Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez érthető viselkedés vagy...

Ez érthető viselkedés vagy elfogadhatatlan?

Figyelt kérdés

Ha valaki megemlíti az alkoholt, felhúzom magam, nem bírom sokáig hallgatni a témát, inkább ott hagyom a beszélgetőpartnereket, csak legyen vége. Valószínű annak is szerepe van benne, hogy kisebb koromban apukám alkoholista volt egy ideig és valahogy emiatt annál inkább zavar a téma és én is annál inkább nem iszok egy kortyot se. Amúgy se ízlik de így meg falra tudok mászni.


Ha valaki megemlíti a pálinkát, már rosszul vagyok. Meg amikor arról beszélnek, hogy forralt bortól mennyire lehet berúgni. Mikor jön minden nap valami vendég és minden nap előjön a téma, az borzasztóan idegesít.


Apukám tudja, hogy idegesít a tèma ( évek óta egy korty alkoholt se iszik amúgy, mert rájött, hogy én azt nem viselem el) és mègis simán beszél róla. Anyukám is tudja szerintem de senki nincs rám tekintettel.


A párom azt mondja, tegyem túl magam a múlton, mert nem húzhatom fel magam örökkè ezen de könnyű mondani.


Meg van olyan rokonom, aki bulizik meg inni is szeret, bár nem alkoholista, ő ezt lazàn fogja fel de én pont az ellentéte vagyok. Amúgy bulizós se vagyok de a téma is zavar.


Én vagyok túl érzékeny vagy mások túl lazák?


2019. dec. 26. 13:39
 1/1 aparalyza ***** válasza:
Lehet túlreagálod. Viszont érthető a motivaciód. Azt kell egyensúlyba tenni, hogy másoknak és magadnak se okozzon tünetet (ideges leszel, a beszélgető partnerek rajátszanak, stb.).
2019. dec. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!