Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki mérgező környezetben él,...

Aki mérgező környezetben él, hogy vészeli át a mindennapokat?

Figyelt kérdés

Nekem az anyám az, aki mgkeresíti az életem és sajnos suli mellett nem tudok annyit keresni, hogy el tudjak költözni pl. egy albiba, koliba, idegenek közé meg megint nem szívesen mennék...Viszont néha már úgy érzem, az idegösszeroppanás szélén vagyok, amikor bármit teszek...sőt, még tennem se kell semmit, szó szerint bármi történik velem, mindenből képes azt kihozni, hogy én mekkora életképtelen, hülye, idióta, tehetségtelen selejt vagyok. Pl. pár napja esett az eső és tele voltak ugye az utak pocsolyákkal, én meg mentem suli után hazafelé és ahogy leszálltam a buszról és elindultam, pár m-rel arrébb az út szélén volt egy hatalmas pocsolya, amibe egy autó bele is hajtott és rámcsapta a vizet, még a hajamba is belement. Persze mikor hazaértem, anyámék látták, hogy tiszta víz a nadrágom meg a kabátom is, mire kérdezték, miért nézek ki úgy, én hülye meg elmeséltem nekik az autós ügyet...Erre anyám velem kezdett el ordibálni, hogy én hogy lehetek ilyen hülye idióta, miért PONT OTT szállok le és PONT AKKOR a buszról, mikor ott jön az a bizonyos autó, hogy lehet valaki ennyire életképtelen, stb..Tipikusan az a fajta ember amúgy, aki ha a hírekben pl. meghallja, hogy valakit megerőszakoltak/meggyilkoltak/bármi történt vele, elkezdi óbégatni, hogy "hát a qrva anyját, meg is érdemli, minek megy oda, (megerőszakolás esetében) minek öltözött fel úgy, mint egy qrva", stb.


Más, aki hasonló emberek között él, hogy vezeti le az ebből származó feszültséget? Az a baj, hogy nem nagyon vannak barátaim, akikkel megbeszélhetném az anyámmal való konfliktusaimat, illetve aki van is "barátom", nem hisz nekem, mert amikor nálunk van, előtte anyám megjátssza magát és az illető szentül meg van arról győződve, hogy anyám egy szent lélek és amikor elmesélem neki az ilyen dolgait, látszik rajta, hogy azt hiszi, valami elmebeteg skizofrén vagyok és csak hallucinálom ezeket, vagy ferdítek...


2019. dec. 15. 18:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Szerintem minél hamarabb próbálj munkát találni, akár diákmunkát suli mellett és ha kicsit összeszedted magad anyagilag költözz el otthonról.
2019. dec. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2019. dec. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
21 vagyok
2019. dec. 15. 19:10
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

Kérdéseim felsorolva:

Egyedül élsz anyukáddal vagy van apukád vagy egyéb rokon aki besegít?

Ha igen vannak "barátai" akik feljönnek hozzá?

Hány éves vagy?

Amikor ilyeneket mond biztos vagy benne hogy nem fogyasztott semmiféle alkoholt tartalmazó italt?

Apukád (ha van) nem mond semmit ilyenkór?

Amugy ha nagyon rosszul esik hogy ilyeneket mond anya akkor szólhatsz a hatóságoknak! De ezt csak végszükség esetén! de ha még írsz tudok válaszolni egyéb kérdéseidre!! Kitartást (:

2019. dec. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
3. Vagyok nem láttam hogy 21 éves vagy bocs (:
2019. dec. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4.:

-Szerencsére nem egyedül vagyok vele, itt lakik velünk még az apám is, szóval ha nem engem b4szogat, vele veszekszik, aki, amikor épp nem kap dührohamot tőle és kezd el vele ordítani, csak csendben elengedi a füle mellett, amiket anyám mond neki, abban reménykedve, hogy egy idő után megunja és abbahagyja.

-Van 2 nővérem, de ők már elköltöztek és anyám miatt, illetve az állandó veszekedései miatt nem látogatnak minket valami gyakran.

-Barátai nincsenek, mert szerintem mindenki, aki kicsit közelebbről ismeri, hozzánk hasonlóan rühelli a környezetében.

-Néha szokott sörözni, de amúgy magától is ilyen.

-És amikor épp velem veszekszik (=amikor a közelében vagyok), apám meg se hallja kb., amiket mond, csak néha, mikor anyám toporzékolva ordít neki, hogy beszéljen velem, annyit közbeszól, hogy "halgass anyádra, csináld amit mond", de szerintem azt se tudja ilyenkor, miről van szó, csak így még mindig egyszerűbb, mint leállni vele veszekedni.

2019. dec. 15. 19:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyen suli, mikor lesz annak vége? Ha addig kibírod, meg se halld. Egyik füleden be, sőt, be se menjen azon a füleden. Hagyd ott, nem komolyan veendő. Ne is válaszolj rá, anyád őrült. Maradj tök laza, a hiba nem a te készülékedben van. És amint befejezed a sulit, azonnal állj rendesen munkába és bérelj egy szobát.
2019. dec. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
hasonló helyzetben vagyok. Én igyekszem a lehető legkevesebb kontaktot tartani elkerülöm amilyen mértékben csak lehet ha pedig mégis beszélnem kell vele gyorsan párszóban lerendezem.
2019. dec. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7. Egyetem, ez az első félévem és eredetileg 7 félév, de lehet, nem is fogom tudni annyi idő alatt befejezni :/
2019. dec. 15. 21:07
 10/11 anonim ***** válasza:
En most fejeztem be a harmadik felevem, de mar nem birom az itthoni legkort, nem akarok anyam szeszelyeitol fuggni, ugyhogy en jelentkeztem koliba, mivel BP-n mar a szobak is horror aron mennek... At kell ertekelnunk dolgokat ahhoz, hogy kitorhessunk ebbol. Nem biztos, hogy az esetleges kolis konflikusok jobban megviselnenek, mint az anyad degradalasai.
2019. dec. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!