Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarja sok huszonéves...

Miért akarja sok huszonéves előttem azt bizonygatni, hogy ő is valaki?

Figyelt kérdés

30 körüli vagyok, elég sok területen sikeres fiatal, panaszra nincs okom. Ma elgondolkodtam azon, hogy a korombeliek jó része, akivel néha összefutok, kb. 80%-uknál megfigyeltem, hogy bizonygatni akarják, hogy ők is olyan törekvőek és sikeresek, mint engem látnak. Hogy ők is valakik. Sosem nagyzoltam, egy tucat dolgomról nem is beszélek, nem mutogatni vannak a dolgaim, sem a pénzem.

Mégis ilyen mondatokat kaptam az elmúlt hónapokban, ami elgondolkodtatott:


1. Bolti eladó, minimálbér közeli összegért, akinek a párja nem dolgozik, egy fizetésből élnek szülőknél: "Én simán megtehetném, hogy nem dolgozom, de így le tudom kötni magam, nem unatkozom"

2. Pincérnő külföldön, jól élnek, de azért nem ennyire, kb. bemutatkozás után 3 perccel: "Én nem megyek el ilyen-olyan helyekre dolgozni 1500 euróért, mert eddig simán hazahoztam a 2-3000 eurót is, szóval az 1500 nekem semmi".

3. Pénzváltónál dolgozó ismerős fél órán át ecseteli, hogy bár most rosszul keres, hamarosan ő lesz a nagyfőnök, mert megígérték neki

4. Futár ismerős folyton a hű de magas életszínvonaláról beszél, kb úgy él, mint én az ötször annyiból, fogalmam sincs, hogyan hozza ki

5. Gyártósori alkalmazott ismerős első találkozásra hosszasan azt ecseteli, milyen fontos ő a cégnél és micsoda pozíciója van

6. Banki alkalmazott ismerős folyton arról beszél, hogy ő prémium akárki a banknál és milyen magas pozícióban van, miközben nem is

7. Kisvállalkozó ismerős arról papol, hogy micsoda gondjai vannak, hogy már nem fér bele a Kata havi 1 milliós keretébe, annyi pénzt keres, közben meg megemlíti a méregdrága kávéját, meg csak luxus ruhamárkákban hajlandó megjelenni velem


Vajon miért jön az ismerősök 80%-a ezekkel? Miért állítanak sokszor valótlanságokat is csak azért, hogy menőbbnek, nagyobbnak, sikeresebbnek tűnjenek? Úgy látom, előttem jobban teszik a fejüket, más, hozzájuk hasonló társaságban kevésbé. Bizonyítani akarnak nekem, mert tudják (akár elsőre is közös ismerőstől), hogy nekem jól megy a sorom, és kisebbségi komplexusuk van? Vagy én túlzom el, és csak mesélnek magukról? De többekről tudom, hogy konkrétan hazugság, amit nekem mondtak...


2019. dec. 22. 22:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Elég valótlannak tűnik ez az egész.
2019. dec. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Te miért itt a gyakorin bizonygatod, hogy jól keresel?
2019. dec. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
Mert az emberek látják, hogy neked jól megy és irígyek, érzik, hogy egész életūkben nem lesznek képesek elérni azt, amit te, így nem akarják, hogy lennebb legyenek, ugyanakkor ezzel próbálják elhitetni magukkal, hogy az ô kis nyomorék életükben minden rendben mûködik. Jó, hogy nem adod tudtukra a dolgaid, nincs is értelme. Én egyszer bedôltem a "mennyit keresel?" kérdésnek s mondtam egy kisebb összeget, aztán jöttek is a pofonok. Engedd el a füled mellett, mosolyogj rájuk s mondd, hogg "igen? Na, örvendek, hogy jól vagytok s jól alakul az életed" de sose áruld el az ilyennek a te helyzeted.
2019. dec. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Amiért te itt azt akarod bizonygatni, hogy vagy valaki. Közben nekem úgy tűnik, hogy egy frusztrált senki vagy, aki az élet nagyon sok területén sikertelen, ezért próbálod itt magadat fényezni.
2019. dec. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Pl volt a páromnak egy barátnője, aki egész eddig normális volt, majd amikor kikísért a parkolóba, és meglátta az új autónkat, azóta folyton nagyzol a páromnak, mintha bizonyítani akarna. Azóta olyanokat mond neki, hogy nekik 3 autójuk lesz, mert megtehetik, hogy hobbiból fenntartsák a harmadikat. Meg hogy pikk-pakk lefizették a 7 milliós lakáshitelüket, mert jól tudnak gazdálkodni a kb. 3-400 ezres összfizetésükből.
2019. dec. 22. 23:07
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Ilyenek az emberek..nem csak neked csinálják
2019. dec. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%
Harmadik válaszoló vagyok... Fogadni mernék, hogy az pontozott le, aki magára ismert a nyomorék élet kifejezésnél :-) igen, az embereknek fáj, ha valakinek jobb. Ritka az, aki örülni tud a más sikereinek. Ez ilyen...
2019. dec. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem csak beképzeled, mert már annyira el vagy szállva magadtól a semmire fel, hogy azt hiszed mindenki rád irigykedik.
2019. dec. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Milyen jó memóriád van. Az is lehet, hogy ezeket noteszba gyűjtöd, az még jobb!
2019. dec. 23. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha így beszélsz róluk gondolom nem a barátaid. De akkor meg mit számít a véleményük, mit számít hogyan élnek és mit mondanak? Munkámból kifolyólag mindenféle emberrel találkozom, és én is sok sztorit hallottam már, volt aki kamuzott, volt aki igazat mondott. Egyszerűen ha nem fontos ember az életbe el kell engedni, hogy mit mond. Kibeszéli magát az illető, aztán viszont látásra. A te életedet ők nem befolyásolják, te törődj a saját munkáddal.

Rengeteg hasznos energiát felszámol, ha azon agyalsz, hogy milyen hülyeségeket beszélnek mások és ezen morgolódsz. Ez nem egy pozitív tulajdonság. Gondold végig, hogy te találkozol sok emberrel, és kötelességed lenne kitalálnod, hogy igazat mond vagy sem, mert te egy hazugságvizsgáló lennél. Na ugye hogy milyen szhar lenne. Még milyen jó, hogy nem kötelességed ezzel foglalkozni.

Nekem volt olyan, aki olyan cifra sztorit mondott, hogy azt hittem beszharok, de aztán kiderült, tényleg igaz, hogy ~mittudomén~ ő a gyerek apja.

Meg volt olyan is, igaz ez egy kicsit más, hogy azt mondták, hogy meghalt a fia és hogy emiatt hagyta ott a munkáját. Ja aztán full kamu volt az egész. De ki hazudik ilyet? Hát ő. Meg olyat mondott, hogy ölt embert(nem magyarázom), meg volt katona a fronton(19 éves), meg olimpiai bajnok volt csak lerokkant(csak a nevét nem ismeri senki), meg nem kellett betanítani mert magától megtanulta a villanyszerelő szakmát(jah full biztonságos), veri a férje(egyedül él). El kell engedni.

Igaz ezek nem olyanok, hogy jól élek felvágok közbe nem, csupán embereket temetnek el, és irreális dolgokat mondanak és megrögzött hazudozók mert ettől érzik magukat többnek ha sajnálják őket. És ezekkel vagyok körülvéve. Szerinted érdekel? Hát nem. Nekik rossz ha hazudnak, nem nekem.

Szóval gondold végig, van e értelme ezen rágódni, és örülj, hogy nem kell velük foglalkoznod két mondatnál többet.

2019. dec. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!