Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Játékfüggőség, szerintetek?

Játékfüggőség, szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elsősorban a lányoktól kérdezném.

Biztos van közöttetek is olyan, aki hasonló cipőben jár mint én.

Párom napi 6-8órat fifázik.

El is ismerte hogy függő.

Ti mivel foglaljátok el magatokat?

Hogy birkoztok meg ezzel?

Szoktatok veszekedni e miatt?


Nagyon köszönöm!


23/L


2019. nov. 22. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Minek vagy olyannal akinek fontosabb a játék mint a párja?

Én is sokat játszok ha van szabad időm, de ha a párommal vagyok eszembe sem jut, mert ő sokkal fontosabb mint a játék. A párod nem függő, hanem egy önző gyökér. Max ez után függő.

2019. nov. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Örülj, hogy csak a játszás a szenvedélye :D Régebben én is játékfüggő voltam, nem fogja a veszekedésért, sem érvekért abbahagyni. Csak olyan tényező fogja kimozdítani ebből az állapotból, ami felér a játék adta élvezettel. Mivel nem ismerem, ezért csak látatlanban annyit, hogy nem magányos? Vannak igazi barátai? Az élete nem rekedt meg, nincs szüksége támogatásra, elismerésre? Pl a munkáját/tanulmányi eredményeit nem ismerik el? Valószínűleg van vmi, amit nem kap meg a környezetétől, és ez okozza azt, hogy függő lett, mert a játék kitölti (egy idejig) ezt az űrt.


Először rá kell gyere/gyertek az okára, és azt a problémát vhogy orvosolni, közben vmit kitalálni a játék pótlására: pl. 3 órát játszon, 3 órára meg olyan elfoglaltságot találni, amihez van köze a játéknak is. Esetleg foci meccs nézése, vmi gamer rendezvényen való részvétel... Az is bevállhat, hogy ha te bekapcsolódsz a játékba, és lehet, hogy a közös játszást jobban fogja élvezni, így igényelni fogja a te jelenlétedet is. Nálunk a Cs-nél működött ez.


Arra kell mindenképp ügyelni, hogy fokozatos legyen a leválás, nehogy az történjen, hogy pszichésen bekattan a hiánytól, vagy rosszabb esetben keres vmit a helyére, ami lehet, hogy rosszabb.


Esetleg megpróbálhatod, hogy megmondod, hogy most neked van szükséged a gépre/konzolra/tévére és adja át a helyet. Ha nem, akkor erélyesen kell közölni, hogy eddig türelmes voltál vele, de most betelt a pohár. Ez persze akkor működik csak, ha az eszköz közös.


Leges legutolsó esetben, jöhet a szabotázs, hogy felhívd magadra a figyelmet és a problémákra. De ez valószínűleg komoly vitát fog szűlni, ahogy az is, ha megpróbálnál fenyegetőzni vagy játszmázni- de előfordulhat, hogy pont ez fogja gondolkodásra bírni.

2019. nov. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Egyén függő én játszom vele vagy játszom más játékkal én pc-n konzolon egyaránt játszom.

Aki nem ilyen típus nehezen tudja elfogadni ehhez vannak jo párkapcsolati Könyvek és forumok. Sok ismerősömnél jelen van ez hiszem mi is gamer bárba járunk párommal de a barátikörben mint barátnö 2 van aki játszik...

Érdemesebb lenne kompromisszumokat kptni te is érdeklötsz a játékok iránt ő is tart több szünetet érted

23/N

2019. nov. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne barátnôje akkor érthetô lenne, de így tényleg elég durva. Szerintem nem szeret.
2019. nov. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Itt az egyetlen baj, hogy fifázik. Játsszon rendes játékot. Az, hogy ilyen jól be tudja osztani a szabadidejét, hogy 6-8 órája van a hobbijára irigylésre méltó. Ennyiből nem tudjuk eldönteni, hogy függő-e. Ha nem játszhat jelentkeznek elvonási tünetek? Igénytelen, elhagyja magát? Arra gondoltál már, hogy te vagy az unalmas ha inkább egy focis játékkal foglalkozik?
2019. nov. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!