Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy küzdjem le, vagy gondolja...

Hogy küzdjem le, vagy gondoljam másképp?

Figyelt kérdés

Elég renitens személyiség vagyok..a munkában meg ugye amit meg kell csinálni, azt meg kell csinálni. Ezért néha úgy érzem hogy megalázkodok, holott csak az utasítást hajtom végre.

Mégis úgy érzem, hogy mások azt gondoljak, hogy "na most nem ellenkezik"..


2019. nov. 29. 12:40
 1/2 anonim válasza:
Ezzel én is így vagyok. Nagyon nem bírom, ha megmondják mit tegyek, pláne, ha nem is értek egyet. Azt hiszem itt is az egyensúly a fontos. Van amit meg kell csinálni és van ahol lehet saját véleményed. De ha ez ennyire zavar és van lehetőséged, lehet, hogy munkát kéne váltanod. De mérlegelj, lehet, hogy benned van a hiba. Én ha észreveszem magamon, hogy márcsak azért ragaszkodok valamihez, hogy meg ne törjek. Akkor jól átgondolom azt az egy adott dolgot, pláne, ha már belebonyolódtunk nagyon. És észérvekkel gondolom át. Vn hogynekem van igazam, van hogy nem. A lényeg, h sikerül tisztázni magaddal. Figyelsz magadra, az jó. :)
2019. dec. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Slowrider ***** válasza:

Előszöris ebben nincs semmi megoldhatatlan. Ha másképp akarsz gondolkodni, javaslom, hogy csináld úgy, hogy konstruktív legyél, azaz lásd meg a megoldandó problémát a teendők mögött, hiszen a kollégáid és a főnökeid is csak a megoldást keresik.

Ellenkezés helyett kérdéseket tegyél fel magadnak, illetve a kollégáidnak vagy a főnökeidnek. Látni fogják, hogy gondolkodsz és azt, hogy a megoldás irányába gondolkodsz.

A győzelem fejben dől el, viszont nem konfliktusok árán fogod magad érvényesíteni, hanem hogyha megelőzöd a konfliktusokat úgy, hogy mindenkinek jó legyen.

Ezt jelenti az életben okosnak lenni, persze tágabb értelmezésben.


Egy kicsit elmentem filozófiai irányba, de mindenesetre én nagyon szeretek konstruktív emberekkel együtt dolgozni.

2019. dec. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!