Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Faluhelyen miért szokás...

Faluhelyen miért szokás idegen emberektől már a 3. mondatnál személyes kérdéseket feltenni?

Figyelt kérdés

Pl van barátnőd/barátod, mit dolgozol, mennyiért vettétek a házat, milyen idős vagy, stb..


Én ilyeneket még akkor se kérdezek meg, ha már fél éve minden nap beszélgetek az illetővel.


Ha meg körmondatokkal válaszolok rá, akkor meg "de nagyképű, meg beképzelt vagyok.."


És nem fiatalok kérdezgetnek ilyeneket, hanem középkorú, vagy idősebb emberek.



2019. nov. 16. 15:37
1 2 3
 11/26 mindentudó99 ***** válasza:
96%
#6 Hú ha megkérdezi mi a szakmád és elmondja másnak. De nagy bűn. Nyilván keresetet nem kell faggatni nem illik de a többivel nincs gond . Miért baj hogy megkerdezi mit dolgozol? Hány éves vagy . Olyan nagy titkok ezek? Falun teljesen természetes. Varosban meg mint írták meg köszönni se köszönnek egymasnak sokszor a szomszédok. Az jobb?
2019. nov. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
40%

11 en azt a naivitast nem ertem hogy miert hiszik azt hogy joindulatbol kerdezik


A melo kerdessel pl mar az anyagi helyzetes is bedaccoljak. Higyha csoro vagy es lopas törtent a boltban rad is gondolni fognak egyböl. Ha penzes vagy meg kezdödik az irigykedes.


A faggatozosak elsösorban NEM naiv joindulatbol faggatoznak idegennel.

2019. nov. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
21%
*anyagi helyzeted besaccoljak
2019. nov. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
82%
#12- én meg a paranoiádat nem értem. Különbözőek vagyunk.
2019. nov. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
44%

Ez nem paranoiás a 12-nel.

Pont jól mondja.


Így működik ez falun.

2019. nov. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 mindentudó99 ***** válasza:
79%
Ez tényleg paranoia. Àlltalában azoknak kellemetlen a munkáról kerdezés akik nem igen dolgoznak.
2019. nov. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
93%
Azért mert k..va unalmas egész nap az időjárásról és semleges, véletlenül sem a lelkedbe taposó témákról beszélni.
2019. nov. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
23%
Utálom én is, amikor ilyen kérdésekkel bombáznak. Mi a hobbim, mit dolgozok, van-e barátnőm, otthon lakom-e vagy albiban, szoktam-e utazgatni... Mi köze ezekhez bárkinek is?
2019. nov. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Metionin ***** válasza:
8%
Mert már mindenkit unalomig ismernek és kell a pletykatéma. Első kérdés a kinek a gyereke vagy, aztán hogy mennyit keresel vagy hogy van-e gyereked és miért nincs/pont annyi amennyi, mennyibe került xyz cuccod stb. Ha valaki beleesik a hibába és válaszol, még aznap az egész környék tudni fogja, de nem azt amit te válaszoltál, hanem a felturbózott verziót. Engem is kőbunkó városi pcsának tartanak a kisvárosban ahol anyámék laknak, mert nem vagyok hajlandó kiteregetni a magánéletemet vadidegeneknek az utcán. Ja, majd pont azoknak fogom elárulni az ilyen dolgaimat, akik azon is csámcsogtak gyerekkoromban, hogy jó napotot köszöntem a buszsofőrnek, nem csókolomot...
2019. nov. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
74%
Nyilván nincsenek fent az instán, hogy ezeket a nélkülözhetetlen információkat lelessék. :-))
2019. nov. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!