Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tud egy brutálisan buta...

Hogy tud egy brutálisan buta ember mesterszakos diplomát szerezni?

Figyelt kérdés

Félre értés ne essék, ez nem egy felsőoktatást, diplomát fikázni akaró kérdés akar lenni. Én örülnék ha tudnék szerezni egy diplomát, de nem hiszem hogy elégségesek lennének a képességeim ehhez.


Viszont ismerek olyan embert, aki le tudott rakni egy mesterszakos diplomát, de úgy, ahogy az élethez olyan szinten világtalan hogy az kimondhatatlan. Nem tudom hogy magyarázzam el, egyszerűen olyan ember akivel ha beszélgetsz vagy bármi szociális interakcióba kerülsz, az lesz a benyomásod hogy ez az ember mérhetetlenül sötét. De még is meg tudott szerezni egy diplomát. Most mondhatjátok azt hogy valami bűfészak vagy akármi, de ott is olyan mennyiségű agysorvasztó lexikonokat kell bemagolj, amikben az átlag értelmes ember is max csak a kötőszavakat érti.


Szóval teljesen érthetetlen a számomra. Az se játszik hogy protekcióval vagy hasonlóan szerezte, nem hinném hogy lennének bármiféle ilyen kapcsolatai?


De akkor mi a magyarázat erre?


Tényleg létezik ilyen, hogy valaki nagyon jó képességgel tud anyagot beseggelni, de bármiféle praktikus képességei azok a béka feneke alatt vannak?


2019. nov. 19. 14:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom mi kell egy mesterszakos diplomához, de sok olyan életképtelen ember van aki bután áll a dolgokhoz de amit kell azt betanulja és ennyi
2019. nov. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Ugy hogy a magyar felsooktatas szinvonala egy nulla. Nem egyszer buktattunk mar villamosmernok zarovizsgan hallgatot azert, mert nem tudta az Ohm-torvenyt (ez volt a mentokerdes miutan semmit sem tudott). Es igy megcsinalta a 3,5 evet, eljutottott a zarovizsgaig. Szoval itt tartunk jelenleg a magyar egyetemeken.
2019. nov. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Úgyhogy a diploma nem intelligenciát mér,hanem tudást. Tudást bárki tud szerezni.
2019. nov. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
99%

Jelentékeny mennyiségű lexikális tudást elsajátítani, majd visszaadni nem intelligencia, hanem memória kérdése. A tartalomban lévő összefüggések felismeréséhez és a tudás progresszív módon történő felhasználásához kell intelligencia.

Ha az előbbi megvan az illetőben az utóbbira kevésbé van szüksége ahhoz, hogy lediplomázzon. Ahhoz viszont, hogy a diplomájának haszna is legyen főleg az utóbbi kell.

2019. nov. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
Én is találkoztam már ilyen emberrel, de szerintem a magoláshoz nem kell intelligensnek lenni, kellő szorgalommal sokan képesek beseggelni az anyagot minden vizsga előtt.
2019. nov. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy az "élethez" buta, nem jelenti azt, hogy az egyetemi szakján nem kiemelkedően jól teljesít. A mester diplomához azért már nem elég a seggelés, ott kutatómunkát is fel kell mutatni.

Az én párom egy intelligens ember, nagyon kreatív, sok dologhoz ért, nyelveket beszél stb. De egy banki átutalást nem tudna megcsinálni mert nem érdekli az ilyesmi, mindig én intézem. A saját telefonszámát sem tudja fejből.

Egy szempontból lehet mondani hogy "az élethez világtalan" de emellett olyan dolgokban van tudása amihez én hozzá se tudok szagolni.

2019. nov. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Értem amit mondotok, de egyszerűen nem tudom hova tenni a dolgot.


Mert ezek mellett itt vagyok én, nem tartom magam alapvetően buta embernek, nyitott vagyok a világra, szeretek tájékozódni, szeretek mindig a dolgok mögé látni, még sem sikerült a klasszikus oktatási rendszerben semmi sikert felmutatnom. Sőt kifejezetten gyenge voltam mindig.


(persze lehet hogy én tévedek, és igazából csak egy öntelt fajankó vagyok, aki többnek akarja hinni magát mint ami)

2019. nov. 19. 14:25
 8/15 anonim ***** válasza:
19%
Szóval akkor irigy vagy erre az emberre?
2019. nov. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Tud magolni.

Kvázi ennyi kell egy diplomához, legalábbis többségéhez.

Ismerek egy csomó ilyet, buta mint a föld, de be tud seggelni szövegeket.

2019. nov. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%
Az agynak másik része dolgozik, ha valamit bemagolsz és bármikor el tudod mondani. És másik része dolgozik, ha valamit logikusan átgondolva kell valamit megoldani. Kész, ennyi.
2019. nov. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!