Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én gondolom azt, hogy a...

Csak én gondolom azt, hogy a gazdagok/szépek/sikeresek a haláluk után se odakerülnek, mint a szegények/csúnyák/vesztesek?

Figyelt kérdés
Mindig elgondolkozom azon - amikor látok 40-50 milliós sportkocsikkal száguldozni pasikat és csinos modellalkatú lányokat ibizai bikinis fotókon szelfizni - hogy a haláluk után ők tényleg ugyanúgy a semmivé válnak, porrá lesznek, szerves úton a semmivé lebomlanak stb., mint azok akik egész életükben nélkülöztek, szenvedtek és a külsejük miatt kirekesztettek voltak. Ha mégse igaz az én feltételezésem (tehát halála után mindenki egyenlő), akkor nincs nekik túl nagy veszítenivalójuk és nem gondolnak bele ebbe? Ti mit gondoltok erről a témáról? Az emberek haláluk után tényleg egyenrangúak lesznek? (természetesen a csili-vili sírokat meg hírnévből adódó populárisabb megemlékezéseket nem ide értve)

2019. jún. 25. 20:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
Ha meghalsz akkor meghaltál, nincs semmi utána. Vagy elégetnek vagy a férgek esznek meg a föld alatt. Ennyi.
2019. jún. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ugyanoda kerülnek, a Földi élete mindenkinek más persze...

Te is ugyanúgy élnél mint ha annyi pénzed lenne, meg én is, aki vágyik ezekre a dolgokra azokat látod drága kocsival, meg borsos helyeken.

2019. jún. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Csak arra gondoltam, hogy a földi sikerek (gazdagság, phd, álomkocsi, luxuslakás) és már-már galaktikus méreteket öltő egyenlőtlenségek nem véletlenek és a földi lét csak egy állomása egy esetleg valóban létező reinkarnációs kasztrendszernek. Erre még természettudósok se biztos, hogy 100%-os biztossággal tudnának válaszolni, mert lehet vannak olyan tőlünk független dolgok, amelyeket meg se tudunk vizsgálni. És akkor még olyan teóriákról nem is beszélve, miszerint az egész életünk lehetséges, hogy egy jóval fejlettebb faj által a tudtunk nélkül kontrollált "számítógépes szimuláció". Mert nem tudom elhinni, hogy ebből a szempontból (vagyis ha meghalunk) én - csóró, szűz, ronda huszonéves - egyenlő lennék (és ugyanolyan sorsom lenne halálom után) Cristiano Ronaldo-val vagy akár a szomszéd utcában élő mérnök, jómódú, jóképű izmos fiúval, aki most is keményen farkalja a szőke, dögös, nagymellű barátnőjét, miközben én itt pötyögtetem a kopott Logitech billentyűzetemet egy XS-es koszos fehér pólóban. Szóval értitek...
2019. jún. 25. 21:03
 4/19 anonim ***** válasza:
60%

Ez most direktbe troll kérdés?


Sőt, még az atomjaidra is ráragad a szegénység...


Ahogy egyes mondja: Villany leolt, onnantól kezdve mindenki már csak múlt.

2019. jún. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
36%
Ez karma, én ebben hiszek. Mindenki tanulni van itt, viszont ezeknek sokkal jobb karmàjuk van mint nekünk. Magasabb szinten vannak. Fejlödni kell kihozni mostani életedböl a legjobbat és akkor a következö talàn jobb lesz. Amúgy ugyanoda kerül mindenki csak mivel ök magasabb szinten lehetnek ezért jobb sikeresebb földi életet kapnak mikor újra megszületnek.
2019. jún. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Végül is nem oda kerül, mert mindenkit a maga gödrébe kaparnak el.


Amúgy a halál után az ember megszűnik létezni, onnantól meg nem lesz se rang se pénz, se csóróság.

2019. jún. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Vannak akik még mindig hisznek abban, hogy pl. van értelme eltemetni a halottak mellé az értéktárgyaikat, és ez nem a gyászolóknak meg a világnak szól, nem a csili-vili sírokról hanem tényleg azt gondolják, hogy erre ott szükség lehet, és elföldelik vele az egészet. Régen is ment a nagy balzsamozás meg ékszerekkel temetkezés, mert valamiért úgy érezték minél később bomlik le a test... hát nem is tudom mi juthatott eszükbe igazán. Szóval sok ember van akiknek nem olyan furcsa amiket gondolsz erről.

Én mondjuk azt gondolom, ez úgy lenne igazságos, hogy vagy mondjuk te itt most szerinted csórón és rondán, de eközben valahol te, egy gazdag és szép ember is vagy, és valahol meg híres vagy és tehetséges, valahol meg egy afrikai faluban éhezel egy kunyhóban, és mind te vagy, még az is mindegy hol melyik időben. Közben meg vagy aki vagy, és viselkedsz valahogy, ami kihat az összes életedre. Na ha véletlenül mondjuk pont az én elképzelésem működne, akkor te itt a csóró és ronda formáddal, ha megpróbálnál segíteni a nálad is nyomorultabb helyzetben élőkön, akkor lehet, hogy a kőgazdag formádnak eszébe jutna tenni valami hasznosat a hozzád hasonló csórók irányába. De az is lehet, hogy simán csak letojod mit nyomkodsz meg hogy nézel ki, és élsz azzal amid van. Mert a nincseddel nem annyira lehet. Aztán ha mindent nagyon jól csinálsz, akkor a gazdagságod, a tehetséged, a segítőkészséged, a bizalmad a szerencsésebb embertársaidban, ezek így megteremtenek önmagad között egy egységet, amiben senkisem nélkülöz és mindenki teljes életet élhet. Amikor meg az összes ember minden ilyen formája megteremti önmaga kis egységét, akkor nagy egységgé formálódunk, és akkor aztán tényleg mindenkinek igaza lesz mindenben amit elképzelt a sorsról, karmáról, földi paradicsomról, a vágyaink megszűnéséről, és az anyagi világ szükségtelenségéről. Most meg erről azt gondolod, hogy milyen borzasztó messze vagyunk ettől (már ha egyáltalán így működne), de ha így működne, pont hogy bármelyik formádban és időben csak és kizárólag rajtad múlna milyen gyorsan éred el ezt az állapotot. Én úgy vagyok vele, hogy egy próbát mindenképp megér nekem ez a dolog, vagyis ezzel a formámmal amit kaptam, megteszem amit csak lehet, mert akkor a többi formám is így próbál tenni majd, és a halálom után, ha meghalok majd 120féle testben és formában, mégis hol érdekel majd engem bármikor, ha ezalatt élek minen korban és formámban úgy, hogy már nincs különbség melyikben, mert mind ugyanolyan jó nekem. De ha soha, egyetlen formádban sem teszed meg, ha a gazdag és szép formád észre sem veszi a csóró és ronda formád, ha arra használod, hogy vegyél még egy szigetet vagy rabszolgát, akkor te leszel az az egyik rabszolga, vagy nem leszel az és éhenhalsz a kis faludban mert aki etetne azt vitted el rabszolgának, és te aki most csúnya vagy és csóró, mondjuk akarsz venni egy jobb cuccot de sokkal olcsóbban, amit éhbérért össze is raknak neked a gyerekmunkások a szalag mellett, aki szintén te vagy de téged ez mégsem igazán érdekel, meg fogod venni azt a jobb cuccot olcsóbban, mert azt látod, hogy a gazdag formádnak is olyanja van, és szerinted ő ettől boldogabb, mert ezt mutatja magáról. Így eljuttok valamikor a távoli jövőben oda, hogy vagy lesz pénzed az utolsó pohár vízre vagy leszel olyan szép hogy valaki megveszi neked, persze csak ha tényleg nem szeretnél szomjan halni, és talán, akkor ott egyszer úgy döntesz, hogy inkább meghalnál, és azzal még túl is élheted az egészet. Vagy nem, és akkor meghalsz, minden formádban meghalsz, pont ahogy írták, hogy sehol sem leszel. A fejed végre megtalálja a farkad, beleharapsz és véged. Simán lehet. Bárhogy lehet. Ahogy érdemes, úgy csak egyféle van, ha nincs értelme, legyen a te értelmed az. Azt célozd meg szerintem, akárkinek is legyen ebben igaza. Nekem sosincs, nekem nincs is szüksegem rá.

2019. jún. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szóval a túlvilágon kommunizmus van. Tudtam én
2019. jún. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Lehet, de ez olyan kommunizmus lenne ami a gyakorlatban is működik.
2019. jún. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, hasonlóan gondolom a földi élet jelenségét, mint te.


És ebből kiindulva nem tartom valószínűnek, hogy ne volnának egyenlőek a lelkek.


Egy-egy inkarnáció egy állomás, egy pályafutás, amelynek a halállal vége szakad. A lényeg a tapasztalás, az, hogy mire tanított meg a gazdagság, vagy az út a vagyon megszerzése felé.

2019. jún. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!