Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rosszul állok hozzá a kérdéshe...

Rosszul állok hozzá a kérdéshez, ha így gondolom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Volt nemrég egy lány az életemben, nem a legszebb sztori.

Folyton mondta, hogy sok trauma érte, ezért nem bízik az emberekben. Elmondta, hogy megerőszakolták, ezért a férfiakban meg végképp nem tud bízni.

Volt öngyilkossági kísérlete is.

Nekem legalábbis ezeket mondta.

Nagyon tepertem érte, tudta, hogy mit érzek iránta, mondtam is neki, hogy rosszul esik, hogy nem bízik bennem, és hogy falat húz közénk.

Erre ő hogy ez nem kifejezetten nekem szól, ha valakiben, akkor bennem tényleg bízik meg higgyem el hogy fontos vagyok...


Ha valóban így gondolkodott, és nem csupa hazugság volt minden (benne van a pakliban), nem vagyok képes megérteni ezt a gondolkodást, nem csak nála, senkinél sem. Nem én erőszakoltam meg, nem én hajszoltam az öngyilkossági kísérletbe, stb. Mégis engem büntetett olyan traumákért, amikhez semmi közöm nem volt.


Engem is értek traumák, de inkább lehánynám magam, mint hogy harmadik személyre kivetítsem, egy ártatlannak okozva fájdalmat, tudva, és ezek szerint akarva. Nem értem ezt a kegyetlen, önző, éretlen hozzáállást.


2019. dec. 8. 23:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Mi volt a sok trauma neki?
2019. dec. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"...nem vagyok képes megérteni ezt a gondolkodást..."

Itt nincs szó gondolkodásról, hanem nagyon mély érzések kavarognak benne, amiket megpróbál gondolatba önteni, hogy ki tudja kommunikálni. Ilyen traumát nem lehet letudni azzal, hogy csak egyvalakinek köszönheti, így aztán a többi emberben nyugodtan megbízhat. Ez se nem kegyetlen, se nem önző, se nem éretlen hozzáállás. Még csak nem is hozzáállás, mert ez a bizalmatlanság őt is egész életében kísérteni fogja, hacsak nagyon komoly lelki munkával fel nem dolgozza. Aki úgy viszonyul hozzá, hogy magát érzi büntetve, ill. kegyetlennek, önzőnek és éretlennek minősíti a hozzáállását, az a legkevésbé sem fog tudni segíteni ledönteni azt a bizonyos falat, hanem pont, hogy erősíteni fogja.

Aki ilyen traumát él át, mint a nemi erőszak (de ennél akár jóval kisebbet is), nem tudatos elhatározásból bizalmatlan. Nem büntet senkit; ő maga is szenved a bizalmatlanságtól.

2019. dec. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Mi jogon is koveteled ki tole, hogy megbizzon benned? Azert alljon mar meg a menet. Mivek buntetett? Joga van nem megbizni benned es joga van falat huzni maga kore. Neked meg vagy az elfogadas vagy a lelepes a valasztasod. En meg az ilyen gondolkodast nem ertem. Megis mit kelzelsz magadrol, ki vagy te?
2019. dec. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Komolyan úgy gondolod, hogy ez a lány BÜNTET téged azzal, hogy nem kíván veled kapcsolatot?

Halál komolyan?

Komolyan úgy gondolod, hogy azért, mert te érzel valamit, és tettél is valamit ez ügyben, a lánynak félre kéne tennie a saját démonait, pusztán azért, hogy a kedvedre tegyen?


Elb aszott gondolkodásmódod van, és aggasztónak találom hogy annyira be tudtad nyalizni magad ennél a szerencsétlen lánynál, hogy kedvel téged, miközben te sunyiban így gondolkodsz róla és a kapcsolatotokrol.

2019. dec. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

Nyilván nem tudta feldolgozni, hogy megerőszakolták.

Namost az érett ember ilyenkor külső segítséggel próbálja feldolgozni. Magyarországon ennek nincs meg a kultúrája, hanem az illető esetleg egy életen át vergődik, és magányosan, bizalmatlanul éli végig az életét.

2019. dec. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem értem ezt a kegyetlen, önző, éretlen hozzáállást


Hát én sem...

2019. dec. 9. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Van amit az ember nem tud iranyitani. Nem csak hus es csont vagyunk, en messzirol kerulom a spiritualis meg vallasos katyvaszokat, de az emberi agy tudod milyen osszetett! Te sem tudod pl az almaidat iranyitani, ugye. Nos a holgynek mely traumaja van, es ezt nehez elhinni olyannak akinek sose volt. Ido kell neki, a lanynak, es az agyanak/ lelkenek is. Gondolj a fenti almos peldara, vagy arra hogy ha valakit megbantasz vagy ciki helyzetbe jossz, orakig-napokig akaratlanul is arra gondolsz. Egy eroszakolashoz meg nem napok kellenek, erted...
2019. dec. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az a baj ha nem lép tovább tönkreteszi a kapcsolatot. A traumákat átélt párjának legyen sok türelme. Na de meddig? Engem csak molesztáltak 16 évesen,de sose mutattam ki,vagy mikor anyám meghalt,mert tudom hogy a kesergés mások számára csak kiábrándító hosszú távon. Nem kell direkt mosolyogni mások felé,de ha így teszek az emberek elkerülnek. A kapcsolatod érdekében próbálj csak pszichológusnál sírni kiönteni a lelked,mert így csak téged is marni fog a bűntudat.
2019. dec. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ú bocs a traumás barátnőnek írva fogalmaztam...
2019. dec. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, hasznos látni kívülállók véleményét. Szivesen veszem, ha mások is hozzászólnak.


Több mint másfél évig voltam türelmes vele, ezalatt sem ártottam neki, ott voltam mellette, sokszor vigasztaltam, segítettem neki. Elébe menve esetleges tévedéseknek, nem azért tettem, hogy "trófea legyen a lány a gyűjteményemben"!

Igen, jogunk van eldönteni, kiben bízunk, ezt aláírom.

De ha nem bízunk valakiben, aki ráadásul odáig van értünk, és ezt tudjuk is, akkor ne hülyítsük a dumával, hogy fontos nekünk, meg bízunk benne, ha nem így van.


"Nem kifejezetten neked szól". Mégis velem érzékeltette.

Nem megy, nem tudom megérteni, hogy miért jó az, ha így állnak az ilyenek másokhoz: "Xy megbántott, ezért az emberek kollektíve hibásak, és mindenki, aki szembe jön, biztos, hogy ártani akar nekem."

Aileen Wuornos-nak volt hasonló véleménye a férfiakról...


Én sem vetitem ki másokra pl. azt, hogy érettsegim évében anyámat vért hányva, a rák által csontig lezabálva láttam meghalni.

Vagy nem gondolok minden nőt kegyetlen, önző, éretlen gondolkodásúnak emiatt az egy miatt.

Aki nem tett ellenem semmit, induljon tiszta lappal. Szerintem ez így korrekt.

2019. dec. 9. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!