Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ha vendégségben töltöm a...

Ha vendégségben töltöm a karácsonyt olyanoknál akikkel még nem találkoztam mit adják ajándékba?

Figyelt kérdés
Barátomnál leszek karácsonykor és nem ismerem a családját (külföldön élnek). Mit vegyek ajándékba? Valamit mindenféleképpen illik vinnem, de személyeset nem tudok -meg kicsit érdekes is lenne- viszont nem szeretnék azért annyira snassz dolgot sem kitalálni.

2016. dec. 15. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Mamának desszert, papának bor, egy-egy fenyőággal, hasonlókat, de konkrét személyes dolgot ne!
2016. dec. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
HOL van az a külföld? Mert nagyon nem mindegy, hogy Románia/Szlovákia, és egy magyar nemzetigésü családról van szó, vagy Németország/Franciaország/Anglia és odavalósiak.
2016. dec. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A barátoddal nem szoktál róluk beszélgetni?

A barátoddal közösen nem akarsz ajándékozni?

2016. dec. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Magyar családról van szó, és ha ő ad ajándékot az nyilván személyesebb lesz, én meg valami olyasmire gondoltam amivel megköszönhetem a vendéglátást.
2016. dec. 15. 11:54
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Én csinálnék csomagot, bele drágább bonbon, bor, pezsgő, kávé. Az anyukának meg lehet vennék valamilyen kozmetikai csomagot, amik a rendelős oldalakon vannak, valami jobbat, tehát ne ilyen tusfürdő +dezodor szintűt képzelj el.
2016. dec. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ilyenkor bor/pezsgő a házigazgdának (vagy egyéb alkohol, ha tudod, hogy valamit kifejezetten szeret), és bonbon, virág, gyümölcskosár stb a háziasszonynak.

nem gondolom, hogy ennél többre van szükség. esetleg, ha vannak testvérek, nekik is mehet valami csoki.

2016. dec. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 evimeri ***** válasza:
100%
Mivel még nem ismered őket annyira személyes ajándékot egyáltalán ne vigyél. Kérdezd meg a barátodat fogyasztanak-e alkoholt, kávét, teát stb. Akkor vihetsz egy finom bort (esetleg, ha az apuka szereti a rövid italt) valami finom házi pálinkát. Anyukának kávé vagy desszert esetleg különleges tea, csokor virág. Szerintem ennyi pont elég. Itt végül is a gesztus a lényeg.
2016. dec. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!