Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális viselkedés ez egy...

Normális viselkedés ez egy 2,5 évestől? Mert szerintem elfogadhatatlan.

Figyelt kérdés

hosszú lesz, de szerintem ez tényleg extrém eset.


Októberben volt 2 és fél éves.

Becsúszott gyerek,apukája nincs, anyuka neveli a nagyszülőkkel, és nagyon-nagyon rosszul csinálják.


Kezdem az evésnél, etetőszéket sosem használtak , mai napig ölben eszik. Nem eszik egyedul, etetni kell,még a kenyeret is a szájába kell adni. ( kiskorában sosem próbálták ,hogy egyedul egyen)

mostanában próbálják rászoktatni, hogy egyedul kéne, de addig sikít hogy “anya segít “ amíg nem adják a szájába. Alig rág,mindent nagyon apróra vagnak,pl panírt nem eszi meg.


A másik a játszás, ez a gyerek egyszerűen nem játszik. Születésétől fogva szinte csak kézben volt ,nem volt szoktatva az egyedul való jatszashoz. Nincs az, hogy kisautózzon, kirakósozzon, építőkockázzon. De még az anya se ül le vele hogy oke akkor játszunk . Mostanában próbál vele néha rajzolni , de itt sem ül le egyedul az asztalhoz, ölbe veszi,anya rajzol ő meg nézi. Mesét se néz egyedul, valakinek ülnie kell mellette, addig hisztizik.



Egész nap visít/sikít ha epp nem az van amit ő akar,pl nem emelik fel.


Születése óta nem vitték sehova, se sétálni,jaszoterre stb. Nyáron elvitték magukkal bevásárolni, égnek állt a hajuk mire hazaértek attól amit allitolag leművelt a boltba. (Mit vártak ?? Egyszer egyszer el lehetett volna vinni mikor kisebb volt,hogy szokja.)

Pár hónapja viszik játszótérre is , fél a gyerekektől , nem játszik ott se.

Allitolag azért fél,mert egyszer meglökte egy kisfiú. Szerintem egy gyerek nem általánosít ,és nem üvölt egy ilyen miatt ha meglát egy gyereket.


Tehát az van ,hogy a gyerek irányít , elküldik kezet mosni, addig sikít hogy “anya jön” amíg anya tényleg megy vele, de ugyan ez van mindennel, semmi következetesség. WC-re nem tudnak elmenni a gyerek nélkül,mert konkrétan oda is bemegy veluk,ennyi időre nem hajnaldo egyedul maradni. És meg az sincs ,hogy egybe lenne a fürdő meg a WC.


A beszédével nincs baj, pár szót már összetesz ,kifejezi magát.


Szerintetek mi lesz vele pl oviban?

Változtatni nem fognak a nevelésben ,mert ők azt hiszik(papa,mama ,anya) hogy mindent jól csinálnak , és a kisfiú milyen ügyes okos, mikor rákérdeztem hogy szerintük nem e baj,hogy nem jatszik egyedul, azt mondták “ő nem olyan bamba,hogy egyedul játszon “


Én még tényleg nem láttam olyan 2,5 evest, aki 2 percet ne lenne el egyedul.

Az anyuka nem főz,takarít a gyerek mellett,mindent a mama csinál.


2017. nov. 7. 16:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem semmi baja a gyereknek, egyedül az furcsa, hogy nem mer egyedül próbálkozni.


Amúgy a kisgyerekek is általánosításból tanulnak, mint minden gondolkozó ember. Az enyémnek egy rossz élménye volt a poloskával(leesett mellé), azóta olyan messzire kerüli sikítva, amennyire csak lehet.


Kevesebb rosszindulat kellene a családnak, és a gyerek minimális önálló dolgait egekbe kellene dicsérni, hogy igénye legyen több önállóságra.


Nem kell aggódnod miatta, életképes lesz.

2017. nov. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
A szülők viselkedése nem normális és káros. Nem a gyerek hibája, kvázi ő "normális" hogy ezek után ilyen lett.
2017. nov. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen, lehet hogy rossszul fogalmaztam, nem a gyerekkel

Van a baj,hanem a szülőkkel , és ebből adódik a nem nornalis viselkedés .

2017. nov. 7. 16:55
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
Sógornőm kisfia is ugyanez, pedig nagyon szeretem mindkettőjüket, de szerintem katasztrófa a helyzet. Ő még csak másfél éves, de semmit se hajlandó egyedül csinálni, mindent az anyukájának kell, pisilni nem mehet el egyedül, mert a gyerek zokog, ordít, csapkod, veri az ajtót. Aludni is csak úgy alszik, ha átölelheti az anyukája nyakát. Nem hagyja enni, ha a saját szájába rakná az ételt akkor a gyerek kiveri a kezéből aztán meg röhög rajta. Nem tudom mi lesz később, de most nézni is rossz és sajnos Ő is és a Nagymama is azt mondják a páromnak (mi most várjuk csak a babánkat), hogy minden baba és kisgyerek ilyen, meg, hogy még kicsi és nem tudja mit csinál.
2017. nov. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsó ,ugyanez a helyzet itt is. Ők is mindenre annyit mondanak hogy “minden gyerek ilyen”. hát nem, nem ilyenek.
2017. nov. 7. 17:22
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem ez nem normális dolog és igen baromira anyuka hibája és ezzel hamarosan szembesülni is fog az óvódában.

A környezetemben is van egy hasonló kisfiú ott még pluszba a gyerek kezébe telefont is nyomtak nem volt akkor 2 se.

2017. nov. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az oviban eleinte meggyűlik a baja az óvónéniknek vele, de nagyon szépen, nagyon sokat, és hamar megfog változni a gyerek. Ott eleinte rossz lesz neki, mert nem lehet mimdent amit akar, ill. Következetes lesz minden, szabalyok lesznek. De hamar rá fog érezni a dologra és nem lesz vele baj. Onnanstól nagyon fogja tudni, hogy közösségben mit lehet, és azt is, hogy otthon mit. Nagyon sok ilyen broblemás gyerek van. Több mint hinnétek. De szerencsére ha nincs szellemi probléma, akkor jól kezelhető a dolog. :)

Egy óvónéni.

2017. nov. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

4-es, fognak érni meglepetések. :D


Semmi égbekiáltót nem írtál, kérdező.

Általános és normális, hogy követi egy ekkora gyerek a wc-re is a szülőt.

A hiszti, a dac korosztályos.

Nagy önálló játék nem várható még egy ennyi időstől. Természetes az élménymegosztás igénye is.

Egyedül az evés problémás kicsit.


(Gyógypedagógus)

2017. nov. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó, én látom a saját szememmel, hogy itt mi, miért történik, hiába pontoztál le és hiába küldöd a vigyorgós, gúnyos fejeket, ez a dolog nem normális, arra neveli a gyerekét, hogy nélküle ne bírjon és ne akarjon meglenni, ha Te is erre neveled a tieidet, vagy akikkel Te foglalkozol is így vannak nevelve, akkor szuper. Vannak a környezetemben más kisgyerekek is, ők is követik és szeretik az anyukájukat, de nem rúgnak arcon és nem harapnak karon senkit azért, mert az anyjuk enni próbál, vagy mert a nappali 6 óra alvás alatt nem gubbaszt végig mellettük és nem is ordítanak könnyek nélkül torkuk szakadtából és nem tépik senki nadrágját MINDEN MÁSODPERCBEN amikor az anyjuk leteszi őket. Röhöghetsz, de ilyen meglepetések nem fognak érni engem. Köszi a kommentet.
2017. nov. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Lol de béna vagy négyes, milyen 6 órás alvás?

Ebből tükröződik mennyire felnagyítod rokonod teljesen átlagos életét.

Vicces hogy még gyereked sincs de egy gyógypedagógus szavát becsmérled mikor fingod sincs még az egészről.

Igen szeparációs korszak ilyen, 10 hónapostól egészen 2 éves korig hullámzóan jön, én se pisiltem egyedül már másfél éve, na és ? Minek ordítson a gyerek az ajtó előtt ha nyitva van és ha akar bejön, ebből semmi kár nem éri maximum előbb lesz szobatiszta, és leszokik róla egy iskolást se láttam még az anyukájával pisilni.

Szerintem míg ezeket nem éled át ne hidd hogy mindenki hülye csak te vagy a helikopter.

Gondolj majd vissza a szavaidra 2 év múlva, te se leszel tökéletes anyuka azt megmondom előre.

2017. nov. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!