Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy elköltözés után, ez...

Egy elköltözés után, ez okból, kialakúlhat személyiség zavar, szociális zavar egy személyben?

Figyelt kérdés

Szorongás, szociális szorongás, ismeretlenek között előjövő szorongás vagy valmi hasonló?

Lehet egy költözés ilyen problémák oka?

Évek óta az ismeretlentől való félelmeim, szorongásaim vannak. Kényelmetlenűl, feszélyezve érzem magam az idegenben. Míg az előtt, a költözés előtt, nem volt ilyen érzésem.

Mikor ismert, megszokott, ismerős, jól ismert régi helyen vagyok az ismert közösségben, régi ismert emberekkel körülvéve akkor ez az érzés eltűnik, megszűnik a szorongás, a nyomás, felszabadulok és jól érzem magam, a fenti kényelmetlen érzések eltűnnek.

Hogyan lehet ezt kezelni, megszüntetni? Fel kell oldani a kényszer helyzetet?



2019. nov. 18. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Pszichológus segítségével. Ez, amit leírtál, nem személyiségzavar, azaz "hirtelen nem alakulhat ki" személyiségzavar, az egyén fejlődése során alakul ki sok év alatt.
2019. nov. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Akkor ezek az állapot változások nálam mi lehet?
2019. nov. 18. 19:19
 3/8 anonim ***** válasza:
10%

Az emberi agy es gondolkodas babakortol kezdve asszociaciokon alapul

Pl forro a tüzhely - nem nyulok hozza

Megtamadtak a kutyak - félek a kutyaktol


Valszeg te uj dolgokrol nem pozitivra asszocialsz. Ennyi csak.


En egy költözessel mindig azt hiszem uj eletem lest uj szomszedok uj suli uj baratok tiszta izgi uj eletet kaptam.

Aztan mindig pofara esek de az mas tema.

2019. nov. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen lehet, hogy ez lehet. Számomra a költözés csak egy pontig volt izgalmas és vonzó, miután egyre kevesebbet találkoztam a régi barátokkal régi közösségel, nyomasztóvá, idegenné és félelmetssé vált a költözés után az új hely.

Nem tudom miért változott meg a izgalmas és vonzó új, nyomasztóvá és félelmetessé.

2019. nov. 18. 20:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor te tetted azzà.


Ez olyan dolog valaki hazibulit csinal az uj kecobol mas meg remetebarlangot. Szoval teljesen ugyanabbol a szitubol mas vigan jön ki màs meg szuicidan.

2019. nov. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem.
2019. nov. 18. 20:37
 7/8 anonim ***** válasza:
A biztonságérzetet összekötötted tudatalatt a jólismert emberi kapcsolataiddal pedig önmagadban kell keresni,(kialakítani ugyanazt a stabil bázist),vagyis te irányítsd a körülményeidet,ne a áldozatuk legyél,a változás is benned van...Ha félsz az ismeretlentől,akkor az ellentétével is gondod van,a régi elengedésével,pedig utóbbi nélkül nem kap elég frissítést az életed...talán az a gondolat segít,hogy az élet maga a változás és ha becsukódik egy ajtó nyílik egy másik...gondolj a természet körforgására,minden visszatér,az új barátok is hasonlóak lesznek a régiekhez,mert bevonzod őket...
2019. nov. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy félsz kilépni a komfortzónádból, még nem predesztinál semmilyen mentális zavarra.
2019. nov. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!