Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van köztetek olyan aki önbizal...

Van köztetek olyan aki önbizalomhiányos volt de mára már "legyőzte"?

Figyelt kérdés

Ha te vagy ilyen vagy egy közelebbi ismerősöd akiről tudod és publikus a story örülnék ha írnátok párat :)

Sajnos én még az vagyok,szeretnék változni de valóságban nem olyan egyszerű mint fejben elképzelve...

Nektek mi segitett? Mi változtatta meg bennetek ezt? Ha javult csak,minek a hatására?



2019. nov. 16. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tiz eve jarok kuzdosportokra: krav maga,mma,bjj,box es futas. Bevalt.
2019. nov. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Belevetettem magam egy olyan szituációba ahol senki másra nem számíthattam, mindent magam oldottam meg és lám, pár hónap múlva elmúlt és azóta teljesen rendben vagyok magammal.
2019. nov. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem segítettek Hollenda Zsolt coach módszerei, keress rá

(nem vagyok ismerőse, nem reklámozni akarom, csak tényleg jó)

2019. nov. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kamasz koromban borzasztóan az voltam. Az osztályban ki is voltam közösítve, vagy inkább le voltam nézve, mert a "kemény maggal" ellentétben nem akartam inni, cigizni, és a menő csajokkal ellentétben nem szoliztam, nem sminkeltem. Divatos ruháim sem voltak, mert csóró volt a családom. Arcomon is sok pattanás volt, azt még próbáltam korrektorral elfedni, de ennél többet nem értettem a sminkhez.

Szerencsére suli kívül voltak jó barátaim, ez segített elkerülni a mély depressziót, de azért nagyon szorongtam, utcán is, boltokban alig mertem köszönni, ilyesmik.


Fiatal felnőttként aztán eljutottam oda, hogy változtatni akarok. Onnantól tudatosan kerestem a lehetőséget, hogy leküzdjem a félelmem. Vállaltam, hogy nagy tömeg előtt beszéljek, aktívan odamentem barátkozni új emberekkel, nagy társaságokba jártam. Először szorongtam ezekben a szitukban is, de van az az angol mondás, hogy "fake it till you make it", magyarul hevenyészve úgy tudnám lefordítani, hogy "színleld, amíg nem megy magától". Vagyis eljátszottam, hogy magabiztos vagyok, amíg nem szereztem annyi pozitív élményt, hogy a végén tényleg jött magától.

Harminc fölött pedig ott tartok, hogy tényleg nem érdekel már mások véleménye, kizárólag azé a néhányé, akik igazán közel állnak hozzám. Elégedett vagyok magammal és az életemmel, munkámmal, családommal. Munkám során sokat kell emberekkel együtt dolgoznom, és a fiatal kori önbizalom erősítés fontos lépcső volt ehhez, hogy zavar nélkül ellássam a munkám.


Nekem az segített, hogy annyira elegem lett a helyzetemből, hogy eldöntöttem: nem törődök bele abba, amilyen vagyok, és elhittem, hogy sikerülhet a változás. A másik pedig, hogy aktívan, tudatosan kerestem a helyzeteket, ahol szembemehetek a félelmemmel, így sok pozitív élmény segített átfordítani a berögzülésemet.

Annyit még fontosnak tartok megemlíteni, hogy azért amikor elkezdtem szembemenni a félelmemmel, nem mentem bele akármilyen helyzetbe. Pl. soha nem csináltam csoportnyomásra olyan dolgokat, amit később megbántam volna, pl. nem rúgtam be tudatvesztésig, nem feküdtem össze pasikkal, nem csináltam semmi gáz dolgot. Csak mertem kommunikálni, szerepelni rendezvényeken.


Sok sikert kívánok hozzá, hogy te is szembe tudj nézni a félelmeiddel!

2019. nov. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon sokáig tartott mire kijöttem belőle. Mondjuk úgy, hogy 99% gyógyult vagyok, sajnos az a pici félsz mindig is ott lesz, ha esetleg megint odakerülnék, esetleg. Régebben agyonstresszeltem magamat, ma már hunorral oldom a dolgot. És rá kellett jönnöm, hogy nem tudok mindenkinek megfelelni (hiába van meg az összhang, ha egyszerűen nem passzolnak a dolgok genetikailag), mert ez a dolog adott és nem igazán lehet rajta változtatni. (Műtét nem jatszik).


Érdekes, hogy sosem volt gondom az ismerkedéssel, de ha sanszos volt az ágymutatvány, akkor inkább elmenekültem. :)


Aki esetleg nem jött volna rá, férfiasság jellegű probléma. Vagyis, most már ex-probléma. 😅

(sokan küzdenek ezzel, szoronganak sajnos)

2019. nov. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,jó volt olvasni őket !:)

Különösen a 4-est,örülök,hogy kicsit hosszabban kifejtetted :)

Az 5-ös problémáját is megértem,de az is haladás már ha helyén tudod kezelni a problémát :)

Én is azon vagyok,hogy javitsak a helyzeten,tudom nagyon sok minden rajtam múlik,senki nem fogja meglépni helyettem,neha könnyebb néha nehezebb...addig is a válaszaitok motiválnak :)

2019. nov. 17. 10:11
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a hobbim segített. Az hogy ki állhattam a színpadra rengeteg ember elé és mindenki elismerte hogy tehetséges vagyok, aztán random ismeretlen emberek is odajöttek gratulálni. Ez sok önbizalmat adott.
2019. nov. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!