Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet megszabadulni a...

Hogy lehet megszabadulni a bosszú érzésétől?

Figyelt kérdés
2019. dec. 12. 08:34
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ, hogy milyen a személyiséged, attól függ, hogy mihez köthető a bosszú érzése, és különösen nehéz olyan esetekben, amikor nyílvánvalóan áldoztat voltál egy helyzetben, és ártatlan (nem bűnös), de ezt nem tudod bizonyítani.


Nehezen, az biztos. Ha a megbocsátásig eljutottál, a valódi megbocsátásig, akkor szabadultál meg a bosszútól és a haragtól.

2019. dec. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen áldozat voltam sőt még vagyok is. Nem vagyok egy bosszúálló típus, pont ezért nagyon rossz az érzés. Megbocsátani szerintem csak annak lehet aki elnézést kér és ígéretet tesz hogy nem követi el ugyan azt vagy aki véletlenül hibázik. Itt szándékos dolgoról van szó és nem tudok és nem is akarok megbocsátani csak jó lenne ha a bosszú helyett ami egy tehetetlen elfolytott düh közömbösséget vagy szánalmat éreznék. De nem megy :(
2019. dec. 12. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!