Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mit lépjek erre?

Szerintetek mit lépjek erre?

Figyelt kérdés

Egy korombeli gyerek az utcán folyamatosan pénzt kér, haverjának tart és azt állítja, hogy tartozok neki. Egyszer már életveszélyesen is megfenyegetett, ennek hatására adtam neki pénzt. De az óta is folyamatosan kéreget, már évek óta ez megy, már lépni akarok rá valamit, csak még nem tudom, hogy törvényesen, vagy törvénytelenül. Ha feljelenteném, semmi érdemlegest nem kapna szerintem, maximum felfüggesztettet, akkor meg utána jobban fenyegetne vagy megveretne. De gondoltam arra is, hogy éjszaka, mikor egyedül megy az utcán, egy eldugottabb helyen megverni, vagy rátámadni, vagy más valamit csinálni.

De nem tudom, mit lépjek erre az ügyre, mert már szeretném ha abbahagynáezt a kéregetést és fenyegetőzést. Szerintetek mit tegyek? Nektek volt már hasonló esetetek?



2019. márc. 10. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit takar a korombeli?(értem veled egy idős).. Hány éves vagy?
2019. márc. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
20
2019. márc. 10. 08:58
 3/9 Tak ***** válasza:

Ha logikusan nézzük,két megoldás van.A hivatalos eljárás során fény derül az okra és a kilétedre,de te lehet hogy nem jutsz az ellenség adataihoz.A hivatalos verzió rossz megoldása esetén tudva lesz,hogy volt problémád vele,így a rossz megoldás utáni mégiscsak elintézem magam a dolgot már nem szokott titokban maradni,első számú gyanúsított leszel.A hivatalos eljárás jó megoldásában fölösleges bíznod,mert a bizonygatásod ellenére nem motivált a hatóság,hogy igazságügyi szakértő "fejtse meg" az ügyet jól,számodra kedvező módon.

Kerülhet ügyvéden keresztül egy valag pénzedbe,akkor sem motivált a hatóság,hogy számodra jól megoldja az ügyet.

A másik fele a verziónak,ha följelented,és a rablás,megfélemlítés,életveszélyes fenyegetés tényét tudod bizonyítani,nem lesz könnyű,még a pszichológus is talál majd kivetnivalót a viselkedésedben,hogy nem vagy elég határozott ez ügyben,önvédelemből sem.


A másik verzió két-három részből áll.Az első,jobb megoldás,ha csak papírpénz van nálad,lefényképezed,otthon föltüsszented a mailedre,majd a találkozáskor,amit nem tudunk,hogy mikor lesz,elveszi erőszakkal,fenyegetéssel tőled,pedig csak megmutattad,hogy csak papír pénzed van,nem fog tudni ellenállni,elveszi,ez már a rablás,kifosztás kategória,max kapsz egy pici szándék-megerősítő pofont hozzá,kibírod.Innen lehet azonnal tovább lépni,persze kell a veréb holléte,vagy a fényképe azonnal,hogy még meglegyen a pénz nála.


A további két lehetőségben egyszer a felbújtó lennél,egyszer meg a tettes,nem javaslom.


Persze az önvédelem az önvédelem,de azt is tudni kell bizonyítani.

2019. márc. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom C tipusu allampolgar a fenyegetozo.

Sajnos azzal hogy egyszer adtal neki megalapoztad hogy ezentul mindig be akarja szedni toled a vedelmi penzt. Annyit tudsz csinalni, hogy nem adsz neki semmit soha tobbet es megprobalod leszarni ezentul. A hatosagok sem fognak semmit se csinalni foleg ha C tipusu. Talan ha kirabol es van mas ugye vagy volt akkor egy idore kivonjak a forgalombol. Vegyel egy gazsprayt es ha ki akar rabolni fujd le vele akkor talan legkozelebb nem fog probalkozni. Gondolom masokat is fej ilyen modon tehat ha te nem adsz neki egy ideig es latja hogy nem szarsz be tole akkor leszall rolad.

Milyen okbol hiheti hogy tartozol neki?

2019. márc. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát a szokásos "én sohasem bántottalak testvér"....hmmm....a legtöbb ismerősöm ilyen ürüggyel már milliomosok lennének :DD
2019. márc. 11. 19:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Igy lenne 5osom a lotton :)
2019. márc. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát még mindig nem tudom, hogy mi lenne rá a helyes megoldás. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy a "visszakéznek" nagyobb ereje van, mint a törvénynek...
2019. márc. 15. 20:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Igaza van, ezek sajnos csak akkor ertenek meg valamit ha azt a sajat nyelvukon mondod nekik es az itt az eroszak.
2019. márc. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
mondjuk ez is igaz.....szép szóból nem igazán értenek
2019. márc. 16. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!