Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet az, hogy sok...

Miért lehet az, hogy sok magasan kvalifikált (főleg orvos, közgazdász) nő külsőre úgy néz ki, mint egy takarítónő vagy Pirike a TSZ irodából?

Figyelt kérdés
Egyetemre jártam és ott szinte csak hamvas, gyönyörű csajokat láttam kivétel nélkül, akik 40-50 évesen is vonzó MILF-ek lesznek, viszont az utóbbi időben többször megfordultam kórházba és az tűnt fel, hogy jópár +40-es nőről meg nem mondanám, hogy docens vagy phd-s. Az egyik nő - akiről azt hittem valami asszisztens vagy utolsó takarító - beszélgetett a kolleginájával és akkor mondta, hogy "a család sok erőt adott a doktorihoz". Mondom mi a fene... Hogy lehet egy ilyen képzett orvos... hmm bocsánat, de ennyire csúnya és jellegtelen külsejű. És nem az a munkában leharcolt fajta, hanem genetikailag csúnyácska. De számos olyan diplomás pénzügyes nőt is láttam már, aki BCE-n/PTE-n végzett és csálé a foga, leharcolt az arca stb. És mielőtt érveltek, hangsúlyozom nem a sok munka miatt, mert tudom valójában mennyit és mennyire dolgoznak (megsúgom, nem megerőltetően). De az informatikus aputestű, egybeszemöldökös nerd-ekről nem is beszélve már, mondjuk ők tényleg "külön kategória". Eddig azt tapasztaltam, hogy a szépség és az okosság minimális kivételtől eltekintve kéz a kézben jár meg eleve a jó gének, amik az észt szolgálják azok a külsőre is hatással vannak. Tudjátok: az okosság szexi, szokták mondani és eddigi tapasztalataim szerint tényleg legalábbis az összes egyetemista csaj csinos érzéki volt. De 30 felett úgy látszik tényleg eléggé vannak kivételek.

2019. dec. 28. 17:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Tehát aki nem tökéletesen passzol a te szépségideálodhoz, az csak hülye lehet???
2019. dec. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Mert a VALÓDI ÉLET című "filmet" nem a BRAZZERS stúdió csinálja...sajnos. :(
2019. dec. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
A nők túlzottan szép, túlzottan ápolt, túlzottan okos kombinációjától tart a férfiak többsége. Van aki automatikusan azt állapítja meg ebből, hogy erkölcsileg nem túl stabil a hölgy, a másik nem hiszi el, hogy ennyire hibátlan lehet egy nő, a harmadik veszélyesnek érzi magára nézve, - hogy hatékonyan képes gondolkodni egy, - a negyedik szégyelli, hogy műveltebb, tanultabb nála - és ezért állandóan csak beég mindenhol emiatt, - és bizonyos, hogy van aki attól tart, hogy egy ilyen nőnek bizony olyan igényei vannak, amelyeknek ha meggebedne, sem tudna megfelelni, nem lenne képes megtartani, még ha szóba is állna vele rövid időre a nő. Ha meglát egy ápolt küllemű, jól öltözött nőt, sok férfi meg azért hisztizik, hogy milyen kikent, kifent, feltűnési viszketegségben szenvedő, páváskodó "liba" szegény, - nem tudnak jót tenni a nők az ilyeneknek.
2019. dec. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Nőj fel.

Akkor nem leszel bunkó,és megérted.

2019. dec. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#1: Itt nem a szépségideálról van szó nagyon okos. -_-

Arról, hogy a diplomások azért IS diplomások és tanultak, mert igényesek (vagy genetikailag jó adottságúak) és ezért odafigyelnek a szépségükre, akár plasztikai sebészet útján is. De az én világképembe, amit eddig a diplomásokról alkottam nem fér bele csálé fogsorú, eszelős/üres tekintetű, dauerolt hajú, tömzsi külső. Én az orvostanhallgatók között eddig csak csinos, +170-es, érzékien mosolygó és angyalarcú lányokat láttam, közgázosok dettó, de en bloc az egész egyetemen csak jó csajok vannak, erre azt veszem észre, hogy 30 felett mégis rengeteg csúnya nő van magas pozícióban, jó végzettséggel. Ezt meg hogy...? 10 év alatt nem csúnyulhatnak meg ennyire.

2019. dec. 28. 17:54
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem lehet inkább az, hogy felnőtt egy értelmiségi Y generáció, akik már külső tekintetében is genetikailag fejlettek - amit a 21. századi fitnesz-szépségideál is diktál (mindenki sportol és plasztikáztat) - míg a mostani inkább 40-es generáció anno "csak a tanulásra" figyelt. Hogy ma már nem elég okosnak, szépnek is kell lenni az érvényesüléshez. És ez "kitermelt" egy "Gazdagok és szépek" jellegű elit értelmiségi réteget ami a mostani huszonéves fiatal réteg?
2019. dec. 28. 18:00
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

hát elhiheted hogy magyar egészségügyben dolgozni eléggé leharcolja az embert, ha nem magánorvos akkor főleg. szerinted az állandó túlórák, ügyelés, stb mellett mikor van ideje saját magára? plusz a sok stressz is leharcolja a nőket. ráadásul fiatalként könnyű szépnek lenni :D de munka, gyerek, minden egyéb mellett szerinted mikor van ideje sportolni, eljárni kozmetikushoz, vásárolgatni, stb? hiába okos valaki, csomó ilyet ismerek, aki diplomás létére cigizik, piál, egészségtelenül étkezik, stb. nem mindenkinél prioritás a külső... meg sokan úgy vannak vele ha már van férj, gyerek akkor elengedik magukat. :/ aki meg genetikailag csúnya nem tehet róla.

de lehet tévedek? szerintem legközelebb kérdezz meg egy leharcolt diplomás nőt, hogy mégis miért néz ki úgy ahogy.. nekem 24 évesen ez a tippem :D


gyanítom te is valami köregedett 40-50 közötti agglegény vagy (aki lehet ugyanolyan leharcolt, mint a kérdésben említett nők :D) és próbálnál csajozni, de nem vagy elég jó pasi/nincs annyi pénzed hogy felszedj egy huszonévest, a negyveneseket meg már lepusztitotta az élet és válogatós vagy

2019. dec. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Ha az ész együtt jár a szépséggel, akkor te nagyon nagyon csúnya lehetsz...
2019. dec. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Metionin ***** válasza:
69%
Mert nem mindenki születik szépnek aki ilyen téren fut be karriert. Nem is értem mi köze a kettőnek egymáshoz. Én pont azt érezném furcsának ha a változtatható külső tulajdonságai/dolgai pl. haj, ruha, ronda szemüveg stb. igénytelenek, hiszen olyan pozícióban azért telne rá hogy megfelelően nézzen ki, pl. megcsináltassa a fogát vagy méretben megfelelő ruhát hordjon valaki. De egyszerűen nagyon sok embernek nincs erre igénye, mást tartanak fontosnak, másra költenek. Nekem volt olyan egyetemi professzorasszonyom, akiről eleinte amikor láttuk a folyosón, azt hittük hogy csöves. Sajnos később rájöttünk, hogy fürödni sem szeret. De attól hogy valakinek genetikailag nem tökéletes (számodra) az arca vagy a teste, még miért ne lehetne magas végzettsége? A diplomát átadják úgy is, ha nem tökéletes a fogsora vagy az arcbőre valakinek. Amúgy az általad látott kórházi dolgozók is valószínűleg jobban néznének ki, ha lenne idejük magukra a 12 órás munkanapok + ügyeletek között. 30 fölött meg sokaknak van gyereke, ami egyébként is leharcolja az embert.
2019. dec. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"gyanítom te is valami köregedett 40-50 közötti agglegény vagy"

-> Hát sajnos nem mert 26 vagyok.


Viszont nem értek veled egyet, mert a középkorú értelmiségiek másik fele pedig ugyanúgy egy dögös érett szexis MILF tehát nem lehet azt mondani, hogy a munka mindenkit kicsinál.


De hangsúlyozom pont emiatt nem értem, hogy míg az egyetemei csajközösség olyan, mint egy Victoria Secret pu**icsokor a legédesebb álomban, addig ezen lányok egy része 40 körüli éveire vagy totál legatyásodik vagy pedig másik része még kívánatosabb érett csinos nővé válik. Nincs átmenet. Ennyire meg tud változni a nők genetikája középtávon vagy mi ennek az oka?

2019. dec. 28. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!