Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka, hogy önbizalomhiány...

Mi az oka, hogy önbizalomhiányos vagy (ha az vagy)?

Figyelt kérdés
Most nem a tinikori átmeneti elbizonytalanodásra gondolok, amin mindenki átesik, hanem amikor már gyerekkorodtól kezdve értéktelennek hiszed magad.
2019. márc. 15. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Az introvertáltság.
2019. márc. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az introvertáltság nem feltétlenül jár önbizalomhiánnyal.
2019. márc. 15. 19:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Introvertáltság miatt kevés az emberi kapcsolatom, nem igen vannak barátaim, nincs semmi kiemelkedő az életemben, amire büszke lehetnék (vagyis lehet, hogy van, de mivel maximalista vagyok nagyon, ezeket olyan átlagosnak érzem). Hozzá jön ezekhez, hogy egész életemben alig dicsértek meg, nem igazán mondták a szüleim se, hogy büszkék rám vmi miatt. (normális, jó szülők amúgy, mindenben támogattak, de mindig is ilyen "magunknak való" család voltunk, nem szoktuk kimutatni az érzelmeket). Nekem pedig nagyon kellene a pozitív visszajelzés minden téren, amit alig kapok meg, mivel kevés a barátom, a munkám is olyan, hogy lényegében egyedül dolgozom, kollégákkal, főnökömmel sem közeli a viszonyom.
2019. márc. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan túl izmosnak tartanak, országos versenyeken veszek részt, van jogsim egyedül az évfolyamon, van jó diákmunkám..stb de nincsennek barátaim se barátnőm. Sokan leszól, hogy ez meg az jobb nálam pedig nem is provokálom mi mert csendes, visszahúzódó, introvetált vagyok. Most minden ego nélkül mondom többet értem el, mint ők de vannak nálam jobbak akikhez folyton hasonlítanak és kialakult bennem az hogy én akarok lenni legjobb és akkor talán nem szólnak be.
2019. márc. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ritka az, nem igazán fordul elő, hogy valaki gyerekkorban higgye magát értéktelennek. Gyerekeként az ember jóformán nem is gondolkodik ilyesmin, nincs kialakulva értékrend, vagy bármilyen komolyabb vélemény önmagamról meg a világról, tehát nem tudom hogy lenne mégis egy gyerek önbizalomhiányos.

Legalábbis gyerekként nem igazán emlékszem, hogy bárki foglalkozott volna ilyesmivel és én sem.

2019. márc. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5: Akkor neked szerencséd volt. Ha bölcsis korodtól kezdve azt hallgatod a nárcisztikus szülődtől, hogy te milyen sz-r gyerek vagy, akkor ezt is fogod hinni. Nyilván nem fog konkrétan megfogalmazódni benned, hogy "én értéktelen vagyok", de attól még így fogod érezni. Egy kisgyerek még szinte mindentudó istenként tekint a szüleire, és ha rendszeresen azt mondja neked ez az isten, hogy nem vagy elég jó, akkor úgy fogod gondolni, hogy igaza is van.
2019. márc. 15. 21:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, megválaszoltad magad a kérdésedet. Egész életemben azt hallgattam a szüleimtől, hogy nem érek semmit, nem viszem semmire. Hulye vagyok, rosszul nézek ki, nem tudom, hogy fogok e valaha értékes emberként tekinteni magamra.
2019. márc. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van egy alapbetegségem (ami inkább alapállapot), ami keresztbe vág sokmindent.
2019. márc. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Béna vagyok gyakorlati dolgokban, nem kaptam elég pozitív visszajelzést gyerekként.
2019. márc. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!