Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ha gyerekeitek...

Szerintetek ha gyerekeitek lesznek, ők is sodródni fognak az árral és hagyni fogják hogy azt csináljanak velük amit akarnak, Vagy ők erősebbek lesznek nálunk?

Figyelt kérdés
Magyarországon az emberek nagy része már nagyszüleink idejében is elfogadta hogy nehéz a sorsa,hogy filléreket keres,hogy nem jut egyről a kettőre,hogy kihasználják,nem tiltakoztak,ahogy szüleink és mi sem tiltakozunk csak sodródunk az árral.Szerintem mi akik most vagyunk fiatalok vagyunk még rosszabbul fogunk járni mint a nagyszüleink vagy szüleink,mert ők még csak tudtak akár több gyereket is vállalni és kapnak valamennyi nyugdìjat is az államtól.Szerintetek ezt a beletörődést a nagyszüleiktől,szüleiktől örökölik az emberek és ezért nem változik semmi?A mi gyerekeink is olyanok lesznek mint mi?Ők is hagyni fogják magukat?Ők is hagyni fogják hogy bármit megtehessenek velük,ahogy hagyjuk mi is és hagyták a szüleink,nagyszüleink is?Vagy ők már nem fogják ezt engedni hogy kizsákmányolják őket?Ti mit gondoltok?
2019. nov. 19. 17:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
9%
A mai fiatalok (30 alattiak) közül csak az keres filléreket, aki lúzer. Már bocs. Talán értelmes dolgot kellett volna tanulni, és most nem minimálbérből tengődne. Ha meg nem a pénz miatt választott munkát (hivatást), akkor ne is sírjon emiatt, mert tisztában kellett lennie a viszonyokkal.
2019. nov. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#1-es de Magyarországon soha nem is volt az emberek többségének pénze.Már 30 évvel ezelőtt is ugyanaz a lemez ment mint most.
2019. nov. 19. 17:42
 3/16 A kérdező kommentje:
Vagy például az elmúlt 9 évben a Tesco dolgozóin kívül kik sztrájkoltak még hogy magasabb legyen a fizetésük?Szerintem senkik.
2019. nov. 19. 17:45
 4/16 anonim ***** válasza:
nekem nem tetszett a pincér fizum ezért elvégeztem szakmunkásképzőt, na bumm 3-4szer annyit keresek, ilyen egyszerű.
2019. nov. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#4-es akkor minden rendben van?Meneküljünk a valóságmegtagadásba?Éljünk álomvilágban?
2019. nov. 19. 18:43
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem lelépnek.

Legalábbis a nyári diáktüntik alapján. Beszéltem jópárral és azt mondták hogy nem mennek tüntetni meg ilyenek,hanem végigszopják diplomáig aztán ha megvan már veszik is a repjegyet.

Nem maradnak itt fa szt szopni.

2019. nov. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#6-os tehát elmenekülnek a problémák elől.De amíg nem tudnak lelépni,csendben tűrik a sorsukat.Ez jellemző a legtöbb emberre Magyarországon.
2019. nov. 19. 20:20
 8/16 anonim ***** válasza:
47%

Én azt látom, ez a generáció, tehát a mostani tizenévesek vagy huszasok, már belefáradtak az idősebb generáció kudarcaiba és nem akarnak birkaként élni.

A változás lassan bontakozik ki, de megfigyelhető. Nincs bennük annyi türelem, nem tesznek meg bármit fillérekért, vannak elvárásaik, ha valami nem jó, azt egyszerűen otthagyják. Vannak elvárásaik, igényeik és hangot is adnak neki, valamint kiállnak magukért. Illetve bátrabbak, rugalmasabbak, kevésbé félnek az újtol, változástól.

2019. nov. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

30 évvel ezelőtt valóban így volt, mert az ország gazdasága romokban hevert a szocalizmus miatt, a munkahelyek egyötöde pedig csak papíron létezett. Csakhogy azóta volt egy rendszerváltás, kinyílt a világ, bejöttek a nyugati meg a kínai multik, az emberek megtanultak angolul stb stb.... aranyos, hogy sztrájkolnak a Tesco dolgozói, de az ő alacsony fizetésük nem a probléma kategóriába tartozik, egyszerűen ennyi a piaci értékük és pillanatok alatt lehet helyettest találni. Aki nem akar éhbérért robotolni az elvégez egy 2 éves szakmunkásképzést a középsuli után, vagy elmegy valami értelmes egyetemi szakra 4 évre.


Szép ez a dolog, hogy kimegyünk külföldre a suli után, csak egyben szánalmas is. Ha ennyire rossz a magyar helyzet, akkor épp hogy itt kellene maradni és tenni valamit az országért, ipart építeni, kutatni stb. Persze könnyebb kimenni nyugatra és beleülni a tutiba. Sajnos a mai fiatalokba annyi nemzeti öntudat szorult, mint egy zsák dölgött molylepkébe.


Mindenesetre kizsákmányolásról egyáltalán nincsen szó, tehát abszolút nem állja meg a helyét, amit írtál.

2019. nov. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#9-es de kizsákmányolják,kihasználják az embereket.Mert nem tiltakoznak.Minek fizessenek nekik többet ha látják hogy így is jó nekik?
2019. nov. 20. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!