Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is rossz és...

Szerintetek is rossz és örömtelen emberre vall az, hogy nem szeretném ünnepelni a karácsonyt?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy sosem voltam oda érte, vallásos sem vagyok, meg egyszerűen nincs mit ünnepelni a karácsony alatt. Legalábbis számomra. A legtöbbször csak megjátszottam az ünnepi hangulatot a másik fél kedvéért.


Párom 6 napra elmegy a családjához/rokonaihoz (különböző városokban laknak). Az Én családom távol lakik és nemrégiben voltam hosszabb időre látogatóban.

1. Nem szeretek a családommal lenni, de ezt nem hiszem, hogy tudják.

2. Pénzem sincsen jelenleg az utazgatásra.

3. Ha az illendőséget is nézném, most páromon lenne a sor, hogy az Én családommal töltsük a karácsonyt (eddig az Ő családjánál voltunk), de tudom, hogy Neki sincs kedve a családomhoz, ezért nem is hoztam fel ezt.


A párom rokonaihoz Nekem sincs túl nagy kedvem, mert az egyik személy konkrétan utál, a másik, hogy csak beleszólni tudnak az életembe. Így úgy gondoltam, hogy inkább egyedül töltöm az ünnepi időszakot, mivel számomra ugyanolyan nap mint a többi.


Nemrég viszont beszéltem a szüleimmel, és anyám teljesen elítélt ez miatt, és hogy milyen dolog az, hogy nincs kedvem párom családjához. Elmondtam Neki is ugyanezt, hogy semmi különleges nincs a karácsonyban, de letámadt azzal, hogy ez dehogyenm fontos dolog, hisz a szeretet ünnepe. Majdnem elsírta magát, és óriási csalódottságot okoztam számára. Egyébként Ő szereti az ünnepeket, főleg a karácsonyt, bár nem értem miért jó az, hogy kamu békességet játszunk. A szüleimnél a párom családjánál és rokonsagánál is szintúgy kapcsolati problémák vannak, nem is kicsit. Nem is beszélve arról, hogy a mi kapcsolatunk sem a legjobb.


Tehát bármit is teszek, bűntudatom van, és legszívesebben eretvágnék már, hogy ez elmúljon. Ha hazamegyek, Én nem leszek boldog és valószínűleg vita is lesz, mert nem bírok ott meglenni. Ha elmegyek párommal, végig kell hallgassam azt, hogy osztanak (a rokonság), és ide-oda utazgatni. Nincs igazából rossz viszonyom velük, mert még nem mutattam ki a fogam fehérjét, de félek, hogy a mostani alkalomnál elpattanna egy ideg és kiosztánam Őket, hogy foglalkozzanak a saját életükkel. Tehát ott is csak elrontanám a hangulatot, ha ez megtörténne. A másik, hogy utólag biztos megjegyeznék a szüleim azt, hogy nem voltunk náluk megint ünnepekkor.


Ha itthon maradok, bűntudatot keltek a páromba, hogy Ő „itt hagy”, a rokonsága biztos valami összeesküvés elméletet gyártana rólam és ezzel nyomná tele párom fejét, anyámnak így is állandóan fájdalmat okozok, és már nem akarok többet.


De, az Én boldogságomat az utóbbi időben senki sem veszi komolyan, és mindenki bennem akarja kiélni saját magát. Lehet pofátlanságnak tűnik, de legszívesebben csak magammal foglalkoznék, és mindenkit kizárnék egy kis időre, de ez sem megy, a hülye bűntudat miatt. Már tényleg néha ott tartok, hogy elküldenék mindenkit a búsba, ne erőltessenek rám olyat, amit nem szeretek, de anyám ezt is megmagyarázta, hogy sokminden van amit nem szeretnek az emberek, de meg kell csinálni pl. párom rokonaival való találkozást.


Bocsánat, hogy panaszkodtam, de tényleg érdekel, hogy most komolyan velem van a gond? Vagy más is van aki, ugyanúgy szinte traumaként éli meg ezt az időszakot, pedig önbevallása szerint semmi rosszat nem lát abban, hogy Ő közömbös/nem szereti az ünnepelést?



2019. dec. 21. 11:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
igen
2019. dec. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A karácsony már nem olyan mint régen volt.
2019. dec. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Megértelek.


Én magát a karácsonyt szeretem/szeretném, de már kb harmadik éve sirógörcsöt kapok előtte pár nappal is.

Hiába próbálom nem túl stresszelni a készülődést, mindig ez történik. Most is a siras kerülget. Kedvem sincs a sok cécóhoz, de muszáj. Ráadásul nincs is választásom mert még a szüleim hazában lakunk(anyukám elköltözött innen,néha hazajar) és ilyenkor nyilván idejönnek. Szóval vagy elmegyünk a párom szüleihez vagy itt vagyunk az enyémekkel. Tudom, külön lakás megoldaná ezt, de hát ugye a pénz...

Szóval nyugodtság helyett kényszeres elviselés és elnyomott stressz az egész ünnep. A párod helyében én otthon maradnék veled és bekuckóznánk, elzárva a külvilágot, sok kajával és filmmel meg a kutyámmal:))

Ha van kedved még panaszkodni erről nyugodtan írj privit. 22n

2019. dec. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
#2 de a Karácsony ugyanolyan.. az emberek változtak csak.
2019. dec. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig, de igen szerintem arra vall.

Mindenki túl agyalja ezt a Karácsony dolgot. Jó lenne, ha az emberek újra tudnák értekelni a kis dolgokat. Pici ajándék is teljesen jó, vagy ajándék nélkül éppenséggel. Nem erről szól könyörgöm, hanem hogy együtt vannak a szeretteid. Nem is vallás kérdése, lehet Jézuskrisztus meg Biblia nélkül is ünnepelni. Mi sem vagyunk vallásosak.

Egyszerűen összejöttök, leültök az asztalhoz, nem kell 5 fogásos vacsi, beszélgettek, aztán a nappaliban is kicsit mèg meséltek egymásnak. Ennyi. Utána néztek közösen egy bugyuta karácsonyi filmet, amin lehet nevetni és kész.

3 nyomorult nap a 365-ből. Miért olyan nagy szenvedés ez mindenkinek?

2019. dec. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A legkisebb rossz az, ha felveszed a legszebb mosolyodat, mész szépen a pároddal, és szorítod a szádat ha helyzet van. Neked nem lesz egy fáklyás menet, de akkor is így sérül mindenki a legkevésbé. Kibírod, és úgyis piszkálnának, így legalább ott vagy és nem a hátad mögött csinálják.
2019. dec. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#4 Nem is így értettem. A karácsony már nem arról szól aminek szólnia kellene.
2019. dec. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én a karácsonyt szeretem. A húsvéttal vagyok így amúgy. Nem szeretem.


Én sem vagyok vallásos. És amúgy is a Karácsony valójában nem is vallásos ünnep, csak a keresztények gyakran copy pasztáztak.


A többi lelkiismereti problémádra nem szeretnék tanácsot adni, ha nincs kedved ünnepelni akkor ne ünnepelj. Mond vissza a meghívást, ha nem akarsz menni. Szerintem így a fer, és úgyis olvasnák előbb utóbb rajtad, hogy kellemetlenül érzed magad.


A fiziológiai kérdés eltévedő vagyok. Ne hari, hogy eltévedtem ide, de úgy voltam, akkor már válaszolok a te kérdésedre is, bár őszinte leszek nem olvastam el teljesen csak az elejét. Vegyél rólam példát én le mertem írni neked, hogy nem olvastam el teljesen,csak láttam, hogy semmi kedved az egészhez. Így a válasz szerintem egyértelműen nem.

2019. dec. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A szeretet ünnepe, mi is így tartjuk, de én sem érzem már a főiskolai időszakom óta a karácsonyi hangulatom.


Hidd el én is mindent megteszek, hogy a régi ünnepi hangulatom megtaláljam. Már csináltam mindent, énekeltem a karácsonyi dalokkal a kb 10 éve nem használt hangszálaimmal, miközben az utcán profi zenészek koncertet adtak, szégyen nem szégyen :D, bár szerencsére az én éneklésemből a szobámból semmit nem érzékeltek, és abból csak az lett hogy kritizáltam magam milyen hamis, vagy jókat nevettem magamon, hogy milyen jó, hogy nincs a szobámba a tehetségkutató zenész zsűri, mint ahogy a tv-be ott ülnek.


Vagy gyorsan dzsekit cseréltem és felvettem a dzsekim amin szarvas minta és hópehely van hátha megtalálom a hangulatom, de csak az első gondolatom az volt, hogy vajon mit csinál most egy szarvas az erdőbe és nem az jutott eszembe, hogy vajon milyen lehet szánon utazni. :D


És egy vígjáték jutott eszembe, ahol a télapó beszélő szarvasa egy házba landolt, és tök vicces volt. Nem tudom a film címét.


Vagy az a szarvas, ami Amerikába beszabadult egy műszaki terméket árusító boltba, úgy ment a raktárba mintha ott dolgozna, és felvett az agancsával egy hajszárítót, majd gyorsan távozott a boltból. Biztos valamilyen buli meghívása volt, és valami különleges sörényre vágyott. :D


És bár vicces volt, de a karácsonyi hangulatom sz.r-ik rám mióta fősulin tanultam. :(


Régen volt hogy nyáron is karácsonyi hangulatom volt, jó lenne megtalálni újra.


Azért van bőven ötletkém, hogy tudom újra érezni az örömteli ünnepi hangulat örömét, amit gyerekkoromba.

Lehet az őseim lesz a válasz a problémára, mivel van ilyen nevű ősöm. Dédnagyinak szólni kéne, hogy meglátogathatna az északi sarkról, mert valószínűleg ott van ő is és az ünnepi hangulatom is. :D


Ezt csak azért írtam, bár tudom nagy többségnek 10 éves szintű lesz, amit írtam, de direkt csináltam, mert úgy látom kezdesz nagyon elmerülni a bűntudatba, és ilyenkor a poén mentőöv szokott lenni. De most őszintén nem vagy azért sz.r alak, csak mert az jutott anyukádnak eszébe, hogy a karácsony a szeretet ünnepe, ő szerintem nem így gondolta, hanem megijedt, hogy el vagy. Hidd el én is mindent megteszek, hogy a régi ünnepi hangulatom megtaláljam. Lásd milyen jó fej vagyok azért próbáltam tovább olvasni az eltévedésem után, mivel én valójában egy fiziológiás kérdésre válaszoltam, de lehet majd később újra próbálom. :)


Szánd már meg magad, és kezd el értékelni, hogy ha neked a nem érzés van akkor a nem érzés van, az is lehet ünnepi érzés :D, attól még nem vagy rossz ember. Aki nem érez semmi karácsonyi hangulatkát ilyenkor annak a "Nem" hangulat ünnepe van. :) Miért ne?! :D


Az embereknek is meg kell érteniük, hogy az ünnepi hangulat "nem" :D parancsszóra megy.

2019. dec. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 gublug ***** válasza:

Dehogy vall!

Tok normalis vagy!

Engem sem erdekel evek ota. Allj ki magadert es az otleteidert! Eloszor nem fogjak erteni, de tarts ki, mutasd h tantorithatatlan vagy! Nem lesz valasztasuk, toleralni fogjak (a jobbja meg elfogadja).

2019. dec. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!