Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják, hogy az ember...

Miért mondják, hogy az ember társas lény, ha valaki az egyedüllétet igényli?

Figyelt kérdés

Az introvertáltság veleszületett tulajdonság, vagy később alakul ki, s formálódik a személyiségben?


De lehetne folytatni a sort: ha fajfentartás a cél, miért vannak melegek, ha az erősebb kutya b. mi értelme a világon a gyenge jellemnek, nem lehet boldog. Ha a szépség tesz vonzóvá, minek születik valaki eldeformált, csúnya arccal születéstől magányra ítélve stb.


Így tehát a kérdés, társadalmi szempontból mi értelme az introvertált embereknek?


Én is az vagyok sajnos. Nagyon igénylem az egyedüllétet, viszont mindig elgondolkodom, hogy miért nem vagyok az a fajta ember, aki állandóan megy és keresi a társaságot, tesz-vesz, nevet, küzd stb.


2019. nov. 17. 06:13
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Kivétel erősíti a szabályt? Vagy nem?
2019. nov. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Mert nincs olyan ember aki boldog ha álandóan egyedül van. A legintrovertáltabb embernek is szüksége van társas kapcsolatra. Biztos neked is van egy-két barátod vagy kedves családtagod akihez szólhatsz és szólsz is nem csak azért mert muszáj.

Nekem is van nagyon introvertált barátom, van kapcsolata és rajta kívül velem tartja a kapcsolatot. Találkozni nem igazán szoktunk mert nem igényli, de ő is vágyik néha beszélgetésre.

2019. nov. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

"Mert nincs olyan ember aki boldog ha állandóan egyedül van. A legintrovertáltabb embernek is szüksége van társas kapcsolatra. Biztos neked is van egy-két barátod vagy kedves családtagod akihez szólhatsz és szólsz is nem csak azért mert muszáj."


Igen,ez így van.Ha valaki azt mondja,hogy ő nem igényeli senki társaságát,az valójában nem igaz.A kutyája,macskája,akármilyen háziállata társaságát élvezi.Tehát itt arról van szó,hogy az illető nem a neki megfelelő emberekkel van körülvéve,és emiatt menekül az emberi kapcsolatok elől.

2019. nov. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Én is itroveltált vagyok de felmondom és itthona vagyok akkor sem tudok megfelelő mennyiségű időt egyedűl tölteni. De ha ezt megszökött csak rosszabb lesz az emberek közt. Az ilyen emberek független gondolkodók alkotók lehetnek akiket nem kötnek a szabályok és a társadalom. Egyfajta megfigyelők és elemzők lehetnek S lehet észrevesznek olyan dolgokat amit más nem ...
2019. nov. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
Utálom ezt az introvertált, extrovertált ember csoportosítást, de most akkor maradjunk ennél. Attól, hogy te is szeretsz egyedül lenni még nem leszel ugyanolyan személy mint az összes többi ember, aki szeret egyedül lenni, ezek mellett még 1000 tulajdonság van, ami meghatároz téged. Az, hogy társadalmilag mi értelme a létezésednek neked kell megfejtened, nem vehetünk egy kalapalá millió másik emberrel. Azt kérdezed miért nem vagy olyan, aki nevet és küzd. Nos, ha most maradok ennél a kategorizálásnál én is intorvertált vagyok mégis sokat nevetek és küzdök is. Az, hogy szeretsz egyedül lenni, nem egyenlő azzal, hogy boldogtalan vagy. Neked ez a problémád és erre próbálod ráhúzni, hogy azért mert introvertált vagy. Nem azért. Attól még lehetsz boldog. A valós okot keresd meg.
2019. nov. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Nekem a kedvencem az olyanoktól mint a kérdező hogy:"utálom az embereket" Ez kb úgy hangzik mint: Utálom a disznókat,mondja egy disznó"
2019. nov. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert az ember társas lény.
2019. nov. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Az introvertált is társas lény. Az életben maradáshoz szüksége van a társadalomban megtartó erejére. Az ősembert is védte a horda. A modern horda pedig orvosi ellátást meg oktatást is ad. De ebbe a hordába be kell illeszkedni, amit az introvertált is megtesz a szükséges mértékig.
2019. nov. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne keverd össze a lelki nyomorodat az introvertáltsággal. Egy introvertált, vagy éppen nem modell külsejű ember is lehet boldog, sikeres, ha tesz érte.
2019. nov. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!