Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért/mire jó a korai sötétedé...

Miért/mire jó a korai sötétedés? (Akik szeretik, miért szeretik? )

Figyelt kérdés

Sok helyen láttam hogy valaki azt írja, kifejezetten szereti hogy télen korán sötétedik.

Ilyenkor mindig megkérdeztem kommentben hogy miért jó, de egyszer se kaptam választ. Pedig tényleg kíváncsi vagyok.

Szóval miért, mire jó?

Aki szereti, az mit csinál munka után általában, amihez jobb hogy mire hazaér már sötét van? Mihez jobb mint a világos?


2019. nov. 19. 16:19
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Nem szeretem. Amint besötétedik, az nálam az ágyba készülődés idejét jelenti. Elálmosodom tőle és baromi idegesitő, hogy ha olyankor még munka van.
2019. nov. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Hát igen nekem is túrázás, fotózás és olvasás a hobbim, mindhez jó a fény.

Rosszul vagyok már most, hogy délután csak bent lehet rohadni a házban. :(

A hétvégék meg rámennek a házimunka és a kerti munkák pótlására, mivel ugye azokat se lehet normálisan sötétben csinálni.

A kivilágított épületek biztos szépek, de nálunk a településen csak örülünk, ha van sima közvilágítás (már most hetek óta zseblámpával megyek haza munka után), így ez nem érint.

Így kicsit nehéz meglátni a jó oldalát. :(

2019. nov. 20. 07:29
 23/29 anonim ***** válasza:
49%
Olvasáshoz szerencsére ott az elektromosság. Túrázni pedig munka után szoktál?
2019. nov. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

#23


Nyáron munka után is akár, persze. Nyilván rövidebb túrákat, de igen. Miért ne?

Illetve hétvégén szoktam hosszabbakat, ami ősztől tavaszig kiesik, mert mint írtam, olyankor van lehetőségem pótolni az otthoni munkákat.


Lámpánál olvasás esetén pedig rövid idő után kifolyik a szemem, akármilyen lámpát/izzót használok.

2019. nov. 20. 09:37
 25/29 anonim ***** válasza:

Jó, ez az izzó már extrém finnyáskodás.


És nem hiszem el a munka utáni keringést, bocs. Nem mondtál volna nemet, hisz akkor nem neked van igazad.

2019. nov. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is észrevettem, hogy elkezdtek sokan ervelni a téli időszámítás visszaállítása mellett... Mert hogy az az eredeti. Meg elkezdtek beadagolni hozzá a politikát. Meg a gazdasági szempontokat. Mer a hülye proli órája járjon úgy ahogy a részvényeseknek jó. Persze a prolinak a tv bambulashoz a sötét a jó.

Csak nyáron miért lesz jó majd h hajnal 3 kor kel a nap?

Oda jutottam hogy inkább kibírnam az oraatallitast, mert még mindig ideálisabb az eletvitelemhez mint a konstans téli.

2019. nov. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

#25

Azt hiszel, amit szeretnél.

Mondjuk nem értem, mi olyan irreális ebben, 15 percre van a nappalinktól az erdő, nyáron este sokkal kellemesebb kimenni oda, mint a betonon dinsztelődni. :)

Az pedig lehet, hogy az én szemem túl érzékeny, de ettől a ténytől még nem fog kevésbé fájni, ha erőltetem.

2019. nov. 20. 09:48
 28/29 anonim ***** válasza:
Azok biztos szeretik akik korábban szoktak lefeküdni aludni.
2021. ápr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 hakapeszimaki ***** válasza:
A téli időszámítás állandóvá tételével viszont nyáron csak 8-ig lenne világos!Miért lenne az jobb? Legyen csak nyáron,9-10-ig világos!
máj. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!