Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon gyorsan gépelek, és...

Nagyon gyorsan gépelek, és ezáltal nagyon sok hibát vétek. Hogyan tudom megváltoztatni?

Figyelt kérdés
Bilentyűzeten ha gépelek sajnos nagyon gyorsan gépelek, és valahogy midnig felcserélek betűket. Most veszem észre, hogy már most is. pl MIDNIG-MINDIG vagy a vesszőket. pl most mondtam ,hogy... Lassan nem tudok írni, mert "nem jut eszembe" csak fogom amgam és gépelek.
2019. dec. 28. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert magadtól tanultad meg a gyorsírást, és nem szisztematikusan helyezed az ujjaidat a billentyűzetre. A gépírásnak megvannak a szabályai, hogy melyik ujjad melyik gombra való. Azért kevered, mert autodidakta módon tanultad, és nem tudatos, hogy melyik ujjadat hova helyezed. Sajnos ezzel én is így vagyok, és próbáltam már szabályszerűen megtanulni írni, de már annyira berögzült a hibás szokás, hogy nehezebb ilyenkor, mintha totál az elején kezdenéd. Pedig ha az ebmer ezt megtanulná, tuti nem cserélné fel a betűket. Azért cseréled fel, mert valszeg te is átnyúlkálsz néha a betűk felett, holott van egy választóvonal, hogy melyik gombokhoz való a bal kéz és melyikekhez a jobb.
2019. dec. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen tudom... pedig tanultam!!! Nulladikban volt gépírás órám 2 éve.. De mivel mindenki, kb 5 évesen kezdte a számítógépezést, a 2002-3-4 esek közül, így mindenki egy alap tudással jött... És én sajnos azt szoktam meg, amit legelőször alkalmaztam..
2019. dec. 28. 14:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Leírod ami nem megy többször szót, de vannak gépírás gyakorló ingyenes szopverek, ahol betűkapcdolatokat öl gyakori el-le végződés, itt te pé gyakorold külön a két betű kapcdolatot példa:

"dn nd dn nd dn nd"

Gyakorlás és menni fog.

2019. dec. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Olyan szerintem nem létezik, hogy valaki teljesen 100%-osan hibátlanul gépeljen. Én is nagyon gyorsan gépelek, van, hogy félreütök, de én nem is tanultam meg normálisan gépelni. Figyeld a trükkös szavakat, figyeld az ujjaidat hova ütsz, ha gyanús, hogy elnyomtad, azonnal ugorj vissza és javítsd. Olvasd él 2-3x amit írtál, mielőtt elküldöd.
2019. dec. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Írj a gyorsnál is gyorsabban. Hadarj, amennyire csak tudsz, és javíts azonnal!


Így amint visszatérsz a mostani csak gyors tempódhoz, akkor sokkal könnyebben és pontosabban tudod csinálni majd 🙂


Ez olyan, mint mikor mész 130-ccal az autopályán, és lejösssz 90-ezni a sima útra. A 90 is gyors tempó, de a 130 után nagyon belassultnak érzed. Ezt gépeléssel is el lehet érni, és idővel fixálni tudod, és akkor id lassúnak érzed a 90-et, amikor már nem 130-ról lassítasz vissza.

2019. dec. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!