonságú embert és ugyanúgy csodálatos embert is. Ugyanezt a másikban is.
2014. szept. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm egy gyönyörű nő, egy szex bomba, aki mindenkinek kellene. Ő a létező legjobb, legelfogadóbb ember, akit ismerek. Ezen kívül nagyon okos és művelt. Elsőre én is féltem, mikor megismertem, azt gondoltam, hogy beképzelt, nem akar tőlem majd semmit, elküld, de kiderült, hogy teljesen más. Megbolondulok érte. :) Szerintem nem külső függő a viselkedés, de nyilván aki túlzottan ad a külsejére, az mást nem igazán tud felmutatni.
2014. szept. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én már láttam potrohos gazdagokat is, meg vékonyat is, szegényet.A lelki értékek meg nem feltétlenül függenek össze a pénzzel.Bár való igaz, hogy asok pénz képes megrontani az embert, de a szegénység sincs a lelkivilágra jó hatással.
2014. szept. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy elég nagy általánosítás. Hogy lehetne kötni az alkatot, vagyont belső értékekhez?

Ahány ember, annyiféle, egy sovány és egy kövér is lehet jó fej, lehet gazdag bunkó, de lehet kedves. Lehet csóró és bunkó, de lehet kedves. Talán a dagibbaknál előfordulhat, hogy épp a frusztráltságukból kifolyólag úgy néznek a világra, hogy "ok. ilyen vagyok, de igyekszem jó fej lenni, ezzel kompenzálni a testi hibáimat."

A kövérek mit élveznek azon, hogy kövérek?

Azt, hogy málhazsákot cipelnek egész nap?

Vagy hogy egyetlen ruha sem passzol rájuk?

Az állapotos nő az utolsó hónapokban már azt sem tudja mit kapkodjon magára, hogy szalonképes legyen és kényelmes. Nos kb. a kövérek ezt élik meg egész életük során.

A sógornőm is kövér, de Ő egy nagyon nagyon őszinte ember, egyáltalán nem élvezi és nem akar jópofának látszani, hogy ezzel fogadtassa el magát. Részletesen bevallja, hogy mennyi problémája származik ebből napi szinten.

Én a szép/vékony kategória vagyok, de hidd el, nekem is megvan a keresztem. Művészlélek vagyok, gitározok, festek, szerető feleség vagyok, tudok főzni nem is akárhogy (ezek belső értékek) de pont az ilyen fenti általánosítások miatt kell többet bizonyítanom.

Talán a túlsúlyosak meg úgy érzik, még többet kell bizonyítaniuk? Nekik azért, mert kövérek, nekem azért mert sovány vagyok. Tehát egál.

Nem tértem ki az anyagiakra, hisz ez is szerepel a kérdésedben. Azért nem, mert ennek még annyira sincs jelentősége, mint az alkatnak.

Ismerek olyan gazdagot, aki nem szeret kérkedni azzal, amije van, de ismerek olyan csórót is, aki nagyon büszke.

Összegezve: A kérdésed olyan általánosítás, aminek nincs alapja.

2014. szept. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!