Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti bele szoktatok gondolni,...

Ti bele szoktatok gondolni, hogy ilyenkor szentestén hány ember tölti Mo. -on éhezve/lelkileg összezuhanva a karácsonyt vagy hány embert bántalmaznak jelenleg?

Figyelt kérdés
Mert én ilyen szentimentális, szociálisan érzékeny típus vagyok és rossz belegondolni milyen álszent a világ. De én sem vagyok boldog, mert a könyveim felett kell görnyednem és pusztulnom a tanulásban, hogy sikerüljön az államvizsgám, mert különben a következő karácsonyt már az utcán fogom tölteni (vagy fent a felhők fölött).

2019. dec. 24. 22:32
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

"míg pl. az Egyesült Államokban +tízmillió forintos hiteltartozást halmoznak fel, mire lediplomáznak"


Itthon ugyanez megvan csak hallgatói szerződés formájában. Ha nem végzel időben akkor fizethetsz. Nekem sajnos ez már összejött. Az USA-ban ráadásul a diploma garancia a jól fizető munkahelyre. Ha nekem meglesz a diplomám, pályakezdő munkanélküliként fogom kezdeni a januárt... vszeg min. jó pár hónapig jobb esetben.

2019. dec. 24. 23:29
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

"Az USA-ban ráadásul a diploma garancia a jól fizető munkahelyre."


Biztos vagy te ebben? Nem hiszem, hogy ott az egyetem előtt sorban állnak a munkáltatók, hogy állást ajánljanak a friss diplomásoknak.

2019. dec. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Nem kötelező a diákhitel. Attól, mert nem végzel időben, még nem kell fizetned érte, csak ha már annyit csúszol, hogy áttegyenek fizetősre, vagy ha a 12 állami támogatott félévedet mind elhasználtad, ami 6 év. Ha ennyi idő alatt nem tudja valaki befejezni azt a szakot, ami elvileg érdekli és abban szeretne dolgozni, arról már te tehetsz. Nekem is volt elég sok csúszó csoporttársam, rendes időben csak a kezdeti létszám harmada végzett, mégsem került át egyik sem fizetősre, pedig volt aki akkor végezte el az alapképzést, mikor én a mesterrel végeztem.

És amúgy meg az USA-ban is elég sok diplomás munkanélküli vagy diplomás takarító, mosogató van. Nem kell mindent elhinni a nagy Amerikáról. Aki nem menő üzletember, ügyvéd, valakinek a valakije, ugyanúgy napról napra él, nem a szakmájában dolgozik, mint nálunk.

De ha nem hiszed, nyugodtan menj ki oda és próbáld ki, milyen ott és megtapasztalod. Nekem jött már haza onnan volt osztálytársam, pedig tanulni volt kint és nem látott lehetőségeket, amiért ott kellett volna maradnia hosszabb távon.

2019. dec. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem szoktam rajta gondolkodni. Általában a magam bajával vagyok elfoglalva, nincs időm mások baján is gondolkodni. Ők se azon gondolkodnak, hogy nekem milyen problémáim vannak, úgyhogy én sem filózok az övékén. :D
2019. dec. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Bár nem tudok rajtuk segíteni ténylegesen, de igen, gondolok rájuk én is, mert tudom sajnos, milyen az, amikor karácsonykor borzasztóan magad alatt vagy. Annyit azért teszek, hogy akiről tudom, hogy nagyon magányos, annak írok egy boldog karácsonyt privátban. Hidd el, sokszor ezek a nagyon apró dolgok is segítenek!
2019. dec. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nem különösebben érdekelnek a magyar szerencsétlenek. Az afrikaiakat pl jobban sajnálom, mert ott valóban nincs lehetőség jobb körülményekre. Itt azért lenne. Csak hát le kéne győzni azt a nagy pofájukat, mert valami rokona mindenkinek van, vagy legalább vmi olyan régi ismerőse, akinél meghúzhatná magát, munkát is találhatna. De nem ,jobb haragudni, utálkozni a rokonokra, meg koldulni. Az meg,hogy valaki a 6-8 osztályára vállal gyereket, hát nem tudom sajnálni. Egye meg, amit főzött.
2020. okt. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A bántalmazottakat se tudom sajnálni. Hány szervezet van, akik segítenek az ilyeneknek. Aki kéri a segítséget, annak tudnak segíteni.

Nagyon igaz az a mondás,hogy "Áldozat csak először vagy, utána már önkéntes."

2020. okt. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Utolsó! Látszik, hogy fogalmad sincs a bántalmazás lélektanáról, max. a tv-ben hallod a híreket 2-3 percben, de a dolgok mögé nem látsz. Na nem baj, a baj inkább azzal van, hogy teljes vállszélességgel állítasz nettó baromságokat.
2020. okt. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Utolsó!

A te elképzelésed alapján azonban nem szabadna léteznie olyan bántalmazottaknak, akik segítséget kérnek. Mert a "lélektan" által elmondottak nem engedik, hogy a félelem miatt segítséget kérjen. Akkor hogy is van ez, hogy mégiscsak akad nő, aki kér segítséget?

2020. okt. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Dolgoztam a területen, úgyhogy picit több rálátásom van a témára, mint neked. A kérdés nem az volt, hogy van-e, aki kér segítséget. Te kijelentettél egy tényt, miszerint csak kérni kell segítséget, és megoldódik a probléma. A francokat... Elárulom, a masszív többség kér segítséget, de ugye a segítség sokszor nem jön addig, ameddig vér nem folyik. Elmész egy anyaotthonba? Simán odamegy az agresszor balhézni, de odamehet a munkahelyedre, a szüleidhez, a barátaidhoz, bárhová. Arról nem is beszélve, ha gyerekként vagy egy ilyen szituban benne, teljesen kiszolgáltatva, és azt a mintát látod, hogy tök normális a másik ember fél fogsorát kiverni. Azt írod, miért tartanak egyesek haragot a rokonokkal. Hidd el, nem úri passzióból azt sem, nem mindenkinek jut habos-babos rózsaszín mesecsalád... Úgyhogy DE, kérnek segítséget, csak tudod sokan lesz.rják és láttatlanban ítélkeznek.
2020. okt. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!