Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy döntsem el, hogy milyen...

Hogy döntsem el, hogy milyen szakma való nekem?

Figyelt kérdés

Már 24 éves vagyok, de még csak érettségim van.


Amikor leérettségiztem, direkt nem tanultam tovább, mert akkor sem tudtam, hogy mivel szeretnék foglalkozni, és azóta sem sikerült eldöntenem.


Igazából sok minden érdekel: az irodalom, történelem, filozófia, politika, nyelvek, kultúrák, zene, filmek stb.


Amik az utóbbi időben érdekelni kezdtek (5 éve), azok a filmek világa. Úgyhogy egy darabig az volt a tervem, hogy filmrendező leszek (SZFE), de aztán most már erről is kezdek lemondani, mert ha fel is vennének, és sikeresen el is végezném a szakot, akkor utána iszonyú nehéz lesz szerintem érvényesülni azzal a szakkal, és nagyon sok munkával és stresszel járna.


Úgyhogy most fogalmam sincs, hogy mi legyek, viszont a mostani munkámat már nagyon unom.


Esetleg valami ötlet? Van valami kérdőív ami megmondja a választ?


Köszönöm.


2019. nov. 18. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Töri vagy magyar tanár? De a magyar szak iszonyat kemény.

Másodállásban meg fordító pénzért, vagy külön tanár, ha tényleg jó vagy pl. angolból.

2019. nov. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Autodidakta értékpapír elemzés
2019. nov. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tanári pályára gondoltam, leginkább az angol tanár jutott eszembe, bár abból is sok van szerintem, nem?
2019. nov. 18. 10:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mivel kombinálod. Gimiben nálam az egyik angol tanárnőm még matek, a másik meg magyar szakos is volt.
2019. nov. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van kérdőív és teszt is. Sok. Szakpszichológus kéne hozzá, szerintem egyenesen magánhoz menj. Felmérik a képességeidet (a valós képességeidet), az erősségedet, a gyengédet és legfőképpen a motivációdat: mi az, ami leginkább érdekel és ami fele menned lenne jó.


Van, hogy a Munkaügyi Központban is találhtsz ilyen embert, de szerintem ha az életedről van szó, akkor csak a legjobbakat keresd.

2019. nov. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!