Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van, aki a természet csendjét...

Van, aki a természet csendjét kedveli, nem hiányzik neki a zene sem, a mindennapi modern élet zajai sem? (ld. Még)

Figyelt kérdés

Mert én nagyon jól elvagyok sokáig anélkül, hogy szükségem lenne pl. bármi zenére (természetesen létezik olyan zene, ami tetszik, de nem hiányzik ez sem).

Nem jó a fülemnek, ha akár az utcán becsapják egy autó ajtaját, lehet, hogy csak becsukásnak szánták, de sérti a fülemet. Vagy az is, ha a szomszéd mosogat, és közben csörömpöl az edényekkel.

Ugyanakkor a környékről behallatszódó kutyaugatást teljesen nyugtatónak érzékelem, még éjszaka is.

Szeretem a csendet, de tudatosan nem próbáltam, mennyi idő után mondanám, hogy most már azért elég lesz, ugyanis mindig beleszól valami zaj.

Biztos nem csak én vagyok ilyen, de az emberek nagytöbbsége nem ilyen.


Ha van itt olyan valaki, aki hasonló:

(vagy ha esetleg tudsz olyan valakit, aki hasonló:)

Mennyi idő után elég a csendből, és milyenforma hanghatás az igényed?

Mi számít neked nyugtató (nem zavaró) hangnak, és mi zavarónak?

Nincs-e eleged ebből a sok mesterséges zajból, hogy jutsz túl ezen?



#természet #hallás #társadalom #zaj #nyugalom #csend #zajszennyezés #természetes hangok #egyéni érzékenység
2019. dec. 5. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem. Ha tehetném, egész életemben csak azt hallgatnám.
2019. dec. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ez egyfajta mizofónia lehet, én a zenét és az emberi hangokat utálom
2019. dec. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én mondjuk eleve csendesebb környéken lakom, forgalom sincs annyira. Viszont évente 1x 2 hétre elvonulunk az erdő mellé ősszel. Ott csak szarvasbőgés van, róka, baglyok, meg vaddisznók. Meg az erdei patak. Sokkal megnyugtatóbb, mint a szomszédot hallgatni. :D
2019. dec. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én és a férjem is nagyon szeretjük és igényeljük a csendet. Amikor egy szobában vagyunk, bármit csak akkor nézünk / hallgatunk hangosan, ha a másik is akarja éppen hallani, de ha nem, akkor fülessel. Sosem megy a háttérben zene, tévé, rádió stb.


Előfordul, hogy youtube videót hang nélkül, felirattal nézek, annyira zavar benne a beszéd, de az infó érdekel.


Ha vendégségben vagyunk, és nagy a hangzavar (sokan mások is beszélnek a közelben, vagy megy a tévé, zene), akkor egyszerűen leterhelődik az idegrendszerem, és képtelen vagyok a nekem szánt beszélgetésre figyelni, vagy csak hatalmas erőfeszítés árán.


Még nem volt akkora mértékű és hosszúságú csendben részem, hogy azt érezzem, ez már sok.


Úgy emlékszem, kicsi korom óta ilyen vagyok, akkor is zavart az erős zaj, és mai napig befogom a fülem, ha pl. légkalapács mellett kell elhaladnom (és csodálkozva nézem, hogy más kibírja mellette befogott fül nélkül).


Vannak hangok, amik megnyugtatnak, pl. a harangozás, de érdekes módon a férjemet az pont zavarja. Ő a vízcsobogást szereti nagyon (akár a vízcsapét is), nekem meg az semleges.


Ami iszonyat irritáló zaj nekem, és kiráz a hideg, ha habszivacsot vagy léggömböt "nyiszogtatnak".


Szeretem még a madarak énekét, tücsök ciripelést, eső hangját. A mennydörgést is, de az inkább izgalmas számomra.

A kutyaugatás sem zavaró nekem, de talán azért, mert biztonság érzettel kötődik össze a fejemben.

2019. dec. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon érzékeny a fülem, alvás közben még inkább, mint ébren. Nem tudok aludni, ha mellettem valaki horkol például, vagy ha abban a helységben tevékenykedik, a legkisebb hangra is felébredek.


Van, hogy annyira zavar már a mindennapi modern élet zaja, hogy ordítani tudnék a fájdalomtól.


Szomjazom a csendet, létfontosságú a számomra. Ha soha nem lehetnék csendben, abba rövid úton belepusztulnék, mert csak csendben tudok önmagamba nézni, a lelkemmel foglalkozni.


Az összpontosított munka is csak csendben megy.


Az emberek keltette hangokból ki tudom olvasni a lelkiállapotukat, ez még inkább megnehezíti az elviselésüket.


Szívem szerint a meztelen természet kellős közepén élnék, zene nélkül, minden nélkül. Nagyon sokáig bírnám...


Különben nagyon szeretem a zenét, a ritmust, imádok táncolni és tökéletesen fel tudok oldódni csontig hatolóan hangos zenében is, de csak ideig-óráig.


Remélem eljön még az az idő, amikor újra harmónikus egységben létezhetek a természettel, eltávolodva a civilizációtól. Csak akkor mennék oda vissza, amikor szeretnék.

2019. dec. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én és a feleségem is csendszeretők vagyunk és bizonyos zajokat annyira nem bírunk elviselni, hogy már kezdünk félni, hogy mi lesz, ha ez tovább rosszabbodik. Kellene egy település, ahová az ilyen emberek költözhetnek. Persze mivel különböző, hogy kit mi zavar, ezét kategóriák kellenének. :-) Az én településemen nem lehetne fűkaszát, flexet, lombfúvót használni, meg járatni a motort. A kutyatartóknak kötelessége lenne annyit foglalkozni a kutyájukkal, hogy azok unalmukban ne ugassanak, csak ha jelzik, hogy déndzsör van. Ezen a helyen nem szabadna éjjel mosni, és a kertben, nyitott ablaknál, mások által hallhatóan zenét hallgatni, tévét nézni.

Ez elég távol van az átlagostól, gondolom a többség szerint ez dili. tudom, költözzek tanyára. Megtenném, egyelőre nem sikerült. Amerika több államában betiltották a lombfúvót, tehát mégsem olyan kis kisebbséget zavar. Jó lenne tisztán látni e téren, hogy a népesség mekkora részének lenne nagyobb csendigénye, s ez alapján kezdeni valamit. A magnézium szedése mellett. A zenét amúgy én is szeretem, nagyon is, érdekes módon a zajosabb zenéket is! Egy rokonom a rigók hangját sem bírja elviselni, nálam is súlyosabb arc...

2021. ápr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként Svájcban tán nem mindenütt (?) de vannak helyek, ahol este tíz után tilos/nem illik lehúzni a WC-t társasházban. #6 voltam.
2021. ápr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!