Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyit szoktatok költeni a...

Mennyit szoktatok költeni a hobbitokra?

Figyelt kérdés

Nincs igazából semmi olyan hobbim, ami érezhető mennyiségű pénzt vinne el.

Már dolgozok, 275.000 forint megtakarításom van.

A történelem a hobbim, és már régóta szeretnék venni egy világháborús airsoft puskát, hogy azzal célba lőhessek, dísznek használjam, szétszedjem-összerakjam stb. Ez azonban 140 ezerbe kerülne. Kicsit sajnálok érte annyit most, esetleg mi az az összeg amikor már gond nélkül megvehetem magamnak?

Ismerek sok embert, aki százezreket, milliókat költ a hobbijára, viszont nekik már van egy stabil anyagi hátterük, bizonyos összegű félretett pénzzel.



2019. dec. 28. 23:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Biciklikre kb 2 milliót költöttem (3bicikli plussz felszerelés)

Playstation4 126.000 volt amikor vettem TV hozzá 100.000 a játékok évek alatt kb 1 milla. Kb 50 játék. Meg egyszer vettem egy 50 éves konyakot 120.000, kivàncsi voltam hogy mitől olyan különleges. De az hogy van 140.00 Forintod, nem azt jelenti hogy megengedhetsz magadnak 140ezret hobbira ha ez a megtakarításod fele. Meg azt id nézd hogy mennyit dolgozol érte. De végülis a pénz nem boldogìt, a puska igen :) először mindenki szórja a pénzt mert örül hogy megkaphat olyan dolgokat amiket előtte nem

2019. dec. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%

Vettem egy számítógépet wow-ozni 3000-ért. Makettezéshez festéket kb 5000-ért. Ebben az évben ennyi, mert házfelújítás mellett nincs rá keret.


Amúgy airsoft fegyvert vehetsz olcsóbban is, célbalövéshez az is jó. Szétszedni meg nagyon nincs értelme, mert köze sincs egy igazi fegyverhez.

2019. dec. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Én érméket gyűjtők, nem keresek rosszul de minden pénzemet elviszi. Igaz ez egyfajta befektetés is, megvan benne a pénz, bármikor veszteség nélkül eladható, de néha ezzel együtt is lelkiismeret-furdalásom van. Legalább havi 200-at költők rá, ami a havi 350 körüli teljes bevételemhez képest aránytalanul sok. De ez van, nem tudok leállni. A kp. megtakarítás ismeretlen fogalom nálam, örülök ha hó végén nem halok éhen. Sokszor még előre is elég felelőtlenül túlköltöm magam. Látod nem olcsó szeretni a történelmet :)
2019. dec. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
Net 3500 havonta, és a hobbim a gyakorin való önsajnáltatás.
2019. dec. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 gublug ***** válasza:
En konyveket veszek. Szeretek olvasni, de rendkivul fegyelmezett vagyok igy csak akkor koltok ha szukseges. Ezt nem lehet havira lebontani. De pl. vettem 120-ert egy hasznalt montit, mert a regi mar 20 eves volt.
2019. dec. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Testmozgás + zenetanulás, havonta 25e
2019. dec. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#6

Ajánlom a könyvtárat. Ott csak az éves beiratkozást kell kifizetned és sok új könyvet vihetsz haza olvasni.


Az én hobbijaim nem igényelnek pénzt. Szeretek olvasni és mivel könyvtáros vagyok ezért a mindig van könyv kézközelben.

Szeretek filmezni, amit ingyen, online meg is teszek. Oké, a havi internetdíjat az ki kell fizetni.

Szeretek mozogni, a futás vagy az itthoni mozgás megint nem kerül pénzbe.

2019. dec. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én egy telót vettem legutóbb magamnak 120-ért. Sokat használom, és szeretem. Jó fotókat csinál, meg most is róla írok...

Majdnam mindent tud, amire szükségem van egy telefontól.


Ami rendszeres hobbim lenne, az egy úszásbérlet. 15-20 ezer lenne a 10 alkalmas bérlet, plusz alkalmankét két és fél óra az életemből. Már ezer áve húzom ezutóbbi miatt. Nem akarok másfél órát utazni, hogy egy órát úszhassak. Nagyon sok idő elmegy vele. Utálom emiatt pestet. Nagyon rossz a közzlekedés, meg kevés az uszoda.


Aztán még nagyon szeretek filmezni. Jelenleg monitoron filmezek. De tervezek venni egy OLED Tv-t, ami 300 ezer.


Fotózáshoz szeretnék egy komoly fullframe gépet is majd, ami legjobb esetben is 300 ezer, és akkor van egyetlen szar gépem, meg egy jobbféle objektívem.


Számítógépemet is szeretném fejlesuteni, és multizni is jó lenne, mert még sosem volt eredeti kátékom, amivel ezt megtehettem. Nincs rá pénzem. Ez is olyan 300 ezer, plusz egy jobb monitor is kéne, 120 ezer, meg játékonként plusz 15 ezer... 😃


És jelenleg nincs munkám se. Szóval így kapásból 2 milliót simán el tudnék költeni hobbikra 😃 de nincs rá péénz 😃

2019. dec. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
#7 Ki mondta, hogy kevesebbet akarok költeni? Nekem ez fontos, és meg tudom tenni, hogy ennyit minden hónapban a hobbimra költsek. Mellesleg sok könyvem van, olvasok is.
2019. dec. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

83%

A válaszom NEM NEKED szólt, csak közben ezek szerint töröltek ki választ. A feletted lévő válaszolónak szólt, gublug-nak, amit írtam. De nem is értem, hogy hogyan hihetted, hogy neked szólt, miközben te nem is írtál könyvolvasásról.

Tudod, akinek nem ige...

2019. dec. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!