Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A középkorúnak hány évestől...

A középkorúnak hány évestől hány évesig számít valaki? Középkorú nők és középkorú férfiak korát behatároló időintervallumnak ugyanazt a tartományt mondanád, vagy sem? Ha eltérő a két tartomány, megneveznéd ezeket?

Figyelt kérdés

2019. nov. 27. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
40-60 között.
2019. nov. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tuti?
2019. nov. 27. 10:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút jól írta az előttem szóló, de az a baj, hogy túl sokat foglalkoztok azzal ki mennyi idős. Nem ez a legfontosabb egy ember életében, hanem inkább az mi az amit sikerült már elérned és mire lesz még lehetőséged a továbbiakban. 14 évesen is lehet valaki koravén és 64 évesen is lehet valaki fiatalos, ha az egészségi állapot ezt megengedi. Nem kell ezen ennyit görcsölni, nincs akkora jelentősége mint amekkora tűzijáték kíséri.
2019. nov. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Teljesen igaz.

Amikor azonban kimondják/leírják, nem tudom elhelyezni magamban a korcsoportot, mert a neten többféle besorolást is találtam. Sosem használtam ezt a szót, de ha egyszer használom, helyesen használjam. Meg az is kezdett piszkálni, hogy én papírforma szerint beletartozom-e.

2019. nov. 27. 11:27
 5/10 anonim ***** válasza:
21%

Középkorú nő: 30-60.

Középkorú férfi: 45-65

2019. nov. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Középkorú nő 30?? Ezen ledöbbentem😂

Szerintem 50 a határ, onnantól középkorú.

2019. nov. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A férfiak köztudottan korábban halnak, de 15(!) évvel tovább számítanak fiatalnak, mint a nők, "logikus", lol.

Szerintem is úgy 40-60 egyébként, nemtől függetlenül. Esetleg a 35 és 40 közötti időszakot tekintem átmenetnek a fiatalság és a középkorúság között.

2019. nov. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%
Nézz meg egy átlag 30-as nőt, megy egy 30-as férfit. A fiatal nő max harmincig tart. Utána már csak hanyatlás jön.
2019. nov. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Random, önkényes kinyilatkoztatásokat bárki ki tud húzni a seggéből, én például pont, hogy a pasikat találom egészen fiatal korukban vonzónak csupán, nem tetszenek a markáns arcvonások, a "sármos ráncok", sem az oly jellemző pocakosodás, a kopaszodásról nem is beszélve. Ha a személyes preferenciáimra alapozván kijelentem, hogy akkor a férfiak 20 fölött öregek, mert addigra nagyjából kivész belőlük a gyermeki báj, annak kevesebb létjogosultsága van, mint a te véleményednek? (Eddig objektív próbáltam lenni.)
2019. nov. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkét nemnél 40-59 éves korig tart a középkor. 60 éves kortól kezdődik az öregkor. Az aki azt írta, hogy a nők 30 felett nem olyan jók, az nem tudja mi a jó. A 30 feletti nők már nem csak hogy szèpek, hanem élettapasztalatuk is van már, tudják, hogy mi a jó. Mindenről el lehet velük beszélgetni. Nekem ez nagyon fontos. De vannak olyan férfiak, akik meg a 60 feletti egyre inkàbb demenssè váló, begyepesedett öregasszonyokra buknak, vannak itt végletek kérem. Én a magam részéről azt tudom mondani, hogy a nők és a férfiak is 30 és 50 éves kor között vannak a csúcson-32f
2019. nov. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!