Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon miért érzem magam...

Vajon miért érzem magam igénytelennek?

Figyelt kérdés

Valamiért mindig igénytelennek éreztem magam már iskolás korom óta.

Naponta zuhanyozok, használok izzadásgálót, heti 1-2 alkalommal hajat mosok, néha használok arcmaszkot, parfümöt, rendszeresen járok kozmetikushoz és már műkörmöshöz is, tiszta ruhákban járok amiket rendszeresen mosok és jó illatúak, a ruháimat, cipőimet boltban veszem újonnan (turival nincs bajom, csak általában nem találok olyat ami tetszik és méretben is jó) a táskáimra is figyelek, hogy ne legyen koszos és szemetes. Itthon is normális körülmények között élünk, takarítunk rendszeresen. Nem dohányzom, szóval attól sincs füst szagom. Tulajdonképpen mindent megteszek annak érdekében, hogy ápolt legyek de mégis úgy gondolom, hogy igénytelen benyomást keltek és annak érzem magam. Soha senki nem tette szóvá egyébként mert nyilván nem vagyok az. Sőt, inkább a jó illatomra kaptam megjegyzéseket. Szóval nem is értem mitől lehet ez. Van/volt valaki hasonló cipőben? Mit tanácsolnátok?


2019. dec. 12. 21:26
 1/8 A kérdező kommentje:
23 éves lány vagyok, az kimaradt.
2019. dec. 12. 21:27
 2/8 gublug ***** válasza:
86%

Túl magasak az elvárásaid. Ez igen megkeseríti az életed a jövőben.

Túlságosan meg akarsz felelni vm képzeletbeli elvárásnak.

Mint mondtad, rendesen éltek. Tehát nem indokolt ez a pedancia. Ne hagyd, hogy átess a ló túloldalára.

2019. dec. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Talán van benne valami de nem tudom kinek, minek akarnék megfelelni vagy bizonyítani. Most, hogy belegondolok a háztartásra is ez jellemző. Sokszor bántja a szemem ha valahol morzsát, port látok. Ha ideges vagyok nekiállok takarítani :D mintha kényszeres lenne olyankor de legalább vezetem a feszültséget és még haszna is van. Mégsem vagyok tisztasagmániás mert van amikor napokig lusta vagyok rendet rakni, porszívózni vagy épp törölgetni.
2019. dec. 12. 21:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Beteges megfelelési kényszered van a társadalom felé, mert a médiából azt hallod és olvasod, hogy így kell kinéznie egy nőnek. Plusz súlyos önbizalomhiányban is szenvedsz.
2019. dec. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 gublug ***** válasza:
83%

A 4-es talán kicsit nyers volt, de igaza van.

A tömegmédia észrevétlen agymossa azokat akik nem rendelkeznek szilárd értékrendszerrel.

2019. dec. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Attol, h ugy erzed meg nem biztos, h az vagy. Sokan kovetik el ezt a gondolkodasi hibat. Csak azert mert igenytelennek erzed magad meg nem vagy az, hiszen a tenyek mast mondanak. De abba is lehet valami amit a tobbiek mondanak. Eleg annyira igemyesnek lenned amennyire most igenyes vagy. Ennel tobbet mar tulzas lenne tenned
2019. dec. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hasonlo cipoben jarok, csak meg nalad is tobbet foglalkozom a kulsommel. Ha 1 napig nem ragyog a lakas, undorodom magamtol. Nalam a problemat az okozza, hogy anyam gyerekkoromban folyton trehanynak es igenytelennek nevezett, jogosan amugy. Csak ahelyett, hogy megtanitotta volna, mit hogyan, csak szidott. Persze tini koromra rajottem, mit hogyan, es hetrol hetre egyre tobb dologgal bovul az “ odafigyelnivalok” listaja, de megis igenytelennek erzem magam annak ellenere, hogy masok negyed annyit nem torodnek magukkal es a kornyezetukkel. Oket megsem gondolom annak. Fene erti....
2019. dec. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jelen.

Én a hajam miatt érzem magam igénytelennek, sajnos néha korpásodik (nyilván ezer dolgot kipróbáltam, de mégis olykor előfordul), vékony szálú és kezelhetetlen. Színre sem tetszik, de nem festethetem, mert akkor ennyi sem lenne rövid úton.

Folyton azt érzem, hogy ha a hajam nem jó, akkor én se nézhetek ki jól soha, és irigylem a dús hajú embereket.

Nincs neked esetleg ilyen részed, mint nekem a hajam, amit valahogy nem tudsz elfogadni? Szerintem ez okozhat ilyen problémát.

2019. dec. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!