Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyire ciki, ha...

Tényleg ennyire ciki, ha valaki pl. műkörmösként dolgozik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdés azért kezdett el foglalkoztatni, mert már kb negyedszerre olvastam az oldalon azt, hogy "nem baj, majd elmegy műkörmösnek". Vagy az összes ilyen hozzászólást ugyanaz a "tanult" ember írja vagy valóban ennyire lenézett szakma lenne ez is?


Nekem diplomám van, a férjemmel most indítjuk be a saját vállalkozásunkat, de kevés embert tartok nagyobb becsben, mint azt a hölgyet, aki heti 1x jön hozzánk takarítani.


Eszembe sem jut, hogy azért választotta ezt, mert másra nem volt jó vagy mert nem értene máshoz.


A műkörmöst (akihez havi 1x megyek) szintén nagy becsben tartom, hiszen kiváló szakember, hónapokra előre be van táblázva, háza van és autója, emellett folyamatos továbbképzésekre jár, tanul, fejleszti magát.


A hulladékelszállítókat is tisztelem, mert nélkülük szemétdombon laknánk, az utcaseprőkkel sincs semmi bajom, ahogy a benzinkutassal sem.


Nem értem az ilyen embereket, van orvos ismerősöm is, mégsem néz le senkit. Sőt! Nem is ismerek olyat a saját köreimben, aki ilyen lekezelően beszélnek másokról vagy így bánnak másokkal.


Szóval: mivel foglalkoznak azok, akik ennyire lenéznek másokat? Vagy csak kisebbségi komplexus és itt élik ki magukat?


2019. dec. 6. 20:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Szerintünk nem az.

21F 23N

2019. dec. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Tényleg érdekel?


Leírom, aztán lehet jelenteni!


Rengeteg prost használja pénzmosásra. Leteszik a tanfolyamot, majd nyitnak egy szalont. És ütik a gépet.

2019. dec. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
1%
Nem nézem le sem a műkörmöst, sem az egyéb szakmunkást. De a családban elvárás a diploma. Mind a többiek felől, mind saját magunk felé. Nem bánom,ha a gyermekem valami hasonlóval fogja keresni a kenyerét, ha azt szereti, de legyen a zsebében egy diploma.
2019. dec. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Nem ciki, szerintem kellenek a profi műkörmösök, hiába nem csináltatom meg.

Azért mondják nagyobb százalékban, mert egy időszakban minden tinilány, meg felnőtt hölgy annak akar menni és sokan úgy gondolják nem lehet megélni ebből. A másik százalékba meg lenézés ugyebár, mert azt gondolják nem nehéz fizikai munka és könnyen megtanulható. Harmad százalékban meg rengeteg a pocsék és sufni műkörmös.

Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy 8-12 órát masszív koncentrációval végig kell ülni és megterhelő, csak azt hiszik, hogy könnyű elfestegetni a körmöket.

Amúgy ilyet általában a munkahősei írogatnak, meg aki ugyanígy látja a hasonlatot és null tudással használja :D

Nem kell felvenni, ne foglalkozz velük, te azt csinálod, amit szeretsz, ők meg fortyognak az általuk utált munkában :)

2019. dec. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is volt olyan ismerősöm, aki jogasznak készült, de út közben meggondolta magát és műkörmös lett. :)

Szerintem ez nem ciki munka (a munka sosem ciki), de tény, hogy mindenki azt hiszi, hogy képes rá.

Idővel persze elválik, hogy kiből lesz jó szakember, de addig sajnos a sok sötét rontja a megítélését minden műkörmösnek.

2019. dec. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Valaki szerint igen, de ők nem látják benne a munkát.


Hasonló vagyok,mint te, kérdező. Igaz én júniusban államvizsgázom, de imádom a körmösömet, hisz mindig gyönyörűen megcsinálja a kezemet. ^^

2019. dec. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Azért az itteni válaszokból is lejön a lényeg, nem?


Mert miket írnak?


"Én diplomás nő vagyok, de nem nézem le a proli körmöslányt, mert csak megdolgozik az alamizsnáért, amit én adok neki azért, mert a gombás körmömet leápolja."

2019. dec. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
98%

Én még soha nem jártam műkörmösnél 🙂. DE

Vannak olyan ismerőseim akiknek fogalmam sincs hogy mi az eredeti szakmája, vagy hogy van-e diplomája. Persze van hogy a beszélgetéshez kapcsolódik ezért megkérdezem, vagy beszélünk a munkánkról, és kedvelem az embert, tehát nem arról van szó hogy nem érdekel. Csak felőlem azzal keresi a kenyerét mindenki amivel akarja, nem ettől lesz jobb vagy rosszabb ember (amíg nem bánt vele másokat). Fontosabbnak tartom azt, hogy jó legyen vk abban amit csinál. Persze a pénz se utolsó mert a számlákat fizetni kell, de nem csak diplomával lehet jól keresni, de ez a része már nem is rám tartozik, csak rá. A másikfontos dolog hogyha az embert vissza néz az életére elmondhassa hogy megérte-e vagy nem. Az én véleményem itt nem számít. Ki vagyok én hogy beleszóljak az életébe.

Az ilyen "tanult" emberek akikről te beszélsz felszínesek, mindegy mivel foglalkoznak, azt hiszik hogy ők különbek egy diploma miatt. Pedig lehet, hogy az élet másik területén szerencsétlenek. Rengeteg intelligens és okos embert ismerek akinek nincs diplomája.

2019. dec. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

Sok agy nem kell hozzá, röviden ennyi a sztori. És mellette általában ilyen alsó színvonalas, agyzsibbasztó beszélgetéseket kell folytatnod a kumcsafttal.


Természettudományi szakon tanulok, de voltam párszor köröm modell körmösvizsgákon. Az egy dolog, hogy otthon én reszeltem át a saját kezemen normálisra a munkájuk többségét, hogy legalább addig tudjam hordani, amíg le nem nő, de azok a beszélgetések ott egymás között meg néha velem is... Te jó isten, lekarmoltam magam.


Nincsenek komplexusaim, de legalább olyan szánalmas érzés volt, mint a barátnőm elcseszett 23 ezer forintos ombré festését rendbehozni ingyen. Minimum a felük kezébe nem adnék papírt, mert alkalmatlanok. Egyébként terveztem hobbiból valami szépségápolási okj-t elvégezni. Legalább lehetnék például saját magam kozmetikusa és vehetnék speciális krémeket, amiket csak így lehet. De valószínűleg fodrász lennék inkább, ha már... Szóval nem a szakmával van bajom, hanem a szakemberek minőségével és agyi szintjével. Zsibbasztó.

2019. dec. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%

Érdekes, én még csak az ellenkezőjét olvastam itt. Múltkor olvastam egy kérdést arról, hogy igaz-e, hogy az emberiségnek már nem sok van hátra, és a kérdező a kifejtésbe kb. szó szerint azt írta, hogy "a körmösöm is ezt mondta, szóval biztos lehet benne valami" XD Erre az egyik válaszoló szarkasztikusan annyit írt, hogy "Fúha, ha a körmösöd is megmondta, biztos igaz lehet", vagy valami ilyesmi és egyből lepontozták 0%-ra, meg többen neki is estek, hogy mert ha valaki "csak" egy műkörmös, az nem gondolkodhat ilyeneken???? :D

Illetve előszeretettel hangoztatják ezen az oldalon, hogy az egyetem mennyire felesleges időhúzás és még a leghülyébbek is, akiknek a nyál épp nem folyik a szájukból, ők is simán lediplomáznak valami "büfészakon"...És itt érdekes módon kb. mindenkinek a diplomás ismerősei pont, hogy hülyék, mint a föld, akiknek meg csak szakmájuk van, azok a legtanultabbak, legműveltebbek, legokosabbak, mindenben a legleglegebbek.

2019. dec. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!