Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudom minek tanuljak?...

Nem tudom minek tanuljak? Hogy döntsem el?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, most fogok felvételizni. 4,9 az átlagom, és egy erős gimnáziumot választottam, a tanáraim azt mondják megállnám a helyem. Tudom, 14 évesen nem lehet még annyira céltudatos az ember, de szeretnék tájékozottabb lenni az ilyen dolgokban. Eddig 8 éven keresztül állatorvos szerettem volna lenni, és igazából még most is, de van, hogy néha megtetszik ez-az és nem tudok választani közülük. Szeretem a kémiát, biológiát, irodalmat, nyelvtant. Ez a négy amit nagyon szeretek, a matekot nem sorolnám a kedvenceim közé,de érdekes tantárgy, szeretem törni a fejem egyenleteken, de nem mindig. Az állatorvos mellett gondolkodtam még a tanáron, de azzal az a gond, hogy a tanároknak 1 perc idejük sincs, és én felnőtt koromban állatokkal is szeretnék foglalkozni, főleg lovakkal. Állatok közt nőttem fel, és szeretnék olyan szakmát tanulni ami mellett van időm legalább egy lóra. Zenélek is 3 éve hobbi szinten, egy ideje komolyabban is érdekel, de valahogy mintha ez sem az én világom lenne. Hobbi szinten szívesen foglalkozok vele de nem dolgoznék ezen a területen. Irodában nem szeretnék dolgozni, én inkább olyan vagyok aki pörög. Most nagyon elbizonytalanodtam, tudnátok szakmákat ajánlani, mi lenne a nekem való? Előre is köszönöm!

2017. nov. 13. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges még szakmán gondolkodni. Egyelőre juss be egy jó gimnáziumba. Ott fókuszálj majd a biológiára, a kémiára, és legalább egy idegen nyelvet tanulj meg tisztességesen! Ha marad idő a zenére, ne hagyd abba, de megélni jó eséllyel a biológiából és a kémiából fogsz, nem a magyarból és a zenéből.
2017. nov. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. nov. 14. 06:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én az állatorvosira járok. Használd ki, hogy van időd a hobbijaidra, ne görcsöld túl a tanulást, kicsit lazíts :) Bőven van még időd eldönteni, hogy mit szeretnél de ha az állatorvosi a cél, akkor emelt biosz és kémia érettségit kell tennedd. Ezekre mindíg több figyelmet fordíts mint a többi tárgyra. Angol vagy német nyelvből érdemes magad olyan szintre felhozni, hogy megértsd az idegen nyelvű könyveket és cikkekt. Mivel kb 3ezer állatorvos van csak Magyarországon ezért nem igazán éri meg magyar nyelvű könyveket kiadatni, szóval nem is nagyon van miből tanulni, illetve ha van akkor is sokkal gyengébbek mint az idegen nyelvű kötetek. Ezért jó ha nem okoz problémát az angol/német szöveg értelmezése.

Amúgy nekem is kiskoromtól kezdve a fejembe volt az állatorvosi szakma de koránt sem voltam benne biztos, hogy ez az amivel foglalkozni akarok. Aztán amikor faktokat kellett választani, akkor döntöttem. Egyből nem vettek fel, egy évet kihagytam és újraérettségiztem. Az egyetem első napján amikor megkaptunk egy jegyzetet anatómiából, hogy azt jövőhétre tudi kell, kicsit lesokkolt a mennyiség és akkor megfordult a fejemben, hogy ez nem nekem való (hozzáteszem, mai fejjel nevetségesen kis anyag de akkor még latinul egy szót sem tudtam), de a következő hetekben már tetszett az egész. Most már el sem tudom képzelni, hogy ne ezzel foglalkozzak a jövőben, imádom az egészet (jó a tanulást nem mindig:D) és áldom az eszem, hogy nem mentem el másik szakra amikor elsőnek nem vettek fel.

2017. nov. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még a nyelvválasztás lenne egy kérdés, angol mindenképp, de melyik legyen a második? német, spanyol vagy francia?
2017. nov. 14. 17:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát az állatorvosi szakmához a német lenne a legjobb. Én is azt "tanultam" 4 évig, sajnos nem nagyon érdekelt a dolog ezért kb nem is tudok semmit. De amúgy meg azt tanuld amelyik a legjobban tetszik, egy biztos angollal már elvagy.
2017. nov. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. nov. 15. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!