Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen? Lehet ez...

Miért vagyok ilyen? Lehet ez ellen tenni valamit?

Figyelt kérdés
29 éves férfi vagyok. Középszerű életem van, igazság szerint mindenem megvan amire szükségem van, mégis elégedetlen vagyok. Főként azért mert nem tudom miért, de sosem találom a helyem és örömöm semmiben. Túl gyorsan változik a véleményem. Mondok egy példát. Szakmám van, érettségi nélkül. Elhatároztam hogy megcsinálom estin. Egész nyáron ez járt a fejemben. Eljött a beiratkozás ideje, nem mentem el. Mert megváltozott a véleményem. Először azt gondoltam hogy még kell csinalni, manapság alap dolog stbstb. Aztán meg hogy hülyeség az egész. Ha elkezdtem volna, 2 hét után abbahagytam volna. Eljártam kondizni, mert kell a mozgás, jobban is nézek ki tőle stb. 1 hónapig csináltam. Tetszik a spanyol nyelv. Elhatároztam hogy márpedig meg fogom tanulni.Elmentem, könyvet vettem, szótárt vettem stb. 2x ha azóta belenéztem.. Nincs semmi amit végigcsinálnék. De tényleg semmi. Eszembe jut egy új dolog hogy na ezt fogom csinálni, ez tetszik és saját magamra legyintek hogy na ebből se lesz semmi. Emlékszem még gyerekként jártam atlétikára. Volt egy házi verseny. Emlékszem úgy álltam a rajthoz, hogy bármi lesz én fogok nyerni. Meleg volt, sose voltam előtte semmilyen versenyen. Első lettem, nem kis fölénnyel.. Azt mondta az edző, ne hagyjam abba, mert nemzetközi szinten is elismert lehetek. Még talán 1 hónapig ha csináltam.. Nem tudom mennyire érthető a problémám. Nem lusta vagyok ez biztos. Kitartásom nincs és gyorsan változik a véleményem, hozzáállásom a dolgokhoz. Irigylem azokat akik mondjuk kövérek és lefogynak, mert dolgoznak és tesznek érte. Nem vagyok kövér, de tiszteletet ébresztőek az én szememben a kitartásuk. Pedig erre én is képes vagyok/lehetnék. De csak 1 hónapig max...
2019. nov. 17. 17:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Bocsánat! De lehet hogy ez nem igaz ez a cikk. Tudod ez is csak sztem kísérleti vizsgálat. Köszi amúgy a pacsit! Azért ne add fel! Majd lehet változol!
2019. nov. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ja és sok sikert! Bocsi a sok válaszért!
2019. nov. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Ami úgy kezdődik, hogy "brit tudósok megvizsgálták és rájöttek", az általában "hülyeség". Nem gond, de a cicikre még térjünk majd vissza! :D
2019. nov. 17. 18:34
 14/19 anonim ***** válasza:
Oksi. Itt vagyok úgyis! :-D
2019. nov. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Itt vagyok. Ragyogok! :-D
2019. nov. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ez szimpla lustaság
2019. nov. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Azért nem gondolom hogy lustaság, mert szerintem akkor bele sem kezdenék dolgokba. De nálam nem ez a helyzet, hanem hogy bármit kezdek is el, nem fejezem be. Megváltozik róla a véleményem. Nem azért nem mentem 1 hónap után edzeni mert lusta volna edzeni, hanem úgy voltam vele hogy minek? Elfogy a lendület, a kezdeti motivációm. Spanyol tanulás ugyanez. Tetszik a nyelv, jó a nyelvérzékem is, de tanulom és eszembe jut: minek tanuljam és szenvedjek? Sosem fogom hasznát venni... Na, ilyesmiről van szó.
2019. nov. 17. 19:34
 18/19 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen vagyok mint te. Ez sajnos nálam emberekre is kiterjed... jön ez az érzés hogy ezt csináljam és szinte kitudnék bújni a bőrömből annyira fel vagyok villanyozva de kisebb idő után ez eltűnik. Van hogy elmegyek aludni felkelek, és már nem is érdekel az a dolog ami előtte mindennél jobban megmozgatta az érdeklődésem. Ezért nem szeretek ismerkedni is mert van mikor ugyanígy megjön hozzá a motivációm, és egyszerűen bármiről tudok beszélni...stb. Aztán egy kis idő múlva már nem is érdekel az egész és az a személy se. Nagyon rossz. Tapasztaltam már úgy is hogy sajnáltam valamit, vagy valakit aztán 1 óra múlva meg a vállamat rántva szemrebbenés nélkül hagytam volna figyelmen kívül ezt. Mintha sose éreztem volna semmit. Mivel nyoma sincs ilyenkor. Persze megvan ennek a jó oldala is, amit meg is kaptam már hogy könnyen elszakadok a dolgoktól, nem hagynak bennem mély nyomot olyan dolgok amik másokban igen?! nem látok a fejükbe csak ezt mondták. Én is megfigyeltem például ha olyat csinálok ami egyébként nagyon rossz, lelkiismeret furdalás ..stb nagyon intenzíven érzem és majd szétszakad a lelkem viszont kis idő múlva már nem érdekel nem érzem ezt. Két dolgot találtam ami mondhatni mindig letud kötni vagy legalábbis eddig ezeknél éreztem ezt.


1.

Az egyik a szerelem, mikor szerelmes voltam nem olyan rég, és még mindig nagyon furcsa de olyan kitartó lettem a másik személy iránt hogy nagyon megvoltam lepődve. Már már megszállottan. Semmit nem változott ez fél év alatt ugyanúgy akarom, és olyan dolgokat teszek/tennék amikhez amúgy nem lenne erőm mondjuk ha más személyről lenne szó. Sajnos a legtöbben ha figyelmet, és szeretet kapnak akkor inkább keresnek mást aki leszarja őket. Szóval olyat is keresek jelenleg aki nem ilyen.


2.

Pszichológia. Szeretem a pszichológiát, legalábbis az ilyen emberi viselkedés,elme vagy testbeszéd dolgokat. Szerintem egész jól is olvasok az emberekben, és jól is hazudok. Ez nem annyira intenzív mint a szerelem, de sokszor feltudja villanyozni unalmas perceim mikor kitalálok egy alapos kis tervet hogy ezt fogok venni, és ezt meg azt fogom mondani csupán azért mert kíváncsi vagyok mit reagál a másik, és mennyiben változtatja meg ez azt hogy hogyan lát engem. Szimpatikusabb leszek-e neki, ha igen mennyivel ..stb.


Nem tudom segít-e valamit a válaszom. Hátha. Persze ezeken kívül ugyanígy vagyok mindennel mint te is. A szerelem például azért jó motiváció is egyben nekem, mivel engem nem érdekel a pénz meg ilyenek így nem igazán hajtana ez, de ha szerelmes vagyok akkor úgy változik a hozzáállásom hogy megcsinálom azért mert ennek a személynek segíthetek, és így ő is jobban ragaszkodik hozzám. Te hogy állsz a szerelemmel? Plusz egy kérdés csak kíváncsiságból mivel mostanában eléggé ráálltam erre a témára, mi a horoszkópod? :D


Amúgy sokaknak ez rossz tulajdonság meg nekünk is, de megvan a jó oldala mivel mindig más iránt érdeklődsz, és ne félj bele vágni amíg azt akarok csinálni. Mindenhez fogsz konyítani kicsit, és később ezt feltudod majd használni ha olyan emberrel találkozol akinek ez az érdeklődési köre. Hamar megtaláljátok a közös hangot, és ki tudja? lehet ösztönözni fog hogy te is ezt szeresd. Engem sose tudtak ilyenre ösztönözni, de lehet nálad működne.

2019. nov. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam sokáig, elvoltam, mint a befőtt, de az élet olyan pofonokkal ütött ki a komfortzónámból, hogy átértékeltem a dolgokat. Az életedből a cél hiányzik, illetve az ahhoz vezető út, ha ezeket megtalálod, akkor máshogy állsz majd a dolgokhoz. Azt írtad "mindenem megvan amire szükségem van"... de éppen ez mutatja, hogy csak látszólag van meg mindened, valami nagyon is hiányzik, de még te magad se tudod, hogy mi. Na erre kell rátalálnod, a folyamatos útkeresések és próbák előbb utóbb sikerrel járnak.
2019. nov. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!