Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért hazugság ha nem...

Az miért hazugság ha nem írtam bele a jelentkezésembe a diplomámat ha egyszer az álláshoz nem kell és nem is kérdezték?

Figyelt kérdés

Megvádoltak hazugsággal a munkahelyemen, mert nem számoltam be a diplomámról jelentkezéskor.

Nem értem ez miért lenne hazugság? A munka betanított jellegű nem igényel diplomát. A munkakör betöltésének feltétele az érettségi. Hát megmondtam hol és mikor érettségiztem (+ érettségi bizi másolata leadva). Ennyi kell a munkához. Ők ennyit kértek, én enynit adtam.

Hogy az érettségin kívül még mi van (diploma,sőt diplomék) azt ők nem kérdezték, én nem mondtam.

De ez miért hazugság? Én soha nem állítottam hogy ne lennék diplomás. Ők megkérdezték van-e érettségim. Van. Ezt kérdezték én erre válaszoltam.


Ebben hol van hazugság? Még az elhallgatást se lehet ráhúzni mert miért számolnék be X végzettségtől ha egyszer nem kell. Van még pl jogsim, de ők nem kérik én meg nem mondom meg hogy van. De ebben semmi hazugság sincs.


Eleve nem is értem, nem tök8 hogy milyen végzettségem van még, ha a munkakör betöltéséhez szüksége megvan?


2019. dec. 28. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha elhllgattad, utána miért mondtad mégis el? Ha a legmagassabb iskolai végzettséged volt a kérdés, és te érettségit mondtál, akkor hazudtál.
2019. dec. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Meg kell mondani mindig,hogy mi a végzettséged, hiszen az egy büszkeség is.
2019. dec. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"utána miért mondtad mégis el?“

Nem mondtam el. Nem kell. Net linkedin ott van minden.


„Ha a legmagassabb iskolai végzettséged volt a kérdés, „


Ezt a kérdést senki se tette fel. Amit kérdeztek: rendelkezik-e a munkakör betöltéséhez szükséges.... és erre a válaszom: igen, rendelkezem. Senki se kérdezte ezen felül ezen kívül még mivel rendelkezem.


Azért nem értem mert nem oszt nem szoroz hogy van-e diplomám vagy sem. A fizetés a munka az ami diplomával és anélkül is. Akkor nem tök mindegy?

2019. dec. 28. 13:13
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Nem hazudtál, de elmondom mi zavarhatja őket.


Tegyük fel jelentkeztél egy gyártósori operátornak, amihez valóban elég egy érettségi, és pl van diplomád. Ha olyan helyen laksz, ahol kevés a munka, és nem tudsz ezzel elhelyezkedni, akkor nyilván odamész gyűjteni. Ami egy munkáltatót ilyenkor zavar, hogy pl bekerülsz sorra és van diplomád, azaz annyira hülye nem lehetsz. Nem védem a diplomásokat nem minden diplomás okos de nem is mind hülye. Tegyük fel egy értelmes diplomás vagy, bekerülsz a sorra csinálod, de általában az ilyen cégek manipulatívak. Azaz nekik az a jó, ha max érettségit vagy kevesebbet végzett embereik vannak, mert azokra rávarrják, hogy hülyék. Én emlékszem szerelő voltam gyárban, minden héten volt megbeszélés. A főnök egyik héten azt mondta 200000 plusz termékünk van (olyan gyártósor ez, ahol heti 120-140e darab termék jön ki egy héten). Volt ennyi pluszunk, utána köv héten ugyanannyi volt minuszban. És hát kötelező túlóra stb. A megbeszélés végén feltette a kérdést, hogy van e valakinek kérdése. Mondom nekem van, ezen a hèten nem ment semmi olyan rosszul, de még csak több megrendelés sem jött, ami indokolta volna ennyi hiányt. Akkor ezekszerint hazudva lett nekünk? Persze jött a negyedév vége, neki kellett a plusz prémium ezért valamit el kellett hinteni, én meg az irodában fegyelmit kaptam, hogy lázítani merem ellene az embereket. Na szóval, ha átlátsz a szavakon egyik hétről a másikra, kiderül mégsem vagy olyan hülye és egy diplomás hülyét, aki a főnököd csőbe tudsz húzni. A legtöbb ember úgyis olyan, hogy kit érdekel mit mondtak, majd jön a jövőhét hétvége lesz valahogy.


A másik meg az, hogyha bekerülsz diplomával egy alul iskolázott sorra és valami jó észrevételed van ki fognak nézni, nálunk is volt diplomás nő a területen, és sokan mondták, hogy biztos akkora ostoba, hogy a kutyának se kell a diplomájával, legalább ne szólaljon meg, ha idekerült.


Sajnos ezekkel a dolgokkal számolnod kell annak ellenére, hogy nem hazudtál. Ez is kb olyan proli hely lehet, mint az én régi munkaköröm. Én a régi helyemen a fegyelmik ellenére feljebb jutottam, mert volt olyan ember, akinek az, hogy figyelek kapóra jött, és ez végett kellettem Neki! Így jobban rálátok micsoda undormányok folynak egy cégen belül. Látni lehet, ahogy szépen lassan manipulatívan a csőd szélére viszik, és ami a legszebb a dologban az az, hogy ezért milliókat fizetnek is, hogy valaki ezt tudatosan megtegye.


De ezen nem kell meglepődni ilyen világot élünk. Ma már az olyan munkaerőt lasszóval szedik össze, akit tudnak munkára használni. Nekem is megkérdezte a régi főnököm, aki szétosztott fegyelmivel, hogy mit jelent nekem ez a munkahely. Mondom konkrétan semmit. Visszakérdeztem, és mit fogsz tenni? Kirúgsz? Nem olyan könnyű ma pótolni egy embert. Pláne, aki dolgozik is.

2019. dec. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
szerintem sokkal prózaibb. Ha neked több diplomád is van, mégis betanított munkára jelentkezel, ott valami nagyon nincs rendben veled.
2019. dec. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"ott valami nagyon nincs rendben veled."


AZ lehet de amíg itt a munkámat ellátom addig... addig nem tök mindegy?

meg eleve ahelyett hogy örülnének hogy bárki is a sutyerák cégüknél akar melózni szar pénzért, még ezen rugóznak.

Örüljenek hogy itt vagyok egyáltalán ennyi pénzért.

Szar pénzért melózok nekik ennyi nem elég? mi kéne még?

2019. dec. 28. 14:44
 7/8 anonim ***** válasza:

13:33-at osztom.

Ehhez kapcsolódóan:

Nálunk volt egy fazon érettségivel(a munkához 8 általános kellett)először nem akarta felvenni a főnök,azt mondta túlképzett,és nehogy hamar továbbálljon.Aztán mégis felvette,mert nem volt más,de kiderült,hogy az illető segédmunkásnak sem alkalmas.Mikor ki akarták rúgni,azért mégis tartottak tőle,nehogy munkaügyi bíróságra menjen valamilyen indokkal,tehát valami sumákolni valója biztos volt a cégnek.

2019. dec. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én olyat ismerek aki munkaközvetítőhöz jött hozzánk gyártósorra operátornak. Később kiderült hogy mérnöki képzettsége van, rá nemsokára ki is vették a sorról és betanították mérnöknek.
2019. dec. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!