Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez tényleg elfogadhatatlan...

Ez tényleg elfogadhatatlan viselkedés egy játszótéren?

Figyelt kérdés

Elég nagy játszótérről van szó,nagyoknak való játékok is vannak benne(magas csúszda,lógva átkapaszkodós).

kisfiam más homokozó játékával is előszeretettel játszik, amit elég sok anyuka nem tolerál...de ott hagyják az amúgy nem túl nagy homokozóban, nem tesszük tönkre,nekünk is van,és sokszor azt sem tudjuk kitől kéne megkérdezni, hogy lehet-e vele játszani.Ez komolyan annyira zavaró dolog.Csak mert engem speciel tökre nem zavar, ha mások a mi játékunkkal játszanak.

A másik, hogy van olyan, hogy nem csak én és 20 hónapos fiam megyünk le, hanem férjem is,anyukám,meg 3 tesóm(akik már nem kicsik)De soha nem zavarunk senkit, nem vesszük el mások elöl a hintát,játékokat,stb,sőt öcséim még építenek is várat más gyerekeknek.Ehhez képest néhányan úgy néznek, hogy mit keresünk ott annyian...Hozzáteszem más gyerekekkel is több szülő lejön, csak ők a padokon ülnek.Tényleg nagy a játszótér.


2012. júl. 9. 20:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

Ha a felnőttek nem zavarják a gyerekeket, akkor nem hinném, hogy ez gond lenne.


A másik: tanulja meg a gyerek, hogy mi az övé, is mi nem. Másét ne vegye el, csak ha engedélyt kap rá.

2012. júl. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk ez úgy működik, hogy lemegyünk, és direkt több játékot viszek, teszem azt 2-3 darabbal, hogy a többi gyerek is a közelébe juthasson. Minket se zavar, és kifejezetten, hangsúlyozottan tanítom a leánykának, hogy osztozunk és mást is engedünk játszani a játékainkkal. Ebből felénk sosem volt vita, sosem volt szájhúzás. (Teszem hozzá, előfordulhat, hogy azért, mert kertes környéken élünk és túl sokan nem jönnek ki a játszótérre. )Azt mondom, hogy szerintem, amíg vigyázunk egymás játékaira, addig ez nem gond. Legalább is részünkről. Természetesen, ha egy-két szülő van ott, megkérdezzük, de úgy vélem, hogyha 10-15 szülő mászkál, 15-20 gyerekkel, akkor ez megoldhatatlan. Az meg hogy hányan mentek le, rátok va bízva. Elvégre a közösségi játszótér közös, és nem csak a gyerekek ismerkedhetnek, hanem mi, szülők is.
2012. júl. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%

Nos, engem sem zavart egy ideig hogy más hasonló korú gyerekek játszottak a fiam játékaival. De egyszer amikor a fiam a saját kis homokozó készletével akart játszani,és jött egy gyerek aki kivette a kezéből,hogy már pedig neki is pont a kis lapát kell,ráadásul a gyerek anyja még oda is megy a fiamhoz,hogy "ad szépen oda Petikének a lapátot" akkor berágtam. Onnantól kezdve igenis zavar,hogy más gyerekei is elveszik a játékot. Mindenki vigye le a saját gyerekének a játékát,és játsszon azzal. Ha hazamennek akkor mindenki szedje össze,és vigye haza. Nekem elegem lett,hogy mindig én vettem,pótoltam ki a játékokat.


A másik. Akármekkora játszótér, az nem felnőtteknek van. A szülők a padon ülve figyelik a gyereküket,és nem ülnek be a homokozóba. Ez ugyanolyan nem is tudom mit lehet rá mondani,talán sértő vagy nem odaillő,mint a strandokon a bébi medencében áztatott sok felnőtt lábak. Ha belegondolok,hogy a legtöbb ember még azt sem veszi észre hogy gombás a lába,de áztatja a bébi medencében..

2012. júl. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mindig figyelem, hogy fiam a sajátjával játsszon, de engem nem zavar, ha más játszik a mienkkel.És mindig megkérdezzük,ha máséval szeretne játszani.De ha ott van hagyva a homokozóban nem kevés játék, és pont nekünk nincs fagyis formánk és 1-2-t készítek fiamnak,akkor az tényleg baj?Oké,lehet lehetnek rossza tapasztalataik,azért ilyen "harapósak"...

A másik meg,hogy tesóim mindig háttérbe vannak húzódva egészen addig,míg el nem kezd ritkulni a játszótér,mikor már elég kevesen vannak, akkor jönnek be "játszani".

Panelban lakunk, a közelben ez az egyetlen nagy játszótér,normális játszótér.

2012. júl. 9. 20:46
 5/14 A kérdező kommentje:
Amúgy meg engem jobban zavarnak azok az 5-6 évesek, akikre nem figyelnek a szüleik és teniszlabdával dobálóznak úgy,hogy majdnem fejbe dobnak vele...
2012. júl. 9. 20:48
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Én is önzetlenségre nevelem a fiam, ha valaki kéri játszhat a játékával, de gazdátlan játékkal nem engedem játszani. Szeretném, ha megtanulná, hogy azzal játsszon, amit elkért, és vigyázzon is. Nálunk homokos az egész játszótér, van egy kis homokozó is. Mivel én szeretek homokozni a két éves fiammal a homokozóba nem ülünk be, mert az kicsike a gyerkőcök is alig férnek el. Mi a padok előtti homokos részen végzünk ásatásokat, aztán aki akar csatlakozhat.
2012. júl. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

nálunk is így van amúgy,hogy homokos minden, és mi addig nem is megyünk be míg kicsik ott vannak...

de pl pont ma 4 szülő ült 2 babával a homokozóban,jókat beszélgettek,aztán mikor elmentek és már egy ideje senki sem ment be,mi bementünk.És aztán pont ők néztek furán...

2012. júl. 9. 21:00
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Az első dologgal amit írtál én sem értek egyet. Én következetesen arra tanítottam a fiamat egész pici kora óta hogy ne nyúljon hozzá idegen holmihoz, még akkor se ha az látszólag gazdátlan. Szerintem nem jó ha megszokja a gyerek hogy más otthagyott holmiját szó nélkül el lehet venni. Más kérdés ha megtetszik neki valami, odamegyünk a tulajdonosához, szépen együtt megkérdezzük hogy játszhatunk-e vele és utána engedem meg neki. És a végén ő viszi mindig vissza annak akié volt.

A másik dologgal szerintem nem kell foglalkozni, a játszótér mindenkié, nincs kikötve kik és hányan mehetnek oda, nálunk is a homokozóban mindenki szokott ücsörögni, mindenféle korú gyerekek, kicsik, nagyobbak, szülők, nagymamák. Nincs erre külön szabály.

2012. júl. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Ez egy elég kényes kérdés, szerintem. Egy ideig engem sem zavart, hogy ha mások játszottak a mi játékainkkal, mert beleírtam mindbe a fiam nevét, így nem volt kétséges, hogy kié, de amikor már a 2. labdánkat akarták lenyúlni (úgy kellett a gyerek és az anyuka után menni...) akkor én is bepipultam. Oké, hogy játszik vele, (mellesleg meg sem kérdezi) de legalább adja vissza, ne vigye el! Én sem engedem a fiamnak, hogy más játékával játsszon, csak ha megengedi a tulaja.

A másik fele, nem tudom, mekkorák a tesóid, de én sem nézem jó szemmel, ha nagyobbak (16 fölöttiek) vannak a játszón, mert káromkodnak, köpködnek, nem figyelnek a kicsikre (ne vedd magadra) és lehet, hogy ezért nem nézik jó szemmel a te tesóidat sem, mert az emberekben már alapból ez az előítélet van benne.

2012. júl. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem mentegetni akarom magam(bár most úgy fog tűnni:)),de rosszul fogalmaztam...csak akkor játszunk máséval megkérdezés nélkül,ha nincs ott a gazdája, de akkor is max néhány perc erejéig,aztán ugyan oda tesszük vissza,el sem visszük.Amúgy mindig megkérdezzük.

A tesóim meg egyáltalán nem káromkodnak, nem azok a tipikus "bandázós" tinédzserek,ezért nem tartoznak egy "klikkbe" sem a lakótelepen, hanem inkább lejönnek a játszóra és várat építenek fiamnak, más gyerekeknek és tényleg figyelmesek.

De látom minden játszótéren nagyon más a szokás,a válaszokból is ez jön le.

2012. júl. 9. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!