Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz ember vagyok, amiért jó...

Rossz ember vagyok, amiért jó érzéssel tölt el, ha irigykednek rám?

Figyelt kérdés
Tesóm nagyon gazdag, és néha szoktam vezetni a kocsiját, egyedül is, vagy néha amikor közösen megyünk valahová. Az autó egy pár éves prémium terepjáró, most olyan 10 lepedőt ér használtan. Itt, egy kisebb vidéki megyeszékhelyen az ilyet jobban megnézik, mint Pesten. Bevallom, hogy jó érzés egy ilyet vezetni, és valahogy élvezem, amikor például megáll a forgalom a piros lámpánál, és a mellettem lévő sávban az autóból rám néznek, hogy megnézzék, ki tud megengedni magának egy ilyen autót. Vagy amikor egy áruház parkolójában egy velem nagyjából egykorú srác egy régi Opelből kiszáll, és észrevesz engem, ahogy éppen beülök a kocsiba, és valószínűleg az ő fejében is megfordul, hogy milyen szép autó. Nyilván tisztában vagyok azzal, hogy ez nem az én érdemem, de mégis valahogy emeltebb fővel jár az ember egy ilyen kocsiban, mint például az én egyszerű, 15 éves Corollámban. Tudom, hogy nem helyes ilyet érezni, hiszen ezek csak anyagi javak, és a belső sokkal fontosabb. Rossz ember vagyok, amiért tetszik, ha gazdagnak hisznek?

2019. nov. 20. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel van bűntudatod így nem. Ha nem lenne akkor nárcisztikus lennél.
2019. nov. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Blade Bone ***** válasza:
84%
Nem biztos, hogy irigyek... Az én környékemen pl a gazdagságot már szinte egy lapon vezetik a lopással, szóval ez inkább negatív irányzat, mivel a legtöbb embernek az jön át, hogy tisztességes munkából nem lehetne drága autó...
2019. nov. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem azt élvezed, hogy irigykednek (lehet nem irigykednek, csak szépnek találják az autót), hanem hogy kapsz egy kis figyelmet. Nekem is vannak olyan ruháim, amik drágábbak és minőségiek, fura, de olyankor valahogy

"többnek" érzem magam az átlagos ruhás énemnél. Ez önbizalomhiány miatt van.

Van olyan ismerősöm, aki akármit vesz fel, akkora önbizalma van, hogy mindig királynak látszik.

2019. nov. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A nagyanyám szerint "Jobb száz irigy, mint egy sajnáló!", bár ő nyilván arra gondolt, hogy az az irigylésre méltó, aki nem "Más tollaival ékeskedik!"... ha már a közmondásoknál tartunk!
2019. nov. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Önértékelési problémád van. Sok dolgot, csak te képzelsz be. Dolgoznod kellene az önfejlesztésen, hogy tárgyak nélkül is tudd, hogy mennyit érsz. Nem a tárgyaktól lesz valaki menő. Sokan látják úgy mint te, és emiatt olyan anyagi helyzetbe kerülnek, hogy a saját jövőjük teszik tönkre. Az emberek nagy része valójában nem akar gazdag lenni, hanem csak annak látszani, ennek viszont nagy az ára.
2019. nov. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!