Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan döntsem el, hogy...

Hogyan döntsem el, hogy introvertált vagyok, vagy extrovertált szociális fóbiával?

Figyelt kérdés
Gyerekként is szerettem álmodozni, de akkoriban még viszonylag sokat kommunikáltam a kortársaimmal, és úgy összességében egy elég hangos gyerek voltam. Amióta elértem a kamaszkort, eléggé magamba fordultam és szinte mindig rosszkedvű vagyok, de még mindig vágyom a szociális interakciókra, zavar az egyedüllét, és akkor érzem jól magam, ha emberek között lehetek, csak mostanában nem megy jól a kapcsolatteremtés. Most akkor még mindig extrovertált vagyok?

2018. okt. 7. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit gondolsz, mi lehet az oka annak, hogy mostanában nem megy jól a kapcsolatteremtés?
2018. okt. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Enyhe (vagy kevésbé enyhe, ki tudja) depresszió. Plusz az a kettősség, hogy bosszant a kortársaim felszínessége és rosszindulatúsága, mégis szeretnék beilleszkedni és közéjük tartozni.
2018. okt. 7. 09:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Csinálj lélektani személyiségtípus tesztet
2018. okt. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

segitségnek összeirtam pár dolgot, ami jelemező az introvertáltakra de a kérdésedben nem feltétlenül jeletek meg, szerintem nézd meg hogy ez jellemző rád vagy pont az ellentéte :)

introvertált vagy :

-ha a korásaiddal nehezen teremtesz kapcsolatot vagy pl. egy munkhaelyen

-irásban pl. facebookchaten sokkal felszabadultabb vagy könnyebben fejezed kimagad

-társaságban nem te vagy a középpontban, sokszor nem szolsz hozzá a témához csak hallgatsz mert nem tutod mit kéne hozzászolnod

-egy problémán sokat rágodsz sokszor feleslegesen de ebből kifolyolag sokszor bölcsebben döntenek extrovertált társainál (pl. ez a kérdés is idesorolható valahonnan hiszen mindegy hogy hivunk extovertált vagy introvertált attól még az maradsz aki)

-kevés barátjuk van, de azok mély barátságok

2018. okt. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha szeretsz emberek között lenni, nem lehet szociális fóbiád. Gyerekként én is cserfes voltam és most is sokat beszélek de már sokkal nehezebben nyitok új emberek felé. Egy extrovertált viszont nem foglalkozik azzal hogy ő extrovertált e, ezért gondolom hogy te inkább introvertált vagy. Persze ez nem fekete-fehér, nem kell mindenkit beskatulyázni csak mert elsőre ilyen vagy olyan. Azzal sincs semmi baj, ha introvertált vagy, mert ez még bőven változhat és így is lehet kapcsolatokat teremteni, max nem két perc alatt. Hülyeség hogy csak extrovertáltként lehet talpraesettnek, jófejnek, menőnek lenni. A megfelelő emberek meglátják majd az értékeidet :)
2018. okt. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
szociális fóbiád véleményem szerint biztos, hogy nincs akkor nem vágynál semmilyen interakcióra más emberekkel (végképp nem közöttük lenni) és nem zavarna azegyedüllét hanem saját magad menekülnél a magányba
2018. okt. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 October15 ***** válasza:

6.: Nem éppen. Szoronghat úgy is társaságban, hogy alapvetően vágyik emberi kapcsolatokra. Tudnék példát mondani.


Amúgy az introvertált és extrovertált személyiségjegyek bőven tudnak keveredni.

2018. okt. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De ez miert fontos?
2018. okt. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja, hát a depresszió az rendesen rá tudja nyomni a bélyegét az ember szociális életére.


Ráadásul az introvertált-extrovertált kérdés sem egyszerű, mert rengeteg ember határeset, nehezen sorolható be vagy az egyik, vagy a másik csoportba.

Klasszikus introvertáltként én úgy határoznám meg a dolgot, hogy:

- szükségem van a magányra, ahhoz, hogy feltöltődjek

- négyszemközt vagy kis csoportban jobban elvagyok, mint nagy bandában

- sok programmal, sok emberrel, váratlan eseményekkel könnyen túl lehet terhelni

- ettől függetlenül szükségem van programokra és emberi kapcsolatokra (ha végre vége lesz ennek a ragyaverte sulimnak felkerül egy nagyon komoly szűrő, hogy kivel és mit csinálok :P)

2018. okt. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TR75 ***** válasza:

#4

"társaságban nem te vagy a középpontban, sokszor nem szolsz hozzá a témához csak hallgatsz mert nem tutod mit kéne hozzászolnod"

Szerintem ez így nincs jól megfogalmazva. Az introvertáltak gyakran intelligens emberek, akiknek nagyon is van mondanivalójuk mások számára, de nekik a szociális kapcsolatok nehézséget jelentenek. Tehát tudják, hogy mit kellene hozzászólniuk az adott témához, de a módját nem sikerül megtalálniuk, mivel a társas interakciók tekintetében nem állnak túl fényesen (viszont például írásban sokkal közlékenyebbek és lazábbak, mert nincs közvetlen kapcsolatuk a másik féllel).

A szociális fóbia kifejezetten olyan dolog, amire egyértelműen azt lehet mondani, hogy pszichés probléma, a szociális fóbiás ezt súlyos helyzetnek éli meg és szinte menekül az olyan szituációkból, amik a tüneteket kiváltják (súlyosabb esetben már az ilyen helyzetek gondolata is kiváltja a tüneteket, ezért igyekszik elkerülni, hogy maga a helyzet létrejöjjön). Az introvertáltnak nincsenek pánikrohamai társas helyzetben, egyszerűen csak kényelmetlenül érzi magát bennük.

2018. okt. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!