Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szeretném magyarosítani/...

Szeretném magyarosítani/ megváltoztatni a család nevem. Adnátok tippet? Tudom, rossz kategória, de úgy vettem észre, itt kreatívabbak az emberek, hátha.

Figyelt kérdés

Vagy írjam ki a "szexuális kategóriába"? :D az is katívabb topp, vagy a politika.


Szóval családi okok miatt szeretnék megszabadulni a nevemtől, azonban ötletem sincs, ami elég szánalmas, dehát ez van. Segítséget kérni meg szerintem nem ciki, és hátha valaki az "apukám" lesz :D


Szóval a név:

"Selek"


Mire lehetne ezt megváltoztatni? Tudom, hogy most megkapom, hogy (szinte)bármire, de jobban örülnék olyannak, ami kicsit hangzásra emlékeztet rá.


Valakinek valami tipp? :)

Trollok is jöhetnek ha vérszemet kapnak, bár felesleges, nem nagyon izgat egy "Salak"-ozás.


Köszönöm a segítséget.


Nemsokára nagykorú leszek, és megváltoztatom.

Jelenleg mindjárt 18 leszek.



2019. máj. 30. 23:41
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Jajj bocsánat a hölgytársaimtól (lány vagyok), "anyukák" is jöhetnek :)
2019. máj. 30. 23:42
 2/30 anonim ***** válasza:
60%
Pl. Szelek? Amúgy milyen név ez, melyik nyelvből van?
2019. máj. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
84%
Elek aztán jól van
2019. máj. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Rövid kutatás alapján a neved török eredetű, szerintem ne változtasd meg, mert ez is a családi örökséged része. Nem hangzik nevetségesen, csak kicsit furcsán.
2019. máj. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
26%
Helen.
2019. máj. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
0%
Krovacsek?
2019. máj. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:
74%
Ne változtassd meg! Èn is lány vagyok ,nekem kèt nevem van az egyiket nem szeretem,de ugy vagyok vele hamár ezt választották nekem akkor jo okkal választották !
2019. máj. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%

Ötletek:

-nagymamák leánykori nevei jobbak?

-más írásmód jobb lenne? Pl Shelleck, vagy Szelek?

-neved hangzásához hasonló magyar név felvétele (Szél, Szabó, stb)

-jelentésben hasonó név pl Smith helyett Kovács?

-valakinek a neve akire felnézel (és az illető nem él már)

-név ami tetszik


Ami fontos, hogy könnyen olvasható legyen, jól hangozzon a keresztnévvel és ne szégyeld egy önélatrajzon 25 év múlva se...

-

2019. máj. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
86%

Nincs ezzel a névvel baj.


Amúgy Szeleky

2019. máj. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Igen, török eredetű a nevem. Bár "nem vagyunk törökök", de nem úgy, hogy apámék törökök, hanem régen -gondolom- jött ide egy török, aztán megmaradtam. Végülis, mindegy, hiszen lány vagyok de nekem szívügy.


Apukám nem vállalt fel minket édesanyámmal, holott tartós kapcsolatban éltek, csak rájött, hogy nem szeretne házasságot.


Amikor meg már útban voltam, jött a "vetessük el" szöveggel, ez nem jött be. Akkor "adjuk örökbe. Ez se jött be. Végül még a nevét se akarta odaadni, a születési fényképemen anyukám nevével szerepelek.


Szóval nem. Nem szeretnék ilyen névvel élni. Egy ilyen "ember" neve nem kell, akármilyen különleges. (Egyébként életemben nem beszéltem, pedig többször ebédeltünk együtt, ültünk kocsiban).


Várok még valami jó ötleteket. Eddig nem tetszik egy sem, az sem, ami privátban jött.


Valami

Petrovics - Petőfi dolog tetszene.

2019. máj. 31. 00:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!