Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkáltató miért hagyja hogy...

Munkáltató miért hagyja hogy hülyét csináljanak belőle a betegállománnyal?

Figyelt kérdés

Miért hagyja ezt a munkáltató?

Alkalmazott szabit kér de nem kap.

Később ugyanarra a hétre még egyszer kéri a szabit de akkor se kapja.

Erre vállat von és közli akkor majd megoldja másképp.

Meg is oldotta: ugyanarra a hétre amire szabira akart volna menni, elment betegállományba.

Felesleges azt firtatni mennyire volt beteg, mert nyilván semennyire hiszen még az alkalmazott maga meg is mondta szabira akart menni nem mehetett, hát megoldja másképp.


Miért tűri ezt a munkáltató? Hogy hülyét csináljanak belőle és képébe hazudjanak?


Nyilván orvosi papírja lesz(van) ezzel nem lehet kirúgni, de hát ezer egyéb ok indok lehet amivel ki lehet rúgni valakit. Létszámleépítés megszűnő munkakör és csá.

Én ha főnök lennék, röptetném.


2017. nov. 16. 11:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Tévedsz, a munkáltató feljelenthetné a munkavállalót és az orvost. Mint az átkosban, kimennének megnézni, hogy tényleg otthon nyomja-e az ágyat a dolgozó, ha nem akkor eljárás...

Nyilván a köcsögölésnek is van egy határa, a munkaerő kevés, ezért bizonyos tűrése van a munkáltatónak is. Nálunk is előfordul az ilyesmi, egy-egy kirúgás előfordul ilyen miatt de általában ejnye-bejnye elég.

De gondolj bele, ha így áll hozzá a munkáltató akkor már ragaszkodna hozzá, hogy tényleg ő rendelkezzen korlátlanul a szabadságod nagy részével. Máris árnyalt a kép

2017. nov. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

"De gondolj bele, ha így áll hozzá a munkáltató akkor már ragaszkodna hozzá, hogy tényleg ő rendelkezzen korlátlanul a "


Bocsika. Javíts kii ha tévedek.

A szabadság annyi amennyi. 20 nap alap + pótszabik.

Ennek a zömével az Mt szerint a munkáltató rendelkezik akkor adja ki mikor NEKI (és nem a munkavállalónak) jó.


KIs részével (7 nap talán) a munkavállaló rendelkezik.

De azt már rég kivette ő is a nyáron.


Akkor... ?

2017. nov. 16. 11:47
 3/20 anonim ***** válasza:
33%

Valószínűleg a munkáltatónak is van sara és nem éri meg neki, mert esetleg őt is átvilágítanák, az meg sokba kerülhet.

Olvastad, mi történt most a mall.hu-nál?

2017. nov. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

10 nappal rendelkezhet szabadon a munkavállaló, a munkáltató meg eldöntheti, hogy rendelkezik-e a többivel, vagy azt is a munkavállalókra bízza, csak osszák be egymás közt. Többször is dolgoztam olyan cégnél, ahol az volt, hogy a munkáltató a dolgozókra bízta a szabik beosztását, csak annyit kért, hogy adott részlegen mindig legyen dolgozó, tehát ne az legyen, hogy nyáron két hétre elmegy nyaralni az egész ügyfélszolgálat például.

Vannak olyan munkáltatók is, ahol viszont üzemleállás van minden évben x időszakban, olyankor az egész dolgozói állományt elküldik szabadságra arra az időszakra. Vagy például a pedagógusok csak a tanítási szünetben mehetnek szabadságra (a rendkívüli szabadságokat leszámítva - pl. közeli hozzátartozó halála, a haldoklóval nem lehet egyeztetni, hogy várjon őszi/téli/nyári szünetig).

2017. nov. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Azért a munkáltatók többsége még mindig elég rugalmas szabadságot illetően. Kompromisszumkész. Egyszerű példával élve ha húsvét hétfő, szenteste, és szilveszter is pont a te műszakodra esik, azért el fog engedni ha megoldható

2017. nov. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Velem megtörtént hogy egyik festőm 2 hónapja táppénzen volt de láttam a városban festett maszekban egy kerítést. Felhívtam az OEP táppénz csalás osztályt ( nem tudom mi a pontos nevük) és másnap(!) kimentek megnézni, azonnal megszüntették a táppénzét és még be is perelték.
2017. nov. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Aha. Persze.

Ha ez így menne.


Én már tettem bejelentést az oepnél hogy valaki betegáll-ban volt vagy 3 hétig és ezalatt teleposztolta a facebookot hoyg hol nyaralt és mit csinált. Fotókkal időpontokkal helyszínekkel mindennel!!

miközben állítólag ágyban fekvő beteg volt, ezalatt fotókkal dokumentáltan a horvát tengerparton nyaralt.

jelentettem.



Mindent mentettem és irány az oep. Semmi se lett belőle.

Nem bizonyítható ennyi volt kb.

2017. nov. 16. 12:55
 8/20 anonim ***** válasza:

Ja, hogy te csak ilyen kis spicli g/ci vagy.

Egyébként miért nem a munkáltatódhoz mentél ezzel akkor? Nálunk fent volt Facebookon, hogy nem beteg, repült az illető, ennyi.

2017. nov. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Neked túl sok a szabadidőd, ezzel nem mindenki van így. A munkáltatóknak is általában van jobb dolguk, mint ilyen ügyekkel foglalkozni.
2017. nov. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Összetettebb játék. Egy-egy munkavállalót nem éri meg ilyesmi miatt kitenni ha amúgy mindenben jól teljesít. Nem biztoa hogy a helyére jobb jön.

Akivel meg annyi baj van hogy úgy itéli meg a munkáltató hogy biztos jobb lenne nélküle azt úgyis kiteszi.

2017. nov. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!