Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért/mire jó a korai sötétedé...

Miért/mire jó a korai sötétedés? (Akik szeretik, miért szeretik? )

Figyelt kérdés

Sok helyen láttam hogy valaki azt írja, kifejezetten szereti hogy télen korán sötétedik.

Ilyenkor mindig megkérdeztem kommentben hogy miért jó, de egyszer se kaptam választ. Pedig tényleg kíváncsi vagyok.

Szóval miért, mire jó?

Aki szereti, az mit csinál munka után általában, amihez jobb hogy mire hazaér már sötét van? Mihez jobb mint a világos?


2019. nov. 19. 16:19
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
14%
Felesleges ezen agyalnod. A sötétedést nem az ember irányítja hanem a természet. Az óraátállítást meg nem a gyakori népe fogja megszavazni hanem felsőbb szervek hatalmak. Úgye nem képzeled, hogy a döntéshozók a gyakorit olvasgatva hoznak majd döntéseket ezügyben?
2019. nov. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
60%
Semmire. Még budapestiként is hányok tőle, nem tudnak annyi mindent kivilágítani..
2019. nov. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Hol írtam döntésről, meg 11-ig tartó napfényről? :)

Egyszerűen nekem annyira megnehezíti a hobbijaim művelését és az alapvető házimunkák elvégzését, hogy kíváncsi lettem, más mit csinál ilyenkor, mi lehet a jó oldala esetleg.

2019. nov. 19. 17:00
 14/29 anonim ***** válasza:
Hanglatos a belváros például, ha meg esik a hó még jobban, az kis utcák is ahogy ropog a hó, lehet hógolyókat gyúrni és látom a saját lehelletem. :D
2019. nov. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
14%

Mi a hobbid?

Én a telet, hideget szeretem, a sötétet nem én állítottam be hozzá, de mivel kapcsolódnak, mindkettőt szeretem. Szeretek ilyenkor sokat sétálni, nincs minden tele visongó félpucér pitsákkal, meg hülyegyerekekkel.

2019. nov. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
54%

Nekem novemberben, decemberben kifejezetten hangulatos, de amint jön a január, vége az ünnepeknek, megunom és kifejezetten rosszul vagyok tőle.



Nekem amúgy a fotózás egy hobbim, illetve szeretek szabadban futni, illetve olykor kiülni is tanulni.

Tehát ha bevezetik az állandó téli időszámítást, akkor engem nagyon meg fog viselni lelkileg az augusztus-októberi időszak.

Nagyon sokan vannak a téli időszámítás pártján és érdekelne, hogy ők pl szeptemberben, miután a hé-pé egyműszakosnál talán standard-nek mondható 17 - 17:30-as végzés után hazamegy, már csak a lakásba begubózva szeretne tartózkodni, hogy nem zavarja a sötét?

2019. nov. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
28%

“ miután a hé-pé egyműszakosnál talán standard-nek mondható 17 - 17:30-as végzés után hazamegy, már csak a lakásba begubózva szeretne tartózkodni, hogy nem zavarja a sötét?”

- Pontosan.

2019. nov. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
9%

# 17



Ez szomorú azért... :(

2019. nov. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
12%

Neked biztos, nekünk nem.

Mi ezt élvezzük, ezért ezt csináljuk.

2019. nov. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
54%

Hangulatos, valahogy nyugisabb számomra, az esti kivilágítása pedig sokkal jobban tetszik parkoknak, üzleteknek, stb, mintha nappal látnám őket.

Persze nyilván vannak szabadtéri tevékenységek amikhez kell a nappali fény, de minden más téren én jobban szeretem a szürkületet/sötétet.

2019. nov. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!