Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Semmi kedvem idén karácsonyozn...

Semmi kedvem idén karácsonyozni. Van még valaki így?

Figyelt kérdés
Tavaly ilyenkor már megvettem mindenki ajándékát és be is voltak csomagolva . Idén még ott tartok, hogy senkinek nem gondoltam ki mit vegyek. Sőt, semmi kedvem senkinek semmit se venni mert épp gyűjtők arra, hogy elkoltozhessek , falra mászok a gondolattól, hogy megint a kötelező ajándékozás, aztán mindenki fancsali arccal átveszi a másiktól amit kapott, de látszik rajta cseppet se örül neki . Aztán a kötelező jópofi a rokonoknál . Komolyan egyre jobban vonz , hogy magamra zárom az ajtót , és kikapcsolom abban a 3 napban a telefont . De akkor meg én lennék a bunkó , a mi családunkban a karácsony szent ünnep és kötelező rituálé. Eddig sose éreztem még így a karácsony iránt mint idén .
2019. dec. 12. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ez most a levegőben van, én is így vagyok vele. Lehet közrejátszik, hogy idén két egymást követő héten, pont a karácsony előtti kettőn szombaton is dolgozni kell, így semmi ideje az embernek ráhangolódni, készülődni.
2019. dec. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Én is pont ugyanígy vagyok, csak én minden éven. Vannak rokonok, akiket csak ilyenkor meg temetésen látok, nem is értem, miért kell nekik ajándékot vinni meg jópofit vágva tűrni a beszólogatásaikat, követelőzéseiket (mikor lesz már gyerek, miért nem eszünk süteményt, miért nem maradunk még estig, miért nem keressük őket - miközben ők sem keresnek minket). Nagyon sablonosak a karácsonyok és eléggé unom. Ráadásul a 30 év után is kezdő szakács szinten főző háziasszonyokat is unom, akiknek alig bírom a kajáit lenyomni, és vigyorogni kell, hogy finom volt minden. 5 év saját háztartás után különbbül főzök java részénél, mert én odafigyelek, és nincs minden tele hajjal meg vegetával.

A fancsali képes részen jót nevettünk a párommal, nálunk is ugyanez van. Bárki bármit kap, kb nem is érdekli, csak savanyú képpel odébbrakja... ezért költünk minden évben el 50-100 ezret a rokonságra. :/

2019. dec. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Csak 45 éve, - évente... Képmutató pénzpazarlás az egész.
2019. dec. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Csinálj ilyen kuponokat kis papiřokra,családi kirándulás valahol a közelben, vagy olyan dolog legyen bele iřva a kuponba ami szerinted segitség annak a személynek, például lehet hogy butaságnak hangzik de én olyat iřok řa hogy gyerek vigyázok 1-2 alkalommal stb.
2019. dec. 13. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Gyerekre
2019. dec. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 gublug ***** válasza:
68%
Sosem karácsonyozok. Nem érdekel.
2019. dec. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 gublug ***** válasza:
51%

"De akkor meg én lennék a bunkó"

Valahol el kell kezdeni kifejezni magadat.

Egy idő után elfogadja a környezeted, ha jól tálalod.

Én pl. hisztis vagyok és kikérem magamnak a karácsonyi nyüzsit. Békén is hagy mindenki.

2019. dec. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Karácsony semmiről nem szól a mai világban csak a pénzköltésről. Emberek veszik fel a hitelt aztán januárban meg sírnak hogy törleszteni kell és nem marad nekik pénz. Aztán Karácsony után 27-én megy mindenki visszacserélni vagy lecserélni a kapott ajándékot vagy visszaadni mert nem tetszik nekik. A másik része az hogy az emberek eszetlenül megvesznek egy csomó kaját főznek stresszesek aztán szintén Karácsony után kidobják a megromlott kaját mert nem tudják megenni ami meg pazarlás és ügye pénzkidobás.
2019. dec. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem baj az, ha még nem tartasz ott, ahol tavaly ilyenkor. És az is teljesen érthető, ha semmi kedved a kötelező költekezéshez.

De azért próbálj lassan ráhangolódni valahogy. Ne az elvárások, hanem saját magad miatt - hiszen ha most nem karácsonyozol majd egy jót, akkor aztán egy évig várhatsz az újabb lehetőségre. :) Pl. kézműveskedj, az nem is kerül olyan sokba, ajándék is lesz belőle, ami személyes is. Mosolyt fog varázsolni mindenki arcára, ha pl. hóembereket készítesz zokniból

[link]

De a legfontosabb az, hogy te magad rá tudj hangolódni arra, hogy a szeretet ünnepe, tényleg. :)

Két hét még rengeteg, nem vagy lemaradva semmivel! Még simán megjöhet a jókedved. Adj rá esélyt magadnak!

Boldog készülődést! :)

2019. dec. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!